Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 romány Tajný deník Hendrika Groena

Hendrik Groen se rozhodl, že se na sklonku svého života pokusí podniknout něco, co bude mít zábavné, něžné a zároveň devastační následky. Jak se mu v jeho snažení bude dařit, to si můžete přečíst v jeho deníku.

Starý tělem, mladý duchem


Hendrik Groen je sice starý, ale není ani zdaleka mrtvý a v dohledné době neplánuje nechat se pohřbít. I když je pravda, že jsou jeho každodenní procházky stále kratší, protože jeho nohy už mu tolik neslouží a musí s nimi chodit k lékaři častěji, než by chtěl. Technicky řečeno je… starý. Ale určitě jsou mnohem zábavnější věci, které se dají v tomto věku dělat, než jen popíjení slabého čaje a pěstování muškátů. Hendrik se rozhodne psát si deník: jeden rok v životě starého člověka v domově důchodců v Amsterdamu. V něm odhaluje všechny své vzestupy a pády – v neposlední řadě jeho nový pokus o založení anarchistického klubu Staří-ale-ne mrtví. A když se k němu nastěhuje Eefe – žena, po které vždy toužil – začne si leštit své boty (a zuby), pečlivě ošetřuje to, co mu ještě zbylo na hlavě, a ve zbytku svého života se pokusí podniknout něco, co bude mít zábavné, něžné a zároveň devastační následky.

Ve spolupráci se společností Knihcentrum vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát knihu Tajný deník Hendrika Groena.


logo-Knihcentrum

Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Získejte deník o roce života holandského důchodceDo soutěže bylo odesláno 598 tipů.

Kdo vyhrál?

Sunny (599), JK (599)

Správná odpověď

Kolik let je hlavnímu hrdinovi knihy Hendriku Groenovi?
Osmdesát tři let.
Doporučení:

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeTajný deník Hendrika Groena (Groen, Hendrik)
Hendrik Groen je sice starý, ale není ani zdaleka mrtvý a v dohledné době neplánuje nechat se pohřbít. I když je pravda, že jsou jeho každodenní procházky stále kratší, protože… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.