Nakladatel: Novela bohemica

Hlavní pozornost věnujeme české beletrii, především próze, ale vydáváme také literaturu faktu, objevujeme nedávnou historii a otevíráme nové pohledy na český domov i proměnlivý svět.

Během třináctileté editorské práce v Salonu, literární příloze Práva, jsem měl kromě jiných radostí to potěšení přečíst hodně dobrých knih – nejen ze světové literatury, ale také řady českých autorů. Jejich texty se mi občas dostávaly před oči ještě v rukopisech. Někteří z tehdejších debutantů jsou dnes čtenými a překládanými spisovateli. I díky nim mne nepřestala přitahovat proměna rukopisu v knihu a vlastní život díla mezi čtenáři. Postupně jsem tak došel k rozhodnutí vyměnit zajímavou a zábavnou, ale zároveň i celkem pohodlnou roli glosátora či uvaděče textů a jmen na stránkách novin za riskantnější dobrodružství tvorby nových knih. Na podzim roku 2009 jsem proto založil nakladatelství Novela bohemica, v němž na jaře roku 2010 vyšla – k dvoustému výročí narození prvního z českých básníků – novela Jaroslava Balvína Mácha: Deníky.

Zdenko Pavelka

www.novelabohemica.cz

Novela bohemica - Nejnovější knihy

knihaSto a jedna pověst z Polné a okolí knihaDruhá stovka pověstí z Polné a okolí knihaKrajiny srdce knihaPříliv

Novela bohemica - Související články

Mezilidské vztahy v české moderní próze

Skutecne_lidske_pribehy

Mezilidské vztahy a pohnuté osudy, to je téma, kterému jsou věnovány dnešní knižní tipy. Každý příběh představuje hlavní hrdiny a jejich odlišný přístup ke společnosti. Navíc se jedná o tituly českých autorů, kteří bývají v záplavě světové literatury opomíjeni.

Krásy přírody na dosah

Krajiny srdce

Prázdniny, volno a teplé počasí. Ideální kombinace k poznávání české a slovenské krajiny. Pokud máte rádi přírodu, neváhejte sáhnout po knize Krajiny srdce, ve které vám řada autorů představí krásy naší země doprovázené fotografiemi. A kdo ví, třeba naleznete inspiraci na zajímavý výlet.

Masaryk a jeho snahy o demokratizaci společnosti

masaryk-demokrat

O prezidentu Osvoboditeli již byl sepsán nespočet historických prací rozebírajících jeho politickou činnost i soukromí ze všech možných detailů. Nový titul české historičky se zaměřuje na celoživotní demokratizační úsilí prvního československého prezidenta.

Staré pověsti z Polné sesbírány a vydány ve dvou knihách

sto-a-jedna-povest-z-polne-a-okoli

Ve dvou knihách od Jana Prchala najdeme pověsti z Vysočiny, sesbírané od pamětníků, kteří je jako děti slýchali za zimních večerů u kamen. Dočteme se o historických osobnostech, jako například o Jiřím z Poděbrad, i o nadpřirozených bytostech, kterých je v polenských lesích a hájích zdá se plno.

Nahlédněte do společných dějin Ruska a Česka

perexMelounovaSlupka

Matka spisovatele Maxima Billera, Rada Biller, ve svém románu popisuje nelehké události, které prožila v minulém století. Líčí je ale s nadhledem a lehkostí.