Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 dystopické příběhy Klub sebevrahů

Vaše ledviny již dosluhují a hrozí, že v blízké době zemřete? Nevadí, státní pojistný program vám nabízí nové, stačí jen dodržovat zdravý životní styl. Ale skutečně je to správná cesta, kterou by se lidstvo mělo vydat?

Úskalí uměle prodlužovaného života


Kdybychom žili věčně…

Budoucnost je blíž, než jsme si mysleli. Lidé z kasty geneticky bezproblémových obyvatel New Yorku mohou spoléhat na to, že budou žít stovky let – a nejlepší z nejlepších se dokonce už brzy dočkají nesmrtelnosti. Jenže státní pojistný program, založený na výměně tělesných orgánů a totalitně uplatňovaném zdravém životním stylu, zdeformoval jednání těchto vyvolených. Na vlastní kůži to brzy pozná i vzorná občanka Lea, která má vše, o čem žena sní: dokonalého snoubence, byt na skvělém místě, prestižní pozici ve firmě.

… jak bychom si mohli vážit života?

Stačí totiž, aby Lea na ulici narazila na sešlého otce, jenž před mnoha desítkami let odmítl vymoženosti nabídnuté režimem. Její jistoty se zhroutí, když je vystavena neodvolatelné volbě: buď svého jediného příbuzného zapře, anebo se musí vzdát naděje na nesmrtelnost. Ještě bolestněji mezitím dopadají hrůzy prodlužovaného života na muzikantku Anju, vysedávající po nocích nad ubohou troskou své matky, jejíž umělé srdce ne a ne přestat bít. Skutečně se jim jako řešení tragického dilematu nabízí jedině dobrovolný odchod z tak nelítostného světa?

Ve spolupráci s nakladatelstvím Leda vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát knihu Klub sebevrahů.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Získejte dystopii z budoucnosti, kde lidí žijí věčněDo soutěže bylo odesláno 717 tipů.

Kdo vyhrál?

sylver (717), kari (718), mikewin (718)

Správná odpověď

Kde žije Rachel Hengová?
V Austinu.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeKlub sebevrahů (Hengová, Rachel)
Kdybychom žili věčně… Budoucnost je blíž, než jsme si mysleli. Lidé z kasty geneticky bezproblémových obyvatel New Yorku mohou spoléhat na to, že budou žít stovky let – a nejlepší z… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.