Zahrajte si o příběh prvního českého akvanauta

hlubiny-a-posedlosti-perex
K vodě měl Pavel Gross blízko už od mládí a s kamarády prozkoumali řadu zatopených kamenolomů. Jeho vášeň pro modrozelené hlubiny ho přivedla až k projektování podmořské kabiny.

Magický svět modrozelených hlubin

Autobiografické vyprávění začíná zážitky skupiny mladistvých romanticky založených kamarádů v dobách tvrdé totality padesátých až šedesátých let. Magický svět modrozelených hlubin zatopených kamenolomů je jejich společným náboženstvím a jejich primitivní začátky potápění rituálem. Tyto ničím nezatížené časy mladistvého poznávání světa se všemi jeho láskami, dobrodružnými a bláznivými prožitky pomalu přerůstají do vážnějších zájmů. Autor je již během svých studií posedlý myšlenkou, jak přizpůsobit člověka zase zpět tomu prostředí, ze kterého vzešel. Projektuje a staví podmořskou kabinu, ve které stráví osamocen na mořském dně dobrodružné tři dny a tři noci.

Události jsou přerušeny vpádem sovětských vojsk a pokračují autentickým vyprávěním o zážitcích autora ve světě posedlých vynálezců podmořských strojů, lovců korálů, oceánografů a námořních teroristů.

Pavel Gross alias Matto vypráví události tak, jak se skutečně staly. Příběhy, dialogy a legrácky v hospodě či u táborového ohně si není možné zcela přesně pamatovat, jsou nicméně zaznamenané ve stejném duchu a atmosféře, v jakých probíhaly – plné optimismu, bláznivých nápadů, ale i občasného zklamání a strachu.

 

Hlubiny a posedlosti

Autor: Pavel Gross

Vydalo: nakladatelství Jota
Počet stran: 360
Vazba: pevná
Vydáno: 4/2023
ISBN: 978-80-7689-194-4

Přečtěte si více o knize Hlubiny a posedlosti, kterou do soutěže věnovala společnost Knihcentrum. A nezapomeňte si také prohlédnout několik ukázkových stran: ukázka 1, ukázka 2 a ukázka 3.

logo-Knihcentrum

Knihcentrum.cz je internetové knihkupectví, které nabízí sci-fi, detektivky, thrillery, fantasy, učebnice, kuchařky, pohádky, průvodce, knihy pro děti a mládež a levné knihy.

 

Vyhrajte knihu Hlubiny a posedlosti

Podvodní svět fascinoval Pavla Grosse natolik, že se rozhodl zkonstruovat podmořskou kabinu, ve které by se mohl podívat do podmořského světa. To se mu sice podařilo, ale jeho tři dny a tři noci trvající pobyt na mořském dně přerušil vpád sovětských vojsk. Nejen o této vzpomínce si přečtěte v novém, aktualizovaném vydání autobiografické knihy o českém akvanautovi, vynálezci a konstruktérovi ponorek Pavlu Grossovi.

Ve spolupráci se společností Knihcentrum vám přinášíme soutěž, ve které dva z vás mohou knihu Hlubiny a posedlosti vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Hlubiny a posedlosti
probíhá od 24. do 30. března 2024.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 2 autobiografické knihy Hlubiny a posedlosti

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeHlubiny a posedlosti

Gross, Pavel

Jota, 2023

Napsat komentář