Fascinující svět rostlin

Vnimava zelen
Pronikněte do úchvatného světa rostlin. Autoři předkládají a rozpracovávají myšlenku, že rostliny stejně jako ostatní živé bytosti mají pět smyslů a dokážou spolu komunikovat. Navíc se od nich mohou lidé mnohému naučit…

Jsou rostliny inteligentní bytosti? Dokážou mezi sebou komunikovat a řešit problémy? Nebo představují netečnou a nehybnou součást našeho světa, bez jakékoli citlivosti?
Tyto otázky si kladou autoři, když provádějí čtenáře neobyčejným a fascinujícím světem rostlin. Postupně dokazují, že rostliny zdaleka nejsou organismy nižšího řádu. Naopak, stejně jako ostatní živé bytosti mají svou osobnost, jsou nadány pěti smysly jako my, vzájemně si předávají informace a vstupují do interakce se zvířaty, přijímají strategie pro přežití, vedou sociální život, účinně využívají energetické zdroje. Dovedou volit mezi možnostmi, učit se a pamatovat si.
Inteligence, schopnost se učit, paměť a komunikace nejsou výsadou živočišného světa. Tato kniha vysvětluje, jakým způsobem s námi rostliny tyto vlastnosti sdílejí. V životě člověka hrají rostliny nezastupitelnou roli, nedokážeme bez nich existovat a můžeme se od nich mnohému naučit. Díky neobyčejným schopnostem roste jejich význam ve vědě a technologiích budoucnosti.
Publikace Zářivá zeleň získala mimo jiné v r. 2013 Národní cenu pro popularizaci vědy Italské asociace pro knihu. Dosud vyšla v několika reedicích a byla přeložena do angličtiny, němčiny, španělštiny a japonštiny.

Vnímavá zeleň

Citlivost a inteligence rostlinného světa
Autoři: Stefano Mancuso, Alessandra Violová
Přeložil: Jiří Špaček

Počet stran: 144
Vazba: brožovaná
Formát: 142×216 mm
ISBN: 978-80-7530-118-5
Doporučená cena: 268 Kč

 

Knihu Vnímavá zeleň vydalo nakladatelství Malvern.

O autorovi

Stefano Mancuso se narodil v roce 1971, žije v Itálii a vede mezinárodní laboratoř rostlinné neurobiologie (LINV) na Univerzitě ve Florencii, kde působí i jako pedagog.


Nakladatelství Malvern vzniklo na konci 90. let minulého století. Těžiště vydavatelské činnosti tvoří západní spirituální tradice, mystika, religionistika, alchymie, hermetismus, literární věda, kulturní antropologie, knihy mezioborové, okrajová a umělecká beletrie a poezie, přírodní vědy, knihy pro děti a rodiče a dílo filosofa a biologa Zdeňka Neubauera.

Doporučení:

Související knihy

zobrazit info o knizeVnímavá zeleň
Citlivost a inteligence rostlinného světa

Mancuso, Stefano – Viola, Alessandra

Malvern

Napsat komentář