Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 romány Když to tam není, tak to tam nehledej

Anna se se svým skromně sbaleným kufrem vydává z rodné vesnice do Prahy, kde si chce najít práci. Osud jí do cesty postaví nejen nové lidi, ale také dobře známé postavy z minulosti. Najde díky nim hlavní hrdinka v pražských ulicích své štěstí?

Neznámá dáma z tramvaje


Anna – nosí kabát po babičce, spí ve spacáku ve sklepním bytě, jehož výhled z okna nenabízí víc než kotníky kolemjdoucích a psí zadky. V kufru má svetry proti listopadovému chladu, dopisní papír a srolovaný příbor v utěrce, jako když byla malá a jezdila s rodiči stanovat. Z rodné vesnice do hlavního města přijela proto, aby zjistila, jestli pořád ještě utíká od minulosti, nebo si už plní své vlastní sny.

Koupí si mapu Prahy, vydá se poznat hlavní město a najít si práci. Do cesty se jí postaví Bořek, Naďa a Vlasta, ale stojí v ní také někdo z její minulosti, u koho není jasné, jestli půjde s ní, vedle ní, nebo z cesty úplně sejde. Zásadní vliv na směr jejího života má ale neznámá dáma z tramvaje, která, aniž by měla sebemenší tušení, navždy ovlivní její život.

Krátké kapitoly rychle posouvají děj, jsou plné obyčejných příběhů s neobyčejnou dávkou sebeironie a humoru. Kniha Když to tam není, tak to tam nehledej je volným pokračováním autorčiny prvotiny Suchý hadr na dně mořském, kterou pozitivně hodnotili nejen čtenáři, ale ocenila ji také kritika.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Bookmedia vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát knihu Když to tam není, tak to tam nehledej.


Bookmedia-logo

Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Získejte příběh hledání štěstí v pražských uličkáchDo soutěže bylo odesláno 1661 tipů.

Kdo vyhrál?

MarketaP (1661), xxkouckaxx (1661), nadula61 (1661)

Správná odpověď

Kolikátým románem Ivany Chřibkové je kniha Když to tam není, tak to tam nehledej?
2.
Doporučení:

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeKdyž to tam není, tak to tam nehledej (Chřibková, Ivana)
Anna – nosí kabát po babičce, spí ve spacáku ve sklepním bytě, jehož výhled z okna nenabízí víc než kotníky kolemjdoucích a psí zadky. V kufru má svetry proti listopadovému… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.