Nakladatel: Garamond

GARAMOND vydává knihy na českém trhu již 20 let a zaměřuje se na překladovou literaturu z francouzštiny, angličtiny a hebrejštiny, dvojjazyčné tituly v pěti jazycích a české autory literatury faktu. Mezi nejúspěšnější řady patří série případů soudce Ti z Číny 7. století.

www.e-garamond.cz


Garamond - Nejnovější knihy

knihaMazl tov knihaSága o Grettim knihaŘecké mýty knihaPetr Vok z Rožmberka

Garamond - Související články

Život není peříčko…

Zivot-neni-pericko-perex

Některé osudy jsou těžší než jiné, avšak i po náročných zkouškách může někdy přijít nečekaná odměna. A někdy také nemusí. Začtěte se do dnešních tipů a přečtěte si o životech lidí, kteří neměli na růžích ustláno…

Získejte historický příběh hrdiny-psance Grettiho

saga-o-grettim-perex

Silný a udatný Gretti byl zrazen a odsouzen k vyhnanství, přesto nezatrpkl ani nezanevřel na svět a pokračuje ve svých hrdinských činech. Přečtěte si o nich v historické islandské rodové sáze z přelomu 12. a 13. století.

Nový pohled na známého šlechtice

Petr Vok z Rozmberka

Petr Vok patřil mezi významné příslušníky šlechty. K popularizaci jeho jména přispěl i známý film Svatby pana Voka. Historik Milan Švankmajer tohoto šlechtice ve své knize přibližuje trochu jiným způsobem. Vydejte se po stopách muže, který mimo jiné podporoval náboženskou svobodu v Čechách.

Románová procházka historií

historicke-romany

Dnešní tipy potěší hlavně milovníky historie – představíme si totiž několik románů, které nás zavedou do časů minulých. A jak to tak už bývá, nezažijeme tam pouze velká dobrodružství, ale také se něčemu přiučíme.

Hity Velkého knižního čtvrtku – jaro 2020 II.

Velky knizni ctvrtek

Navzdory krizi způsobené koronavirem proběhla v březnu už tradiční akce Velký knižní čtvrtek, kdy vyšlo patnáct hitů jarní sezóny napříč žánry. V našem druhém článku představíme další tituly od různých nakladatelů.