Nakladatel: Novela bohemica

Související články

Nenechte si ujít v týdnu od 23. do 29. ledna 2023

nenechte_si_ujit

Leden se pomalu chýlí ke konci, ale na vás čeká ještě několik literárních akcí, kterých se můžete zúčastnit. Nenechte si ujít představení knihy Všichni umřete, večer s Arnoštem Goldflamem, autorské čtení Evy Maškové či povídání o Jaroslavu Haškovi.

Nenechte si ujít v týdnu od 29. června do 5. července 2020

nenechte_si_ujit

Ani jsme se nenadáli a máme tu začátek prázdnin. I poslední červnové a první červencové dny si můžete zpříjemnit literární akcí, v pražském Anežském klášteře se například koná křest audioknihy neurochirurga Vladimíra Beneše. Ale hlavně opět začíná Měsíc autorského čtení v Brně!

Nenechte si ujít v týdnu od 29. července do 4. srpna 2019

nenechte_si_ujit

Polovinu prázdnin máme za sebou a pomalu končí i Měsíc autorského čtení. V následujícím týdnu se tak v Brně či Ostravě můžete na zajímavá autorská čtení vydat naposledy. A do Prahy přijede kanadská spisovatelka Danielle Dussault.

Praha město literatury

Praha.mesto.literatury

Projekt Praha město literatury na podporu pražského literárního života vznikl v roce 2009. V prosinci 2014 byla Praha přijata do sítě kreativních měst literatury UNESCO.

Nenechte si ujít v týdnu od 29. ledna do 4. února 2018

nenechte_si_ujit

Jaké akce se v literárním světě odehrají příští týden? Například oblíbené scénické čtení Listování zavítá do Karlových Varů, dále s uvedením knihy Rusové v Praze proběhne i beseda na toto téma, nebude chybět ani zajímavá přednáška o tvorbě Františka Hrubína v Pardubicích. A navštívit můžete i autorské čtení dvou básníků v Ústí nad Labem.

Fenomén blogeři

typewriter

Blogování je několik posledních let na vzestupu. Psát blog dnes může každý, kdo má přístup na internet a trochu volného času. Někteří blogeři jsou dokonce tak dobří, že si jich všimnou i knižní nakladatelé. Na čtyři takové se dnes podíváme.

Dluhová krize v Řecku

Recka tragedie 1

Řecko už není bráno jen jako země, kam během léta míří davy turistů. Stalo se známé i díky své dluhové krizi. Právě na její kořeny a důvody se zaměřují autoři dnešního knižního tipu. Předkládají odlišný obraz evropské politiky a ekonomiky než média.

Fejetony s dědečkem

Karel Hvizdala_Dobre mrtvy dedecek

Nakladatelství Novela bohemica vydalo druhou knihu fejetonů Karla Hvížďaly, v níž vystupuje řada osobností české společnosti 20. století, ale hlavní postavu představuje dobře mrtvý dědeček.

Mezilidské vztahy v české moderní próze

Skutecne_lidske_pribehy

Mezilidské vztahy a pohnuté osudy, to je téma, kterému jsou věnovány dnešní knižní tipy. Každý příběh představuje hlavní hrdiny a jejich odlišný přístup ke společnosti. Navíc se jedná o tituly českých autorů, kteří bývají v záplavě světové literatury opomíjeni.

Krásy přírody na dosah

Krajiny srdce

Prázdniny, volno a teplé počasí. Ideální kombinace k poznávání české a slovenské krajiny. Pokud máte rádi přírodu, neváhejte sáhnout po knize Krajiny srdce, ve které vám řada autorů představí krásy naší země doprovázené fotografiemi. A kdo ví, třeba naleznete inspiraci na zajímavý výlet.