Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 knihy NE/PROMLČENO

Svět je plný zločinců, kteří mezi námi byli, jsou a bohužel i nadále budou. A ačkoliv se společnost neustále posouvá vpřed, stále dochází k nedořešení řady zločinů. Naštěstí existují spolky, které je nechtějí nechat upadnout v zapomnění…

Zločiny bez potrestání a jejich připomínka


U některých zločinů může dopadení pachatele trvat několik let, někdy mohou dokonce pachatelé zůstat nepotrestaní i přesto, že je zločin objasněn. Kvůli promlčecí lhůtě si tak vrazi mohou často po letech oddechnout a přestat se ohlížet přes rameno.

Spolek Nepromlčíme právě na takové kauzy upozorňuje a představuje je veřejnosti pomocí krátkých dokumentů, článků a nyní i této publikace. V ní tedy najdete mimo jiné příběh mladých žen, které někdo brutálně zavraždil a vyňal jim orgány, Honzíka, který si odešel hrát s kamarádem, ale nikdy k němu nedorazil, nebo oblíbené učitelky, která byla prostě jen ve špatnou chvíli na špatném místě. Některé případy ze zahraničí nám ale dávají naději, že i po mnoha letech lze pachatele nalézt.

Podle psychiatra Cyrila Höschla má dopadení viníka totiž kromě jiných funkcí ve společnosti i terapeutický účinek na oběti i pozůstalé. Ukazuje jim totiž, že spravedlnosti se lze domoci.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Cosmopolis vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát knihu NE/PROMLČENO.logo_Cosmopolis_120x60

Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Zahrajte si o dosud nevyřešené zločinyDo soutěže bylo odesláno 705 tipů.

Kdo vyhrál?

ilasan (705), Jirkam (709), Pohoda (711)

Správná odpověď

Kdo natočil film Promlčeno?
Robert Sedláček.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeNE/PROMLČENO (Nepromlčíme)
Divoké devadesátky, mafiánské popravy a skutečné zločiny, které mění osudy
U některých zločinů může dopadení pachatele trvat několik let, někdy mohou dokonce pachatelé zůstat nepotrestaní i přesto, že je zločin objasněn. Kvůli promlčecí lhůtě si tak vrazi mohou často po… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.