Zasoutěžte si o návrat na palubu Lusitanie

skleneny-ocean-perex
Sarah před lety napsala úspěšnou knihu, ale nápad na další bohužel zatím nepřišel a její finanční rezerva se začíná povážlivě tenčit. Když proto jednoho dne objeví kufřík se zvláštním obsahem po pradědečkovi, okamžitě se rozhodne pustit do pátrání.

Tajemství skryté ve starém kufříku

Luxusní zaoceánský parník Lusitania se na poslední plavbu z New Yorku do Liverpoolu vypravil 1. května 1915. O týden později jej jen několik kilometrů od irského pobřeží zasáhlo německé torpédo a loď šla během několika minut ke dnu. Zemřelo 1 195 osob. Tato katastrofa výrazně ovlivnila průběh první světové války.

Květen 2013
Sarah je americká spisovatelka, která marně hledá téma pro další knihu. Jednoho dne náhodou objeví starý kufřík po svém pradědovi Patrickovi, který pracoval v roce 1915 jako stevard na palubě Lusitanie. V kufříku nalezne něco, co by mohlo změnit historii. Rozhodne se okamžitě odjet do Anglie hledat více informací.

Duben 1915
Caroline je bohatá Američanka, která obývá se svým manželem Gilbertem kajutu první třídy na parníku Lusitania. Míří za obchodem do Evropy, kde běsní velká válka. Gilbert je neustále zaneprázdněný, nepřestává pracovat ani na lodi. Caroline už nebaví hrát roli manželky úspěšného podnikatele a je ráda, když na palubě potkává starého přítele Roberta. Čím více času s ním tráví, tím více se zajímá o napjaté dění kolem. Brzy pochopí, že se na palubě odehrává něco tajného a nebezpečného.

Tess cestuje druhou třídou. Aby měla na jídlo, musela od dětství krást. Už toho ale začíná mít plné zuby. Tohle má být její poslední loupež. V Anglii se provdá a začne nový život. Alespoň to jí slíbil její snoubenec. Čím více se ale loď přibližuje k evropským břehům, tím méně tomu věří. Co se doopravdy děje a komu ještě vlastně může věřit?

 

Skleněný oceán

Autorky: Beatriz Williamsová, Lauren Willigová, Karen Whiteová

Vydalo: nakladatelství Jota
Překlad: Věra Kovářová
Počet stran: 416
Vazba: pevná
Vydáno: 7/2020
ISBN: 978-80-7565-649-0

Přečtěte si více o knize Skleněný oceán, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Jota. A nezapomeňte si také prolistovat ukázku.

Nakladatelství Jota vzniklo téměř před 24 lety a za tu dobu vydalo více než 1000 titulů v mnoha edičních řadách. Zpočátku vydávalo knihy zaměřené regionálně, ale po třech letech podstatně rozšířilo spektrum titulů. Nakladatelství publikujeme tvorbu českých autorů i překladovou literaturu.

 

O autorkách

Beatriz Williamsová je americká autorka. Po vydání románů A Hundred Summers a The Summer Wives se dostala do povědomí čtenářů historických romancí. Vystudovala Stanfordovu univerzitu a Kolumbijskou univerzitu a několik let pracovala v New Yorku a Londýně v oblasti strategického poradenství. Žije v Connecticutu se svým manželem a čtyřmi dětmi.

Lauren Willigová napsala 19 románů, které byly přeloženy do více než deseti cizích jazyků. Získala diplom z Yaleovy univerzity a nastoupila na doktorandské studium na Harvardské univerzitě. Její čtenáři si nejvíce oblíbili sérii Pink Carnation z období napoleonských válek. Dnes žije v New Yorku a živí se psaním.

Karen Whiteová napsala více než dvacet románů. Mezi její nejvýznamnější literární počiny patří série nazvaná Tradd Street. Narodila se v Londýně, ale nyní žije se svým mužem ve státu Georgie.
(Zdroj informací: nakladatelství Jota)

 

Vyhrajte knihu Skleněný oceán

Sarah žije v současnosti, zatímco další dvě hrdinky knihy se plaví v roce 1915 na palubě luxusního zaoceánského parníku Lusitania z New Yorku do Liverpoolu, přesto se jejich osudy protnou. A to když Sarah jednoho dne objeví kufřík svého pradědečka, který kdysi právě na této lodi dělal stevarda. V zavazadle se totiž skrývá obsah, který by mohl změnit historii. Na co dalšího Sarah přijde během svého pátrání napříč kontinenty? To už si přečte sami v příběhu tří žen, na kterém se podílely tři spisovatelky – Beatriz Williamsová, Lauren Willigová a Karen Whiteová.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Jota vám přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou knihu Skleněný oceán vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Skleněný oceán
probíhá od 11. do 24. srpna 2020.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 3 romány Skleněný oceán

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeSkleněný oceán

White, Karen – William, Beatriz – Willig, Lauren – , Willig

Jota, 2020

Napsat komentář