Získejte jeden z bestsellerů projektu Knihománie

Co-to-bude-perex
Romány slovenské spisovatelky Táni Keleové-Vasilkové patří mezi bestsellery nejen u našich sousedů, ale velmi oblíbené jsou i u nás. Jejich hrdinky jsou totiž obyčejné ženy a právě díky tomu jsou možná čtenářkám tak blízké.

Život naruby

Co to bude? Tuto otázku Jana pokládá zákaznicím den co den.

Pracuje v kadeřnictví, její dcera Zorka ve vedlejším kosmetickém salonu. Žijí ve světě bez mužů, jejich dny jsou naplněné hřejivostí, vzájemnou láskou a přátelstvím, a také sny, které se ne vždy vyslovují nahlas.

Po náhlém úmrtí mladší sestry Marie si Jana k sobě nastěhuje švagra a malou Sáru, svoji milovanou neteř. Život mámy a dcery se tím od základu mění… a ani jedna netuší, že tohle je jen začátek.

 

Co to bude?

Autorka: Táňa Keleová-Vasilková

Vydalo: nakladatelství Noxi
Překlad: Draha Smutná
Počet stran: 248
Vazba: pevná s přebalem
Vydáno: 10/2015
ISBN: 978-80-8111-301-7

Přečtěte si více o knize Co to bude?, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Noxi.

Vydavatelství Noxi působí na českém a slovenském knižním trhu od roku 2004 a jeho zakladatelkou je Jana Mišíková. Zatím vydalo téměř 200 knih a nabídku stále rozšiřuje. Čtenářům nabízí úspěšné tituly, které se v zahraničí staly bestsellery, především pak knihy o zdravém životním stylu ale i kvalitní beletrii.

 

Ukázka z knihy

Jana už během prvního víkendu pochopila, co způsobila tím, že Petrovi nabídla, aby se i s malou Sárou na čas přestěhoval k nim. Byt se scvrknul na minimum, všude někdo seděl, koukal na televizi nebo poslouchal hudbu, chystal si něco k jídlu, četl si. Všude se povalovaly nějaké věci a hračky. Ale hlavně, ztratila jakékoliv soukromí, přesně jak ji Zorka upozorňovala. Jediným místem, kam se může aspoň na chvíli zašít, je koupelna. Ale jen když se zamkne. Nebyla zvyklá se zamykat, samozřejmě, proč taky? Ale musí se to naučit, protože jinak vždycky hrozí, že ji tam vyslídí Sára. Bez problémů dosáhne na kliku, a to, že teta Jana zrovna trůní na záchodě nebo je naložená ve vaně, ji vůbec nevyvede z míry. Jana si uvědomila, že holčička byla zvyklá stejný zvyk, teď má na to jiný názor. Vadí jí, že se nemůže v klidu ani vyčurat. A tak se začala zamykat.
Ale nejhorší je, že Petr u nich doma jaksi neví, co se sebou. Celý víkend se jen poflakoval nebo civěl do prázdna. V očích měl smutek a zoufalství… a taky podivný neklid, který Janu mátl. Teď je ale pondělí a Petr odešel brzy do práce, stejně jako Zorka, a tak zůstaly se Sárou samy. Jana si vydechne úlevou a při pobíhání po bytě ve snaze aspoň trošku uklidit a vrátit mu jeho obvyklou podobu, sama sebe usilovně přesvědčuje, že se všechno setřese. Akorát si musí na to nové, co do jejich životů vtrhlo tak krutě a nečekaně, zvyknout. Prostě – chce to čas. Není to přece napořád…

 

O autorce

Tana-Keleova-VasilkovaTáňa Keleová-Vasilková je jednou z nejúspěšnějších slovenských spisovatelek. Narodila se v Chomutově v severních Čechách v rodině slovenského publicisty a cestovatele Františka Keleho. Jako čtyřletá se přestěhovala s rodiči do Bratislavy, kde od té doby žije a působí. Vystudovala gymnázium a žurnalistiku na Filozofické fakultě Univerzity Komenského v Bratislavě. Několik let pracovala jako redaktorka v časopise Osvetová práca a od roku 1991 je spisovatelkou na plný úvazek. Na kontě má téměř třicet velice úspěšných společenských románů, z nichž do češtiny byly přeloženy například knihy Druhá, Manželky, Kouzlo všednosti, nebo Květiny pro Lauru. Je vdaná a je matkou tří dětí, se kterými žije v Devínské Nové Vsi.
(Zdroj informací a fotografie: oficiální web autorky)

 

Vyhrajte knihu Co to bude?

Hlavní hrdinka Jana je rozvedená kadeřnice, která bydlí se svojí dcerou Zorkou. Užívají si dny plné lásky a přátelství a především své malé každodenní radosti. Jana se po práci ráda toulá uličkami města nebo si zajde s kamarádkou na dobrou kávu a doma si potom napustí vanu. Obě ženy mají rády svůj klid, jenže ten je brzy narušen náhlým úmrtím Janiny sestry Marie. Její muž Petr je tak zlomený, že není schopen se málem postarat o sebe, natož o jejich malou dceru Sáru. Právě to vede Janu k nápadu, že oba nastěhuje k sobě, dokud se Petr nesebere. Klidné a spokojené soužití matky s dcerou se tak mění v kolotoč starostí o malou neteř a jejího otce. A tím to vše teprve začíná. Přečtěte si nejnovější román oblíbené slovenské spisovatelky Táni Keleové-Vasilkové, který byl vybrán mezi 22 bestsellerů pro pátý ročník projektu Knihománie.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Noxi vám navíc přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou knihu Co to bude? vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Co to bude?
probíhá od 5. do 18. listopadu 2015.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Soutěž naleznete také na největším soutěžním portálu v ČR – Soutěže.cz a na Websoutěže.cz

Související soutěž

Soutěž o 3 romány Co to bude?

Doporučení:

Související knihy

zobrazit info o knizeCo to bude?

Keleová-Vasilková, Táňa

Noxi, 2015

Získejte jeden z bestsellerů projektu Knihománie - DISKUZE

Počet reakcí: 1
  1. a.k napsal:

    Dobrý den, dnes dorazila výhra – kniha Co to bude? Mockrát děkuji.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>