Zasoutěžte si o zábavné aktivity do přírody

Hry z lesni skolky_Worroll_Houghton_uvodni
V lese si s vašimi ratolestmi můžete užít mnoho zábavy. Poradíme vám, kde načerpat inspiraci na ty nejlepší hravé, rukodělné a dovednostní aktivity. Všechny jsou navíc prověřené dětmi z lesní školky, kterou vedou autoři této publikace.

Zábava a hry vonící jehličím

Jedná se o první knihu, která veřejnosti představuje hravé, rukodělné a dovednostní aktivity prováděné v lesních školách v úpravě pro rodiny a přátele, a její kouzelné ilustrace a jednoduché pokyny snadno děti vtáhnou do zázračného světa přírody.

V této příručce naleznete některé z nejoblíbenějších aktivit, které Peter Houghton a Jane Worroll provádějí ve vlastní lesní škole, a zároveň nasajete filozofii lesní pedagogiky založené na budování sebevědomí a sociálních dovedností prostřednictvím pobytu v přírodě. Přestože je kniha psána především pro rodiče, vychovatele a učitele, kteří budou hry usměrňovat v roli průvodců lesní školy, pokynům a obrázkům bez potíží porozumějí i děti.

Aktivity jsou vhodné pro děti od 3 do 11 let a mohou být upraveny tak, aby odpovídaly nejen věkové skupině, ale také individuálním schopnostem všech zúčastněných. Čeká vás tvořivá kapitola o lesním umění, poutavý popis zálesáckých dovedností a také část o objevování přírody uvádějící seznam neobvyklých aktivit, které hráčům otevřou oči a umožní jim své okolí vnímat ze zcela nového úhlu pohledu. Můžete se těšit na spoustu nápadů, jak se zabavit pouze s jedním nebo dvěma dětmi, a zároveň i na celou kapitolu o skupinových hrách v divočině pro větší počet účastníků, vhodných například při narozeninových oslavách nebo hromadných výpravách do přírody.

 

Hry z lesní škol(k)y

Autoři: Jane Worroll, Peter Houghton

Vydalo: nakladatelství Kazda
Překlad: Vojtěch Ettler
Počet stran: 160
Vazba: brožovaná
Vydáno: 11/2019
ISBN: 978-80-88316-43-5

Přečtěte si více o knize Hry z lesní škol(k)y, kterou do soutěže věnovala společnost Knihcentrum. A nezapomeňte si také přečíst náš článek a prohlédnout si několik ukázkových stran: ukázka 1, ukázka 2 a ukázka 3.

logo-Knihcentrum

Knihcentrum.cz je internetové knihkupectví, které nabízí sci-fi, detektivky, thrillery, fantasy, učebnice, kuchařky, pohádky, průvodce, knihy pro děti a mládež a levné knihy.

 

O autorech

Jane Worroll prací pod širým nebem strávila většinu svého dospělého života: dělala zahradnici, ošetřovala stromy a po dvanáct let pracovala jako Countryside Ranger (správkyně venkovské oblasti), kdy pečovala o krajinu, sledovala stav chráněných druhů a zaučovala dobrovolníky. Vystudovala ekologii a druhý titul má z oboru ochrany životního prostředí.

Peter Houghton je kvalifikovaný průvodce lesní školy, který společně s Jane Worroll vede celoroční lesní kroužek pro děti z Londýna i okolí. Pracoval jako umělecký řemeslník (práce se dřevem a dalšími materiály) a koordinátor v charitativní organizaci zaměřené na ohrožené městské děti a mládež, během čehož prohluboval své zkušenosti s lesní pedagogikou. Je vyučený a zběhlý v historické i ornamentální dřevořezbě a tesařství z nesušeného dřeva.
(Zdroj informací: společnost Knihcentrum)

 

Vyhrajte knihu Hry z lesní škol(k)y

Možná vás ani nenapadlo, jak velké množství různorodých aktivit můžete s dětmi dělat uprostřed lesa. Užijete si nejen pobyt na čerstvém vzduchu v přírodě, ale také zábavu a posílíte ve vašich ratolestech sebedůvěru, zručnost, sociální dovednosti a ještě je naučíte řadu dalších užitečných věcí. Publikace Petera Houghtona a Jane Worrollové se hodí jako inspirace pro rodiče dětí od 3 až do 11 let a najdete v ní aktivity upravené tak, aby odpovídaly nejen jednotlivým věkovým skupinám, ale především individuálním schopnostem.

Ve spolupráci se společností Knihcentrum vám přinášíme soutěž, ve které dva z vás mohou knihu Hry z lesní škol(k)y vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Hry z lesní škol(k)y
probíhá od 3. do 9. května 2020.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 2 knihy Hry z lesní škol(k)y

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeHry z lesní škol(k)y
Zábavné, rukodělné a dovednostní aktivity pro malé dobrodruhy

Worroll, Jane - Houghton, Peter

Kazda, 2019

Zasoutěžte si o zábavné aktivity do přírody - DISKUZE

Počet reakcí: 2
  1. Alena napsal:

    Děkuji moc za výherní knížku, dorazila velmi rychle.

  2. mikewin mikewin napsal:

    Výhra dorazila rychlostí blesku, děkuji moc.

Napsat komentář