Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 romány Město dívek

Do exilu v New Yorku byla Vivian poslána za trest poté, co jí vyhodí z prestižní školy. To, co pro ni mělo být trestem, se však nakonec ukazuje jako ideální prostředí, kam devatenáctiletá živelná Vivian skvěle zapadne.

Exil, který nebyl exilem


Léto roku 1940. Devatenáctiletá Vivian Morrisová přijíždí do New Yorku s kufrem a šicím strojem, vyhnaná svými zoufalými rodiči. I když její krejčovský talent a umění perfektně natočit vlasy jí nezajistily postup do druhého ročníku na slavné Vassar College, brzy začíná vydělávat jako krejčová v kabaretním divadle na Manhattanu, které se honosí rozkošně špatnou pověstí. Zde se děvče rychle stává miláčkem varietních tanečnic a mění brak a pozlátko na kreace pro bohyně. Exil v New Yorku vlastně není vůbec žádným exilem: zde, v tomto zvláštním městě dívek v době války, se Vivian a její přítelkyně rozhodnou žít svobodně a tropit lumpárny. Když do divadla přichází legendární anglická herečka, aby se stala hvězdou nejambicióznější show všech dob, je jí Vivian naprosto uchvácená. Ale brzy dostane tvrdou lekci a udělá politováníhodné chyby. A tak Vivian vypráví svůj příběh a příběhy žen z jejího okolí – žen, které si žily podle svého, avšak ve špatném století, které s nimi nedokázalo držet krok.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Jota vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát knihu Město dívek.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Získejte příběhy žen, které se nebály žít podle svéhoDo soutěže bylo odesláno 930 tipů.

Kdo vyhrál?

Tynka733 (930), Jirinaa (930), babickactenarka (932)

Správná odpověď

Jak se jmenuje Vivianina teta?
Peg.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeMěsto dívek (Gilbertová, Elizabeth)
Léto roku 1940. Devatenáctiletá Vivian Morrisová přijíždí do New Yorku s kufrem a šicím strojem, vyhnaná svými zoufalými rodiči. I když její krejčovský talent a umění perfektně natočit vlasy jí… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.