Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3x dva romány pro mladé, Dej mi své jméno a Najdi mě

Takové důvěrné pouto, jaké mezi sebou kdysi měli Elio s Oliverem, už se ani jednomu z nich nepodařilo s nikým jiným vybudovat. Stejně nezapomenutelný byl i jejich silný příběh pro čtenáře a nyní vychází jeho pokračování.

Dej mi své jméno


Příběh nečekané a silné lásky mezi dospívajícím Eliem a o pár let starším Oliverem, odehrávající se ve vile na jednom útesu italské Riviéry. Ani jeden z nich není na následky vzájemné přitažlivosti připraven, oba proto nejdřív předstírají lhostejnost. Jenže v průběhu následujících neklidných letních dnů jejich vášeň nesená neúprosnými proudy posedlosti, strachu, fascinace a touhy vzrůstá a oba mladíci začínají opatrně prozkoumávat své pocity. V hloubi jejich duší se zrodí láska trvající šest týdnů a přinese jim zkušenost, která je poznamená na zbytek života. Ti dva totiž na Riviéře a během jednoho dusného večera v Římě objeví něco, co možná už nikdy znovu nenajdou: naprostou důvěrnost.

André Aciman zachycuje ve své upřímné, nesentimentální a srdcervoucí elegii na lidskou vášeň psychologické manévry doprovázející přitažlivost tak bravurně jako málokdo. Román Dej mi své jméno se čtenářem nezachází v rukavičkách, nedělá si žádné iluze a je zcela nezapomenutelný.

Najdi mě


Autor světového bestselleru Dej mi své jméno znovu oživuje své postavy, aby si položil otázku: může opravdová láska uvadnout?

V novém románu zachycuje Eliova otce Samuela na cestě z Florencie do Říma, kam jede navštívit svého syna, nadaného koncertního klavíristu. Náhodné setkání s krásnou mladou ženou však Samiho plány obrátí vzhůru nohama a navždy změní jeho život. Elio se brzy přestěhuje do Paříže, kde i on naváže milostný vztah, zatímco Oliver, nyní ženatý vysokoškolský profesor v Nové Anglii, začne znenadání uvažovat o návratu do Evropy.

Nezapomenutelný román Andrého Acimana Dej mi své jméno svým líčením podstaty lásky dnešní čtenáře oslovil jako žádné dílo z nedávné doby. Jeho pokračování Najdi mě zve čtenáře, aby si nepřestal klást otázky o tom, co láska je.

Ve spolupráci s nakladatelstvím #BOOKLAB
patřícím pod nakladatelství Slovart vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát knihy Dej mi své jméno a Najdi mě.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Získejte důkaz o důležitosti první láskyDo soutěže bylo odesláno 1254 tipů.

Kdo vyhrál?

Falbii (1254), kamoska (1254), fiserovam (1255)

Správná odpověď

Která z knih má více stran?
Najdi mě.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeDej mi své jméno (Aciman, André)
Příběh nečekané a silné lásky mezi dospívajícím Eliem a o pár let starším Oliverem, odehrávající se ve vile na jednom útesu italské Riviéry. Ani jeden z nich není na následky… více

zobrazit info o knizeNajdi mě (Aciman, André)
Autor světového bestselleru Dej mi své jméno znovu oživuje své postavy, aby si položil otázku: může opravdová láska uvadnout? V novém románu zachycuje Eliova otce Samuela na cestě z Florencie do… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.