Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 knihy se skutečným příběhem Statek

Lidská závist a touha po cizím majetku vedla až k tomu, že rodina Zíků přišla o svůj milovaný statek. Získat ho zpátky nebylo jednoduché, přesto se to nakonec potomkům Františka Zíky podařilo.

Boj o rodinný statek


Neobyčejný příběh o nezlomné lásce k rodné hroudě a také o hrdinném boji proti lidské závisti i zaslepené touze po cizím majetku.

Zcela unikátní svědectví o statku rodiny Zíků se odvíjí na pozadí rozpadu Rakousko-uherského císařství, zrodu Československé republiky, první i druhé světové války a v neposlední řadě také totalitního komunistického režimu po roce 1948 až do současnosti.

Přes všechnu nepřízeň osudu se nakonec potomkům Františka Zíky podařilo znova úspěšně hospodařit na svém statku, a to hlavně díky nezdolné víře, neutuchajícímu přesvědčení o své pravdě a zároveň neskutečně tvrdé práci, i když často za cenu nejvyšší – za cenu krve i lidských životů.

Statek je symbolem lidského odhodlání bojovat v nelehkých dobách za svůj osud, právo na svobodu a bránit svůj majetek mnohdy doslova i vlastníma rukama.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Cosmopolis vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát knihu Statek.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Získejte skutečný příběh statku Františka ZíkyDo soutěže bylo odesláno 726 tipů.

Kdo vyhrál?

salmek (732), irenajak (733), miroslavtomasek (734)

Správná odpověď

Ve kterém měsíci vyšla kniha Statek?
V dubnu.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeStatek (Vrchovský, Ladislav )
Strhující příběh podle skutečných událostí
Neobyčejný příběh o nezlomné lásce k rodné hroudě a také o hrdinném boji proti lidské závisti i zaslepené touze po cizím majetku. Zcela unikátní svědectví o statku rodiny Zíků se odvíjí… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.