Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 romány Poslední knihkupectví

Než Grace Bennettová začala pracovat v knihkupectví, nikdy neměla na čtení čas. Nyní však zjišťuje, že příběhy napsané v knihách mohou přinést nejen útěchu a odreagování od kruté reality okolní války, ale také nová přátelství, která přetrvají.

Síla slov, která dodávají naději


Grace Bennettová přichází v srpnu 1939 do Londýna a sní o novém začátku. Skončí ale jako pomocnice v malém zaprášeném knihkupectví. A to je problém – obchodu sice rozumí, jenže na čtení zatím nikdy neměla čas. Pak jí jeden milý mladý muž představí Hraběte Monte Christo a je z toho láska. Grace dočista propadne knihám a příběhům, které ji odvádějí od stále hrozivější situace. Muži odcházejí do války a mnozí se už nevrátí, děti jsou evakuovány na venkov a z nebe padá zkáza, která obyvatele připravuje o domovy, obživu i blízké.

A když jednou v krytu vyděšená sousedka požádá Grace, aby četla nahlas, stanou se z toho pravidelná setkání s příběhy, která pokračují v prostorách knihkupectví. Z posluchačů se stanou přátelé, které spojuje nejen útěcha nacházená v síle slov, ale také ochota podat pomocnou ruku a nenechat druhého padnout.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Cosmopolis vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát knihu Poslední knihkupectví.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Zasoutěžte si o příběh o tom, co vše lze najít v kniháchDo soutěže bylo odesláno 986 tipů.

Kdo vyhrál?

jedla (986), Ivuška61 (987), klekipetra (987)

Správná odpověď

Jak se jmenuje vedoucí knihkupectví, kde pracuje Grace Bennettová?
Pan Evans.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizePoslední knihkupectví (Martinová, Madeline)
Grace Bennettová přichází v srpnu 1939 do Londýna a sní o novém začátku. Skončí ale jako pomocnice v malém zaprášeném knihkupectví. A to je problém – obchodu sice rozumí, jenže… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.