Aukce
-
Způsoby bytí
Do DNES v 20:00:00
Za 135,- Kč
-
-
-
Vladislav: https://www.facebook.com/share/r/17NdE6Rp4Q/?mibex »
-
Vladislav: Mývalové k nám chodí na návštěvu skoro každou noc, »
-
Gudrun: Včera dorazila vyhraná kniha Odložené případy – Sm » -
Alena Badinová: Ano, něco se nám ztratilo, už je opraveno, kdo odp » -
Hojaro: Dobrý den. Do dnešní soutěže se vloudila nějaká c »
-
Ivuška61: Dobrý den, dnes mi byla doručena kniha Čtvrteční k »
-
Ellinka: Děkuji za zaslanou knihu Tajemství hvězdného svitu »
-
Zavináč
10.2.2026 -
Cadfael na stopě vraha
9.2.2026 -
Obrázky lidského soužití
9.2.2026 -
Boj o přežití
9.2.2026 -
Odvážný pohled do budoucnosti
8.2.2026 -
Nenechte si ujít v týdnu od 9. do 15. února 2026
8.2.2026 -
Církevní dějiny prvorepublikové
7.2.2026
-
Soutěže
- Soutěž o 2 knihy S láskou V. (do 19.2.)
- Soutěž o 2 dětské knihy Příběh Zelené řeky (do 16.2.)
Fanděte knihám!
Nakladatelé
Academia Agentura KRIGL Albatros Albatros Media Alpress Argo Audiotéka.cz Bambook BB/art Bookmedia Cosmopolis CPress Dokořán Domino Epocha Euromedia Group Fragment Grada Host Ikar Jota Karmelitánské nakladatelství Kazda Kniha Zlín Knihcentrum.cz Knižní klub Leda Malvern Metafora Mladá fronta Moravská Bastei MOBA Motto Mystery Press OneHotBook Pavel Dobrovský - BETA Plus Portál Prostor Práh Radioservis Slovart Triton Vyšehrad XYZ Zoner Press


V této kuchařce vám ukážeme, jak si můžete doma vyrobit rostlinná mléka, smetanu, máslo, sýr anebo jogurty. Najdete v ní chutné bezmléčné recepty na jídla, o kterých jste si mysleli, že bez mléka ani nejdou připravit a že se jich tedy budete muset vzdát, např. na makaróny se sýrem nebo pizzu či mléčné koktejly. Dozvíte se, v čem může být skryté mléko a mléčné složky a jak je vyloučit z každodenní stravy. Máte dostatek vápníku? Mléko a mléčné výrobky nejsou pro výživu zásadní, proč je tedy nenahradit jinými potravinami, které rovněž mají vysoký obsah vápníku? A co sója: jíst, či nejíst? A kokos nebo konopí? Zjistěte víc o těchto populárních mléčných náhražkách.
Nedávný výzkum navíc našel spojení mezi mléčným proteinem a rozvojem nemocí, jako je rakovina a autoimunitní onemocnění. Dnes už máme důkazy, že jak stárneme, naše tělo přestává vytvářet enzymy potřebné k trávení mléka. Konzumace stravy bohaté na mléčné výrobky tak může s postupujícím věkem přispět k rozvoji syndromu dráždivého tračníku, alergií a dalších autoimunitních chorob a k potížím s trávením. Kuchařka Vaříme bez mléka vám nabízí 100 lahodných receptů, které používají v současnosti oblíbené rostlinné alternativy klasického mléka, a to včetně mandlového, rýžového, konopného, sójového a kokosového mléka.












































