Vyhrajte pokračování příběhu rodiny Lauritzenů

mezi cervenou a cernou
Pokud jste četli předchozí dva díly série Velké století, nebudou pro vás bratři Lauritz, Oscar a Sverre cizí. V nejnovějším pokračováním se všichni tři schází po válce v Berlíně a začíná se ukazovat, že na každém z nich si minulost vybrala svou daň.

Poválečné setkání v Berlíně

Třetí díl série Velké století: první světová válka je minulostí a rodina Lauritzenů má před sebou bouřlivá dvacátá a třicátá léta.

Lauritz, Oscar a Sverre se po skončení první světové války setkávají v Berlíně. Válka si i na nich vybrala svou daň. Oscarovi zabavili Britové v Africe majetek. Sverreho milovaný Albie padl v boji a Sverre musel opustit panství, které mu bylo po téměř dvacet let domovem. Lauritz a Ingeborg odešli z Bergenu poté, co jejich syna málem ubili jeho norští spolužáci za to, že je poloviční Němec. Zvyknout si na život v Berlíně a Saltsjöbadenu nějakou dobu trvá, a navíc přicházejí bouřlivá dvacátá a třicátá léta. Vypadá to, že se Německo staví na nohy, a Evropané si nedokážou představit, že by někdy mohla znovu vypuknout válka. Stejně jako všichni ostatní ani rodina Lauritzenů nevidí temný stín nepředstavitelného zla, které uvrhne svět do ještě většího neštěstí.

Román Mezi červenou a černou je třetím dílem série Velké století, která je Guillouovým doposud nejambicióznějším projektem – popisem největšího, nejkrutějšího a nejkrvavějšího století v dějinách lidstva.

 

Mezi červenou a černou

Autor: Jan Guillou

Vydalo: nakladatelství Host
Překlad: Helena Matochová
Počet stran: 344
Vazba: vázaná
Vydáno: 6/2015
ISBN: 978-80-7491-241-2

Přečtěte si více o knize Mezi červenou a černou, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Host. Navíc si můžete prolistovat ukázku, nebo přečíst náš článek.

Nakladatelství Host vydává především kvalitní českou a překladovou prózu, poezii, literární teorii i literaturu naučnou. V posledních letech se velmi výrazně rozšířila řada překladové beletrie, severských kriminálních románů a thrillerů.

 

Ukázka z knihy

Karlsson předjel s autem a otevřel bránu. Ingeborg a její čtyři děti stály v řadě před garáží, aby zamávaly otci, který táhl do války.
Ingeborg to celé zorganizovala jako hru, ale když nyní Lauritz stanul tváří v tvář celé své rodině, připadala mu situace spíše trapná a melodramatická než hravá. Byla to z nouze ctnost, čirá z nouze ctnost, sice skutečně „táhl do války“, leč jeho válečné zásahy budou nicneříkající a krátkodobé.
Hra nehra, teď bylo pozdě měnit názor. Rosu a Johanne vzal každou na jednu ruku a políbil je na rozloučenou, s Haraldem a Karlem se rozloučil poněkud mužněji. Ingeborg ho teatrálně políbila a naoko si setřela z tváře slzu. Provedla to s ironií, kterou Lauritz v danou chvíli ani trochu neocenil, spíše měl pocit, že si z něj manželka utahuje. (str. 15)

 

Vyhrajte knihu Mezi červenou a černou

Od doby, kdy v prvním díle série Stavitelé mostů bratři přišli o otce a strýce a získali díky dobročinnému spolku vzdělání na univerzitě v Drážďanech, uplynulo mnoho času. Některé události, které se od té doby udály, jste si mohli přečíst v druhé knize Norský dandy, a právě nyní se podíváte ještě o kousek dál – do bouřlivých dvacátých a třicátých let, kdy se bratři opět setkávají v Berlíně. Všichni se pomalu vzpamatovávají z těžkých ran, které jim osud zasadil během války, a začínají si zvykat na nový život. Ovšem stejně jako ostatní, ani rodina Lauritzenů nevidí plíživý temný stín, který se znovu chystá uvrhnout svět do neštěstí.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Host vám přinášíme soutěž, ve které dva z vás mohou knihu Mezi červenou a černou vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Mezi červenou a černou
probíhá od 1. do 14. července 2015.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Soutěž naleznete také na největším soutěžním portálu v ČR – Soutěže.cz a na Websoutěže.cz

Související soutěž

Soutěž o 2 romány Mezi červenou a černou

Doporučení:

Související knihy

zobrazit info o knizeMezi červenou a černou
Velké století 3

Guillou, Jan

Host, 2015

Vyhrajte pokračování příběhu rodiny Lauritzenů - DISKUZE

Počet reakcí: 0
  1. dohamar napsal:

    Právě jsem dostala knihu Mezi červenou a černou, moc děkuji a není to moje první výhra u vás! Ještě jednou děkuji za výhry i za vaše soutěže, na které se pořád těším hezký den dohamar

Napsat komentář