Nakladatel: Pant

www.pant.cz


PANT - Nejnovější knihy

Neevidujeme žádné knihy vydané tímto nakladatelem.

PANT - Související články

O arménské genocidě i křesťansko-muslimských vztazích

seiranian

Při příležitosti představení knihy Holokaust a jiné genocidy jsme dostali jedinečnou příležitost popovídat si s arménským velvyslancem pro Českou republiku, Jeho Excelencí Tigranem Seiranianem. V rozsáhlém rozhovoru hovoříme nejen o nové knize, ale také o nedořešené historii arménské genocidy či o možnostech soužití dvou největších světových náboženství.

Holocaust a jiné genocidy

uvod

Genocida. To slovo nám zní jako pojem určený pro věci dávno minulé, věci uzavřené a přiznané. Nejsme schopni uvěřit, jak aktuální a velice bolestné to téma je a jak bouřlivé diskuse se okolo něj mohou vést při křtu jedné knihy.

Nenechte si ujít v týdnu od 25. do 31. ledna 2016

192_big

Před námi je poslední lednový týden. A stejně jako týdny předchozí i ten následující přináší mnoho zajímavých literárních akcí. Křtu se dočká nezvyklá kuchařka a podrobněji se budete moci seznámit s norskou literaturu.

Varšavské povstání přibližuje českým čtenářům publikace Chtěli jsme být svobodní

chteli jsme byt svobodni nahled

Polské dějiny nejsou možná tolik známé českému čtenáři, ačkoliv s těmi našimi vždy úzce souvisely. Jedná-li se o situaci za první světové války, či během okupace nacistickým Německem, nikdo z nás nezapomíná. Varšavské povstání připomíná kniha Chtěli jsme být svobodní.