Získejte pohled do nitra ženské duše

mista-ve-tme-perex
Životy hlavních hrdinek povídkové knihy Lidmily Kábrtové se na první pohled v ničem příliš nepodobají, přesto se v určitých momentech vzájemně lehce prolínají. A po dočtení zjistíte, že přeci jen tyto dámy něco společného mají.

Skrytá touha po upřímné lásce

Tereza je rozvedená a život si zpestřuje milenci. Klára je ptáček ve zlaté kleci. Eva se obětovala dětem a rodině. Karla si chce pořádně užívat. Alice se snaží nebýt plačka jako její matka. Petra už toho má tak akorát a plánuje s životem seknout a Magdalena zase začne toužit. Jejich příběhy se v ničem nepodobají, přesto se tyto ženy v určitý moment potkávají a vstupují si do života, aniž by o tom věděly.

Po experimentální prvotině Koho vypijou lišky přichází Lidmila Kábrtová se sbírkou volně provázaných, průzračných povídek. Podobně jako u kanadské spisovatelky Alice Munroové zde slova tvoří jen jakousi průhlednou fólii. Životy hrdinek jsou sice neurovnané a poházené, přesně jako životy většiny z nás, ale z literárního hlediska je zde vše na svém místě. Pod povrchem všedního dne se hýbou tektonické desky, takže nic už nikdy nebude takové, jaké to… – ale bylo to vlastně vůbec někdy takové?

 

Místa ve tmě

Autorka: Lidmila Kábrtová

Vydalo: nakladatelství Host
Počet stran: 215
Vazba: pevná
Vydáno: 10/2018
ISBN: 978-80-7577-605-1

Přečtěte si více o knize Místa ve tmě, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Host. A nezapomeňte si také prolistovat krátkou ukázku.

Nakladatelství Host vydává především kvalitní českou a překladovou prózu, poezii, literární teorii i literaturu naučnou. V posledních letech se velmi výrazně rozšířila řada překladové beletrie, severských kriminálních románů a thrillerů.

 

Ukázka z knihy

Usmála se, sama věděla, že trochu uměle. „Přece bych si nenechala ujít první kroky budoucího slavného spisovatele,“ zahihňala se, trochu dětinsky a trochu nervózně z toho, jak dlouho ho neviděla, a nechala se usadit na jeden z polštářů.
S nohama zkříženýma pod sebou v tureckém sedu se pokusila najít aspoň trochu přijatelnou polohu, i když věděla, že je to marné, že jí nohy stejně za chvíli zdřevění a rozlezou se v nich virtuální mravenci. Proklínala se, že se nechala přemluvit.
I Petr patřil mezi milence. V určité fázi svého života spala s mnoha muži. Postupně, pochopitelně. Ta fáze už pominula.
Magdalena i teď, ve věku něco přes čtyřicítku, vypadala skvěle. Dobře padnoucí džíny obkreslovaly oblá, ale štíhlá stehna, pas zůstal útlý a břicho, nikdy nevyklenuté těhotenstvím, si zachovávalo půvabnou plochost. Oválný obličej, posazený na vysokém krku, jí rámovaly rezavé vlasy, z jejichž barvy se nedalo poznat, zda je přirozená, tvář se zdála být takřka nepoznamenaná vráskami. A těch pár nedostatků, které měla, se snažila zastřít. Jak soudila podle zájmu mužů, celkem se jí to dařilo. (str. 13–14)

 

O autorce

kabrtovaLidmila Kábrtová vystudovala žurnalistiku na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze a později také obor marketingová komunikace na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Několik let se věnovala žurnalistice, pak se zaměřila na oblast public relations, v níž pracuje už více než dvacet let. Je autorkou několika rozhlasových her v projektu čro 3 Vltava – Minutové hry. Knižně debutovala experimentální prózou Koho vypijou lišky (Host, 2013).
(Zdroj informací a fotografie: nakladatelství Host)

 

Vyhrajte knihu Místa ve tmě

Tereza je rozvedená a dává přednost nezávazným setkáním s milenci, oproti tomu Eva obětovala svůj život manželovi a dětem. A ani ostatní hrdinky dvanácti povídek nemají na první pohled nic společného, přesto zjistíte, že to je jen zdání a všechny navzdory zdánlivé neuspořádanosti ve svých životech touží po jediném – po čisté, hluboké a upřímné lásce. Vydejte se s nimi do nitra ženské duše v knize Lidmily Kábrtové a možná se v některé z hrdinek poznáte i vy.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Host vám přinášíme soutěž, ve které dva z vás mohou knihu Místa ve tmě vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Místa ve tmě
probíhá od 13. do 26. prosince 2018.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 2 povídkové knihy Místa ve tmě

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeMísta ve tmě

Kábrtová, Lidmila

Host, 2018

Napsat komentář