Nakladatel: skrip.to

skrip.to je malé české nakladatelství založené autorkou Veronikou Doskočilovou. Stejně jako ona pochází z Vysočiny. Vzniklo v roce 2021 s cílem vydat Veroničinu druhou knihu Skleněné ztráty a případně další její tvorbu. Zda bude skrip.to pomáhat na svět i jiným knihám, ukáže čas a zájem čtenářů.

https://www.skrip.to/


skrip.to - Nejnovější knihy

knihaHotel Ville knihaSkleněné ztráty

skrip.to - Související články

Příběhy z hotelového pokoje

hotel-ville-perex

Hotel Ville je sbírkou šestnácti rozmanitých povídek z jednoho hotelového pokoje. Některé vás dojmou, jiné rozesmějí a další přivedou k zamyšlení. Knihu doplňují příhodné ilustrace Šárky Zikové.

Současná česká tvorba

ceska tvorba uvod

Dnes se společně vypravíme do světa české literatury. Vybrali jsme pro vás čtyři romány, ve kterých jsou vážná témata, stejně jako trocha historie, ale i oddechu. Sami si můžete zvolit, která kniha vám bude čtenářsky nejbližší.

Zahrajte si o povídky z hotelových pokojů

hotel-ville-perex

Staré domy mají svou historii – některé veselou a jiné ponuřejší – a nejinak je tomu s hotelovými pokoji, kde se během let vystřídala celá řada hostů. Začtěte se do povídek, které vás donutí se na tyto prostory podívat novýma očima.

Zahrajte si o příběhy z terezínského ghetta

sklenene_ztraty

Skrze příběh z prostředí válečného Terezína autorka poukazuje na skutečnost, že se mnoho situací v lidských životech opakuje. Zkombinovala osudy lidí, kteří již nejsou mezi námi, s osudy těch, kteří nikdy neexistovali, aby jejich příběhy zůstaly nesmrtelné.

Ukázka z knihy Skleněné ztráty (Veronika Doskočilová)

sklenene_ztraty

V knize mladé české autorky je příběh zasazen do terezínského ghetta, kde můžeme sledovat osudy tří hlavních postav. Později, už jako stará žena, líčí jedna z hrdinek tyto neradostné zážitky studentům. Je ale vůbec možné, aby oni její prožitky správně chápali?