Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 knihy z edice Pro začátečníky dle vlastního výběru

Všechny informace pěkně pohromadě, od začátku a srozumitelně vám poskytnou knihy, které patří do série Pro začátečníky. A vůbec nezáleží na tom, zda ještě sedáváte ve školní lavici, nebo už máte povinnou docházku dávno za sebou.

Řecká mytologie pro začátečníky


Existovala by západní civilizace bez řeckých bájí? Byli bychom schopni definovat naši společnost a sami sebe bez jakéhokoli odkazu na velkolepé, skvostné, vášnivé, vzrušující i odporné činy obyvatel Olympu?

Řecká mytologie pro začátečníky čtenářům představuje panteon – nesmrtelný soubor darebáků, hrdinů, vyvrhelů i krutovládců – a příběhy o těchto božstvech i jejich jednání se smrtelníky. Pátrá po jejich neutuchajícím vlivu na naše myšlení a kulturu.

Nazujte si tedy okřídlené sandály, osedlejte Pegasa nebo popadněte nejbližší Harpyji (nezapomeňte mít zavřené oči) a zaleťte si do světa, který je starý jako sám Chaos – do těch prastarých, a přesto tak svěže aktuálních řeckých bájí!

Teorie relativity a kvantová fyzika pro začátečníky


Současně s tím, jak rozšiřujeme své obzory a dokážeme vidět věci mnohem menší, rychlejší, větší a vzdálenější než kdy dříve, jsme nuceni čelit předsudkům zrozeným z lidské zkušenosti a formovat zcela nové způsoby nahlížení na svět kolem nás. Teorie relativity a kvantové fyziky jsou úžasné dech beroucí výklady světa kolem nás. Ale kolik z nás jim opravdu rozumí?

Kniha Teorie relativity a kvantová fyzika pro začátečníky je zábavným a srozumitelným úvodem do těchto bizarních hypotéz, které poháněly vědeckou revoluci 20. století, vedly k neuvěřitelným pokrokům v našem chápání vesmíru a patří k tomu nejcennějšímu, k čemu jsme jako lidstvo při poznávání světa dospěli.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Práh vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát jednu z knih
Řecká mytologie pro začátečníky
a Teorie relativity a kvantová fyzika pro začátečníky.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Získejte jeden ze dvou dílů populární naučné sérieDo soutěže bylo odesláno 1178 tipů.

Kdo vyhrál?

nechvatalkarel (1178, Teorie relativity a kvantová fyzika pro začátečníky), godzilla (1179, Řecká mytologie pro začátečníky)

Správná odpověď

Který z řeckých bohů měl okřídlené zlaté sandály?
Hermés
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeŘecká mytologie pro začátečníky (Lee, Joe)
Existovala by západní civilizace bez řeckých bájí? Byli bychom schopni definovat naši společnost a sami sebe bez jakéhokoli odkazu na velkolepé, skvostné, vášnivé, vzrušující i odporné činy obyvatel Olympu? Řecká mytologie… více

zobrazit info o knizeTeorie relativity a kvantová fyzika pro začátečníky (Manly, Steven L.)
Současně s tím, jak rozšiřujeme své obzory a dokážeme vidět věci mnohem menší, rychlejší, větší a vzdálenější než kdy dříve, jsme nuceni čelit předsudkům zrozeným z lidské zkušenosti a formovat… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.