Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 naučné knihy Sitopie

Dokud máme plnou lednici a z kohoutku teče pitná voda, neradi si připouštíme, že by se hladomor v rozvojových zemí mohl dotknout i nás. Carolyn Steelová vám dokáže, že pokud nezměníme přístup, skutečně by to tak mohlo dopadnout.

Jak může jídlo zachránit svět


Snad žádnou tělesnou potřebu nepociťujeme tak naléhavě jako hlad a žízeň. Starost o plný žaludek proto stojí v základu každého života i celé lidské civilizace: od toho, co jíme, jak jídlo vyrábíme, přepravujeme, uchováváme a pořizujeme, se odvíjí naše zdraví, národní hospodářství i stav planety. Současná produkce jídla i podoba stravování však v globálním měřítku nesvědčí nikomu. Statistiky mluví o rostoucí míře civilizačních chorob, státy přestávají být soběstačné a v budoucnu mají přibýt ještě další miliardy hladových krků, které má planeta uživit.

Jídlo je tak nenápadným středobodem mnoha globálních problémů a mělo by k sobě vázat politickou, společenskou i filozofickou pozornost. Carolyn Steelová proto zpovídá farmáře, polemizuje s filozofy, navštěvuje architekty nebo čte literární klasiky a ve své odvážné knize Sitopie dopřává jídlu důležitost, jaká mu náleží. Nejen dnes, ale hlavně v budoucnu.

Ve spolupráci se společností Knihcentrum vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát knihu Sitopie.


logo-Knihcentrum

Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Zasoutěžte si o důkaz, jak důležité je jídlo pro budoucnostDo soutěže bylo odesláno 235 tipů.

Kdo vyhrál?

Milka98 (236), jana224 (237)

Správná odpověď

V jaké vazbě je kniha Sitopie?
Brožovaná.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeSitopie (Steelová, Carolyn)
Jak zachránit svět pomocí jídla
Budoucnost prochází žaludkem. Snad žádnou tělesnou potřebu nepociťujeme tak naléhavě jako hlad a žízeň. Starost o plný žaludek proto stojí v základu každého života i celé lidské civilizace: od toho,… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.