Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 romány V kolektivu oblíbená

Co je ochotná dcera obětovat pro osvobození svého otce? A spáchal skutečně to, za co si odpykává svůj trest? Hana v jeho nevinu věří a je odhodlaná udělat mnoho, ale podaří se jí zachovat si při tom svou počestnost? To už si pojďte přečíst.

Naivita versus realita


Román Pavla Taussiga čtenáře velmi živě přenáší do doby padesátých let, do Státního nakladatelství beletrie, kam mladá Hana souhrou okolností nastupuje jako doručovatelka. Pavel Taussig jako pamětník, který v té době v podobném podniku pracoval, přesně zachycuje období a události v národních podnicích za vedení (nebo řádění) šéfů zvláštního ražení a odhaluje tak zásady (ne)fungování nakladatelství, potažmo celého státního zřízení.

Hanino mládí a optimismus stojí v přímém kontrastu s tehdejší dramatickou situací, kdy se i ona osobně musí vypořádat s velkým zásahem do života – nuceným odchodem ze školy a zdánlivě bezdůvodným uvězněním otce; její naivita se dostává do sporu s protřelostí a intrikami „kádrovníků“.

Přesto tato kniha není jen příběhem doby, jak by se mohlo zdát, ale příběhem člověka, ve kterém se ona doba odráží a která ho, ať chce, nebo ne, mění.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Cosmopolis vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát knihu V kolektivu oblíbená.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Zasoutěžte si o hledání pravdy mezi knihamiDo soutěže bylo odesláno 1121 tipů.

Kdo vyhrál?

babytka (1121), Dobroslava (1122), ko21 (1122)

Správná odpověď

V jakém časopise dělal Hanin otec šéfredaktora před svým uvězněním?
Odborář.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeV kolektivu oblíbená (Taussig, Pavel )
Hana a její neobyčejně každodenní cesta mezi knihami
Hana Pavla Taussiga, který si v Česku získal pozornost jako Chlapec, který přežil pochod smrti, čtenáře velmi živě přenáší do doby padesátých let, do Státního nakladatelství beletrie, kam mladá Hana… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.