Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 knihy Hry z lesní škol(k)y

Podpořte ve svých dětech lásku k přírodě a zároveň hravou formou rozvíjejte jejich zručnost a sebevědomí. Peter Houghton a Jane Worroll vám ukáží, jak na tom s dětmi pracují oni ve své lesní školce. Nechte se jimi inspirovat.

Zábava a hry vonící jehličím


Jedná se o první knihu, která veřejnosti představuje hravé, rukodělné a dovednostní aktivity prováděné v lesních školách v úpravě pro rodiny a přátele, a její kouzelné ilustrace a jednoduché pokyny snadno děti vtáhnou do zázračného světa přírody.

V této příručce naleznete některé z nejoblíbenějších aktivit, které Peter Houghton a Jane Worroll provádějí ve vlastní lesní škole, a zároveň nasajete filozofii lesní pedagogiky založené na budování sebevědomí a sociálních dovedností prostřednictvím pobytu v přírodě. Přestože je kniha psána především pro rodiče, vychovatele a učitele, kteří budou hry usměrňovat v roli průvodců lesní školy, pokynům a obrázkům bez potíží porozumějí i děti.

Aktivity jsou vhodné pro děti od 3 do 11 let a mohou být upraveny tak, aby odpovídaly nejen věkové skupině, ale také individuálním schopnostem všech zúčastněných. Čeká vás tvořivá kapitola o lesním umění, poutavý popis zálesáckých dovedností a také část o objevování přírody uvádějící seznam neobvyklých aktivit, které hráčům otevřou oči a umožní jim své okolí vnímat ze zcela nového úhlu pohledu. Můžete se těšit na spoustu nápadů, jak se zabavit pouze s jedním nebo dvěma dětmi, a zároveň i na celou kapitolu o skupinových hrách v divočině pro větší počet účastníků, vhodných například při narozeninových oslavách nebo hromadných výpravách do přírody.

Ve spolupráci se společností Knihcentrum vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát knihu Hry z lesní škol(k)y.


logo-Knihcentrum

Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Zasoutěžte si o zábavné aktivity do přírodyDo soutěže bylo odesláno 438 tipů.

Kdo vyhrál?

allebra (438), mikewin (444)

Správná odpověď

Jaký obor vystudovala Jane Worroll?
Ochranu životního prostředí.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.