Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 romány Skleněný oceán

Události, ke kterým došlo v roce 1915 na palubě luxusního parníku Lusitania, změnily život nejen dvěma pasažérkám – Caroline a Tess–, které se na lodi plavily, ale také Sarah, která by nyní díky pradědečkově kufříku mohla přepsat celou historii.

Tajemství skryté ve starém kufříku


Luxusní zaoceánský parník Lusitania se na poslední plavbu z New Yorku do Liverpoolu vypravil 1. května 1915. O týden později jej jen několik kilometrů od irského pobřeží zasáhlo německé torpédo a loď šla během několika minut ke dnu. Zemřelo 1 195 osob. Tato katastrofa výrazně ovlivnila průběh první světové války.

Květen 2013
Sarah je americká spisovatelka, která marně hledá téma pro další knihu. Jednoho dne náhodou objeví starý kufřík po svém pradědovi Patrickovi, který pracoval v roce 1915 jako stevard na palubě Lusitanie. V kufříku nalezne něco, co by mohlo změnit historii. Rozhodne se okamžitě odjet do Anglie hledat více informací.

Duben 1915
Caroline je bohatá Američanka, která obývá se svým manželem Gilbertem kajutu první třídy na parníku Lusitania. Míří za obchodem do Evropy, kde běsní velká válka. Gilbert je neustále zaneprázdněný, nepřestává pracovat ani na lodi. Caroline už nebaví hrát roli manželky úspěšného podnikatele a je ráda, když na palubě potkává starého přítele Roberta. Čím více času s ním tráví, tím více se zajímá o napjaté dění kolem. Brzy pochopí, že se na palubě odehrává něco tajného a nebezpečného.

Tess cestuje druhou třídou. Aby měla na jídlo, musela od dětství krást. Už toho ale začíná mít plné zuby. Tohle má být její poslední loupež. V Anglii se provdá a začne nový život. Alespoň to jí slíbil její snoubenec. Čím více se ale loď přibližuje k evropským břehům, tím méně tomu věří. Co se doopravdy děje a komu ještě vlastně může věřit?

Ve spolupráci s nakladatelstvím Jota vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát knihu Skleněný oceán.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Zasoutěžte si o návrat na palubu LusitanieDo soutěže bylo odesláno 1134 tipů.

Kdo vyhrál?

opicka (1136), fiserovam (1137), hannah1112 (1137)

Správná odpověď

Která z autorek žije v New Yorku?
Lauren Willigová.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeSkleněný oceán (White, Karen – William, Beatriz – Willig, Lauren – , Willig )
Fatální příběh o lásce, zradě a smrti, která před sto lety drze pochodovala po palubě Lusitanie a lákala do hlubin oceánu chudé i bohaté, staré i mladé, dobré i zlé… Květen… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.