Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 historické romány Madona z hor

Nejprve se Maria Vittoria strachovala, že zůstane starou pannou, později musela bojovat za svoji rodinu a děti. Její odvaha a silná vůle jí však dodaly odvahu k činům, které by dříve považovala za nemožné. Přečtěte si celý emotivní příběh.

Kruté rány osudu


Velkolepě vylíčený životní příběh Marie Vittorie začíná na počátku dvacátých let dvacátého století v italských horách, kde drsná dřina a neochvějná víra utvářejí celý lidský život. Žena, která se neprovdá, je považována za méněcennou. I Maria se bála, že zůstane starou pannou, ale když už se v pětadvaceti vzdávala všech nadějí, přivedl jí otec z námluv manžela. Po svatbě se přestěhovali do vesnice v podhůří a otevřeli si obchod, Maria pečuje o čtyři děti a má se pořád co otáčet.

Drsné dřině je uvyklá od dětství, ale nástup fašismu a války vrhne na její život temný stín. Uživit rodinu je stále těžší, jídla je málo a drsné válečné zimy jsou k nepřečkání. Lidem se najednou nedá důvěřovat, z přátelských sousedů se stávají zrádci, bratranec se dal k fašistům a zneužívá nově nabytou moc, ve dveřích obchodu se střídají nacisté s partyzány a všichni se domáhají potravin, které se jinde než na černém trhu nedají sehnat… Pro Mariu je rodina středobodem světa, udělala by pro ni cokoli, naprosto cokoli. Odhodlá se k činům, které by vzhledem ke své povaze i víře považovala za nemožné. Silou vůle dokáže překonat období, kdy rodině nemůže dát k jídlu nic jiného než ještěrky, přečká i manželskou krizi, a v následných letech také odloučení dětí.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Domino vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát knihu Madona z hor.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Zasoutěžte si o drsný život v italském podhůříDo soutěže bylo odesláno 1229 tipů.

Kdo vyhrál?

cvmichal (1229), Jirinaa (1230), Markykucerka (1232)

Správná odpověď

Jak se jmenoval manžel Marie Vittorie?
Achille.
Doporučení:

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeMadona z hor (Valmorbida, Elise)
Velkolepě vylíčený životní příběh Marii Vittorii začíná na počátku dvacátých let dvacátého století v italských horách, kde drsná dřina a neochvějná víra utvářejí celý lidský život. Žena, která se neprovdá,… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.