Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 autobiografické knihy Hlubiny a posedlosti

Modrozelené hlubiny skrývají řadu tajemství a Pavel Gross je už od mládí toužil odhalit. Když mu přestaly stačit zatopené lomy, sestavil si podmořskou kabinu. Pojďte si přečíst jeho fascinující příběh.

Magický svět modrozelených hlubin


Autobiografické vyprávění začíná zážitky skupiny mladistvých romanticky založených kamarádů v dobách tvrdé totality padesátých až šedesátých let. Magický svět modrozelených hlubin zatopených kamenolomů je jejich společným náboženstvím a jejich primitivní začátky potápění rituálem. Tyto ničím nezatížené časy mladistvého poznávání světa se všemi jeho láskami, dobrodružnými a bláznivými prožitky pomalu přerůstají do vážnějších zájmů. Autor je již během svých studií posedlý myšlenkou, jak přizpůsobit člověka zase zpět tomu prostředí, ze kterého vzešel. Projektuje a staví podmořskou kabinu, ve které stráví osamocen na mořském dně dobrodružné tři dny a tři noci.

Události jsou přerušeny vpádem sovětských vojsk a pokračují autentickým vyprávěním o zážitcích autora ve světě posedlých vynálezců podmořských strojů, lovců korálů, oceánografů a námořních teroristů.

Pavel Gross vypráví události tak, jak se skutečně staly. Příběhy, dialogy a legrácky v hospodě či u táborového ohně si není možné zcela přesně pamatovat, jsou nicméně zaznamenané ve stejném duchu a atmosféře, v jakých probíhaly – plné optimismu, bláznivých nápadů, ale i občasného zklamání a strachu.

Ve spolupráci se společností Knihcentrum vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát knihu Hlubiny a posedlosti.


logo-Knihcentrum

Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Zahrajte si o příběh prvního českého akvanautaDo soutěže bylo odesláno 306 tipů.

Kdo vyhrál?

ledoo (306), svetlu (308)

Správná odpověď

Jakou přezdívku má Pavel Gross?
Matto.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeHlubiny a posedlosti (Gross, Pavel )
Autobiografické vyprávění začíná zážitky skupiny mladistvých romanticky založených kamarádů v dobách tvrdé totality padesátých až šedesátých let. Magický svět modrozelených hlubin zatopených kamenolomů je jejich společným náboženstvím a jejich primitivní… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.