Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 sbírky básní Kdo učí ptáky zpívat

Čím to je, že Jiří Žáček patří mezi nejčtenější a nejznámější české básníky? Možná jeho čtenáři oceňují sarkasmus a ironický pohled na okolní svět, který promítá do svých veršů. Přesvědčte se, že nechybí ani v jeho nejnovější sbírce.

Otázky skryté ve verších


Je nová sbírka básní velkého básníka událost? Ano. Pro autora i pro čtenáře. Jiří Žáček k tomu napsal vysvětlující noticku o stavu našeho světa a poezie: Lidé prý přestávají poezii číst. Jak kde a jak kdy. Ve Francii a v Británii zažili podivuhodný návrat čtenářů k poezii. Zřejmě jim verše dokážou dát něco, co jim nedá ani profesionální úspěch, ani komfort a bohatství, ani adrenalinové sporty. Nevím, zda se to dá jednoduše pojmenovat, mohu jen hádat, co to je: okouzlení, sebereflexe, fantazie, pravdomluvné slovo?

Nová básnická sbírka Jiřího Žáčka nemá za svým názvem otazník, ale najdeme ho ve verši: Čemu nás učí básně? Ptát se. Co je láska? Kdo nám proměňuje život? Čím hoří vášně a kde se rodí něha? A není rozum zrádce, když nám radí? Otázky vystupují z básníkových veršů očištěné od všeho, co není poezie, a vyjadřují s láskou ke slovům, co milujeme, po čem toužíme, co si doopravdy myslíme.

Ve spolupráci se společností Knihcentrum vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát knihu Kdo učí ptáky zpívat.


logo-Knihcentrum

Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Zahrajte si o novou sbírku básní Jiřího ŽáčkaDo soutěže bylo odesláno 390 tipů.

Kdo vyhrál?

Ajrad1981 (390), hajovna (390)

Správná odpověď

Kolik stran má kniha Kdo učí ptáky zpívat?
Více než devadesát.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeKdo učí ptáky zpívat (Žáček, Jiří)
Je nová sbírka básní velkého básníka událost? Ano. Pro autora i pro čtenáře. Jiří Žáček k tomu napsal vysvětlující noticku o stavu našeho světa a poezie: Lidé prý přestávají poezii… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.