Nakladatel: Garamond

GARAMOND vydává knihy na českém trhu již 20 let a zaměřuje se na překladovou literaturu z francouzštiny, angličtiny a hebrejštiny, dvojjazyčné tituly v pěti jazycích a české autory literatury faktu. Mezi nejúspěšnější řady patří série případů soudce Ti z Číny 7. století.

www.e-garamond.cz


Garamond - Nejnovější knihy

knihaProbudit lvy knihaPřípady soudce Ti. Rozvod po čínsku knihaChtěj Marsej – Průvodce pro lidi, co chtěj knihaKvašan a Chmelík zasahují

Garamond - Související články

Ukázka z knihy Probudit lvy (Ajelet Gundar-Gošenová)

Probudit lvy

Hlavní hrdina a lékař Ejtan Grün srazí eritrejského migranta, a když zjistí, že muž nepřežije, z místa nehody uteče. V jeho nitru se začne odehrávat morální zmatek, který vyvrcholí, když ho navštíví manželka sraženého muže se svým požadavkem…

S románem do všech koutů světa

S-romany-do-vsech-koutu-sveta

Prázdninám a letním výletům sice odzvonilo, ale s knihou můžete cestovat pořád, dokonce i napříč časem! Podívejte se třeba do poválečného Japonska, sledujte osudy Španělů v průběhu celého staletí, nebo navštivte temné kouty Izraele.

V románech do historie

tipy_detektivky-pro-volne-chvile

V dnešních tipech se podíváme do historie. Začneme v Číně 7. století, přesuneme se do českých zemí za časů Karla IV., zavítáme do viktoriánského Londýna, připomeneme si hrůzné období holokaustu a nezapomeneme ani na poválečná léta v českém pohraničí.

Chtěj průvodce po Marseille!

Chtej Marsej_pruvodce

Když se řekne Francie, řadě lidí se automaticky vybaví levandule v Provence, město světel Paříž a výtečné víno. Francie ale nabízí mnohem víc! O tom vás přesvědčí moderní průvodce Chtěj Marsej.

Jednota, základ západní civilizace

atheny-a-jeruzalem-perex

Jednota – přesně k tomu směřuje západní civilizace. Ať už se jedná o jednotu Boha, Člověka či Vědy, Víry a Pravdy. O jednotu usilovali jak Řekové, tak i Židé, a kniha Athény a Jeruzalém vychází právě z jejich dialogu.