Nakladatel: SLON

SOCIOLOGICKÉ NAKLADATELSTVÍ (ve zkratce SLON) funguje již 25 let. Přestože název nakladatelství je zašifrován, jeho činnost je zcela srozumitelná. Přináší na knižní trh vědecké a odborné knihy z oboru sociologie, politologie, kulturní a sociální antropologie, moderních dějin, sociální politiky a sociální práce a příbuzných oborů. V Sociologickém nakladatelství dosud vyšlo téměř 400 titulů, z toho některé ve druhém či dalším vydání. Překlady tvoří asi čtvrtinu produkce nakladatelství, ostatní knihy jsou od domácích autorů. Produkce nakladatelství se člení do deseti edičních řad. Největší počet titulů vychází v ediční řadě Studie.

www.slon-knihy.cz


SLON - Nejnovější knihy

knihaEvropské rozpory ve světle migrace knihaObčanský sektor v ohrožení? knihaIndividualismus a holismus v sociologii knihaDiagnóza neplodnost

SLON - Související články

Jak se tvoří dějiny

jak-se-tvori-dejiny

Kdo je a jak pracuje Vladimír Putin? Jaké jsou ženy, jež nás ovládají a ženou vpřed? Jak vypadá z dnešního pohledu historie v novinových článcích z dobového tisku a jaký vliv na naši společnost mají emigranti? To a mnohem více vám zodpoví následující tituly.

Ukázka z knihy Evropské rozpory ve světle migrace (Jan Keller)

evropske-rozpory-ve-svetle-migrace-perex

Migrační krize je aktuálně velmi diskutované téma, kterého se okrajově dotýká i Jan Keller ve své nové knize v provázanosti na Evropskou unii. Zaměřuje se na skryté rozpory EU, na nerovnost mezi jejími členy a snaží se najít odpověď na to, jakou vlastně chceme Evropu.

Evropa a migrační krize

evropske-rozpory-ve-svetle-migrace-perex

8. květen se v České republice označuje jako Den vítězství či Den osvobození a v tento den skončila 2. světová válka. S Evropou úzce souvisí dnešní knižní tip, který se zaměřuje na (ne)fungování Evropské unie, na její rozpory a nerovnosti mezi členy. Neopomíjí ani velmi aktuální téma, a to migrační krizi, jelikož vše souvisí se

Zahrajte si o pohled na problémy Evropské unie

evropske-rozpory-ve-svetle-migrace-perex

Evropská unie se v současné době potýká s migrační krizí, ale ta rozhodně není jediným zdrojem napětí mezi členskými státy. O dalších skrytých rozporech si můžete přečíst v knize sociologa a poslance Evropského parlamentu Jana Kellera.

Nenechte si ujít v týdnu od 23. do 29. ledna 2012

Nenechte si ujít

Tento týden je velice pestrý na nabídku autogramiád, besed, autorských čtení a křtů nových titulů. A můžu vás ujistit, že se nebudeme pohybovat jen po našich velkoměstech.