Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 romány Švédské holínky

Ohořelé trosky, které zbyly z milovaného domu Fredrika Welina, jako by mu neustále připomínaly jeho osamělý život, který se pomalu chýlí ke konci. Ale ani v pozdním věku si nemůžete být jisti, že už vás nic nemůže překvapit.

Vzpomínky nehoří


Působivý román o tom, že na některé vzpomínky nestačí ani ničivý oheň.

Jedné podzimní noci se bývalý lékař Fredrik Welin probudí a zjistí, že mu hoří střecha nad hlavou. Plamenům unikne doslova na poslední chvíli a stihne popadnout jen pláštěnku a natáhnout si na nohy holínky – obě levé.

Jeho milovaný dům po prarodičích na ostrůvku v Baltském moři lehne popelem i s veškerým majetkem. Ohořelé trosky jako by se staly symbolem jeho osamělého života, který už se chýlí ke konci. Fredrik se nastěhuje do starého karavanu po dceři a hned si objedná nové holínky. Když mu přijede na pomoc jeho dcera a osloví ho sympatická novinářka kvůli rozhovoru pro místní noviny, obrátí se život stárnoucího muže vzhůru nohama.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Host vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát knihu Švédské holínky.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Získejte pokračování příběhu Fredrika WelinaDo soutěže bylo odesláno 1829 tipů.

Pro současné hlasování z několika účtů na jedné IP adrese jsme byli nuceni vyřadit některé soutěžící. Prosím, dodržujte Pravidla soutěží!

Kdo vyhrál?

Liba53 (1829), jednamalaholka (1830)

Správná odpověď

Jak se jmenuje dcera Fredrika Welina?
Louisa.
Doporučení:

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeŠvédské holínky (Mankell, Henning)
Působivý román o tom, že na některé vzpomínky nestačí ani ničivý oheň. Jedné podzimní noci se bývalý lékař Fredrik Welin probudí a zjistí, že mu hoří střecha nad hlavou. Plamenům unikne… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.