Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 povídkové knihy Místa ve tmě

Lidmila Kábrtová o sobě říká, že píše výhradně o ženách, protože jim rozumí a dokáže popsat jejich vnitřní svět. Posuďte sami, jestli tomu tak opravdu je, a začtěte se do dvanácti povídek s něžným pohlavím v hlavní roli.

Skrytá touha po upřímné lásce


Tereza je rozvedená a život si zpestřuje milenci. Klára je ptáček ve zlaté kleci. Eva se obětovala dětem a rodině. Karla si chce pořádně užívat. Alice se snaží nebýt plačka jako její matka. Petra už toho má tak akorát a plánuje s životem seknout a Magdalena zase začne toužit. Jejich příběhy se v ničem nepodobají, přesto se tyto ženy v určitý moment potkávají a vstupují si do života, aniž by o tom věděly.

Po experimentální prvotině Koho vypijou lišky přichází Lidmila Kábrtová se sbírkou volně provázaných, průzračných povídek. Podobně jako u kanadské spisovatelky Alice Munroové zde slova tvoří jen jakousi průhlednou fólii. Životy hrdinek jsou sice neurovnané a poházené, přesně jako životy většiny z nás, ale z literárního hlediska je zde vše na svém místě. Pod povrchem všedního dne se hýbou tektonické desky, takže nic už nikdy nebude takové, jaké to… – ale bylo to vlastně vůbec někdy takové?

Více o této knize si můžete přečíst v našem článku.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Host vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát knihu Místa ve tmě.Správnou odpověď na soutěžní otázku
hledejte na webu nakladatelství Host nebo zde.Do soutěže bylo odesláno 1074 tipů.

Kdo vyhrál?

Marci55 (1074), Kamil (1074)

Správná odpověď

Jak se jmenuje knižní prvotina Lidmily Kábrtové?
Koho vypijou lišky.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeMísta ve tmě (Kábrtová, Lidmila)
Tereza je rozvedená a život si zpestřuje milenci. Klára je ptáček ve zlaté kleci. Eva se obětovala dětem a rodině. Karla si chce pořádně užívat. Alice se snaží nebýt plačka… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.