Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 romány Umění radosti

Přestože Modestu vychovávaly řádové sestry v klášteře, k pokorné a zbožné ženě má daleko. Díky své odvaze a cílevědomosti se dostává nejen do šlechtického paláce, ale dokonce se stane hlavou rodiny. Přečtěte si celý její příběh.

Z chudé vesnice do šlechtického paláce


Jmenuje se Modesta – ale je všechno, jen ne pokorná a mírná.

Modestu, běžným pohledem amorální a vášnivou ženu, chrání při dějinných i osobních bouřích zvláštní neporazitelný talisman – umění radosti.

Přišla na svět v malé sicilské vesničce v chudé rodině a v ještě chudší zemi 1. ledna 1900 – ve stejný den jako nové, dvacáté století. Holčička, jež už v dětství objevila tělesnou slast, ví, co chce, a neváhá se o to porvat.

Jméno Modesta v italštině znamená všechno, čím ona není – pokorná, mírná a smířená s tím, že nikdy nedosáhne toho, po čem touží. Takovou ji chtěli mít – ale ona je divoká a nezkrotná. Z kláštera, kde ji vychovávaly řádové sestry, se dostává do šlechtického paláce, kde se díky svému talentu a cílevědomosti prostřednictvím sňatku stane hlavou rodiny. Emancipace žen, volná láska, homosexuální vztahy, násilí, přetvářka, nemoci, potraty a nemanželské děti, všudypřítomná bezohledná mafie, fašismus dusící svobodnou kulturu, války, politické ideje infikované nemilosrdnou ideologií… Modesta proplouvá dějinami celého dvacátého století se svobodnou myslí i neuvěřitelnou odvahou a nebojí se vydat proti proudu.

Více o této knize si můžete přečíst v našem článku.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Host vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát knihu Umění radosti.Správnou odpověď na soutěžní otázku
hledejte na webu nakladatelství Host nebo zde.Do soutěže bylo odesláno 1046 tipů.

Kdo vyhrál?

Fanny (1046), aduja (1048)

Správná odpověď

Ve kterém roce se Goliarda Sapienza rozhodla soustředit výhradně na psaní knih?
V roce 1958.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeUmění radosti (Sapienza, Goliarda)
Modestu, běžným pohledem amorální a vášnivou ženu, chrání při dějinných i osobních bouřích zvláštní neporazitelný talisman – umění radosti. Přišla na svět v malé sicilské vesničce v chudé rodině a… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.