Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 knihy Za tebe bych život dal a jiné ztracené povídky

Vydejte se do New Yorku třicátých let a poznejte jej takový, jaký skutečně byl – bez pozlátka a přikrášlování. Soubor dosud nevydaných povídek amerického spisovatele Francise Scotta Fitzgeralda vám totiž přesně takový pohled nabídne.

New York bez pozlátka


Dosud nevydané povídky, ztracené ve víru času, ve stozích pozůstalosti či v šuplících soudobých časopiseckých redaktorů, kteří nedocenili jejich kvality. Přední autor jazzového věku a otec ztracené generace se v nich představuje jako bravurní vypravěč a stylista. Texty pokrývají období od dvacátých let až do konce Fitzgeraldovy spisovatelské dráhy a vytvářejí pestrý, dynamický obraz amerických dějin nepokřivený opatrnými editory.

Povídky o rozvodu a zoufalství, o udřených dnech a osamělých nocích, o chytré mládeži, jež během Velké hospodářské krize nedokáže najít práci a nemůže ani studovat na vysoké škole, o dějinách Ameriky a jejích válkách, hrůzách i příslibech, o sexu a následném manželství – nebo taky bez něj – a o divoké, planoucí životnosti a třeskuté bídě New Yorku, který Fitzgerald miloval a pro jehož možnosti, mělkost i šerednost měl takové pochopení. Ukazují jej nikoli jako stárnoucího „smutného mladíka“, vězícího ve zlatých časech své vlastní nedávné minulosti, ale jako vůdčí osobnost moderní literatury ve všem jejím experimentování a vzrůstající komplexnosti.

Fitzgerald tu vykračuje ze škatulky autora „jazzového věku“ a postavy jednají a mluví přirozeněji, bez cenzury a líbivého pozlátka. O to je však výpověď v nich obsažená autentičtější.

Více o této knize si můžete přečíst v našem článku.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Plus
patřícím pod společnost Albatros Media vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát
knihu Za tebe bych život dal a jiné ztracené povídky.


Plus_Albatros-Media

Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte zde.Do soutěže bylo odesláno 1018 tipů.

Kdo vyhrál?

charles88 (1020), kriszpin (1021), zurekpetr (1022)

Správná odpověď

Který z románů nenapsal Francis Scott Fitzgerald?
Neodpočívej v pokoji.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeZa tebe bych život dal a jiné ztracené povídky (Fitzgerald, Francis Scott)
Unikátní soubor posledních dosud nevydaných povídek od klasika moderní americké literatury Dosud nevydané povídky, ztracené ve víru času, ve stozích pozůstalosti či v šuplících soudobých časopiseckých redaktorů, kteří nedocenili jejich kvality.… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.