Matematika, fyzika, chemie, biologie a astronomie pro každého

Sciencia
Fascinují vás přírodní vědy, chcete si osvěžit školní znalosti, nebo se jen dozvědět něco nového? Stačí vzít do ruky nejnovější knihu z edice Pergamen a ponořit se do světa plného zajímavých informací a ilustrací.

Zajímají vás kvazary, kvarky či fantastický vesmír nad vaší hlavou? Toužili jste někdy prozkoumat, jak funguje matematický důkaz? Potřebujete se rychle dozvědět něco z trigonometrie? Potřebujete zaskórovat ve fyzice či chemii nebo se dozvědět něco nového z biologie? Sciencia je bohatě ilustrovaná kniha zaplněná informacemi o tom nejzajímavějším v přírodních vědách. Je to základní příručka pro zvídavého čtenáře každého věku, který si potřebuje zasadit školní informace do širšího rámce nebo se k nim dozvědět něco navíc. Kniha je založena na šesti knihách malé řady Pergamen, které byly aktualizovány, doplněny o řadu nových kapitol, ilustrací, tabulek a přehledů, a dále propojeny odkazy, slovníčky a rejstříkem. Skvěle vám poslouží, ať už se potřebujete rychle něco dozvědět, nebo si jen ukrátit chvíli za dlouhého zimního večera.

Ukázka z knihy

Evoluční teorie se velmi účinně využívá v  informatice. Dynamické programy plodí „děti“ s náhodnými variacemi, které se pak selektují pro zamýšlené chování. Takto se roboti snadno naučí chodit, létat nebo rychle plazit (dole); používají přitom evoluční algoritmy, jež nejsou přímým dílem žádného člověka, ale „vyvinuly se samy“. (str. 254)

Sciencia 1

O edici

Kratičké, výtvarně zaměřené ochutnávky velkých témat se špetkou mystiky a radosti z čiré spekulace – tak by se dala charakterizovat řada Pergamen. Atraktivní grafické zpracování a půvabné ilustrace dělají z těchto knížek ideální dárky pro sběratele a milovníky krásných knih. Formát 145 x 175 mm, vázané (s přebalem i bez). V této řadě vyšly např. následující tituly:

zobrazit info o knize  zobrazit info o knize  zobrazit info o knize  zobrazit info o knize

 

Sciencia

Matematika, fyzika, chemie, biologie a astronomie pro každého
Autoři: Moff Betts, Burkard Polster, Matt Tweed, Gerard Cheshire, Matthew Watkins
Přeložil: Luboš Pick

Počet stran: 416
Vazba: vázaná
Formát: 156×190 mm
ISBN: 978-80-7363-907-5
Doporučená cena: 499 Kč

Knihu Sciencia vydalo nakladatelství Dokořán. A nezapomeňte na ukázku.

O autorech

Moff Betts je lékař, vedle své praxe se zajímá o alternativní medicínu. Žije ve Walesu.
Burkard Polster je matematik na Monashově univerzitě v Melbourne. Mezi jeho další knihy patří The Mathematics of Juggling nebo The Geometrical Picture Book.
Matt Tweed je matematik, ilustrátor, hudebník, zvukař, hudební producent a autor několika populárně-naučných knih. Mimo jiné lustroval i mnoho dalších publikací z řady Pergamen.
Gerard Cheshire vystudoval evoluci člověka na londýnské UCL, napsal řadu knih o popularizaci vědy. Žije v anglickém Bathu.
Matthew Watkins je matematik, kromě matematiky samotné se zabývá i jejími filozofickými souvislostmi. Mimoto je aktivní hudebník (hraje zejména na turecký saz).

Zdroj informací: nakladatelství Dokořán


Nakladatelství Dokořán vzniklo v roce 2001 a dosud vydalo více než 600 titulů, z nichž asi 1/3 tvoří překlady z angličtiny, francouzštiny, němčiny, holandštiny, čínštiny, italštiny, polštiny a ruštiny. Od počátku se zaměřuje na populárně-naučnou a odbornou literaturu s výběrovými přesahy do kvalitní beletrie a poezie. Snaží se vydávat tituly nejen zajímavé, ale i profesionálně vyrobené.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeSciencia
Matematika, fyzika, chemie, biologie a astronomie pro každého

Betts, Moff – Cheshire, Gerard – Polster, Burkard – Tweed, Matt – Watkins, Matthew

Dokořán, 2018

Napsat komentář