Nakladatel: Novela bohemica

Hlavní pozornost věnujeme české beletrii, především próze, ale vydáváme také literaturu faktu, objevujeme nedávnou historii a otevíráme nové pohledy na český domov i proměnlivý svět.

Během třináctileté editorské práce v Salonu, literární příloze Práva, jsem měl kromě jiných radostí to potěšení přečíst hodně dobrých knih – nejen ze světové literatury, ale také řady českých autorů. Jejich texty se mi občas dostávaly před oči ještě v rukopisech. Někteří z tehdejších debutantů jsou dnes čtenými a překládanými spisovateli. I díky nim mne nepřestala přitahovat proměna rukopisu v knihu a vlastní život díla mezi čtenáři. Postupně jsem tak došel k rozhodnutí vyměnit zajímavou a zábavnou, ale zároveň i celkem pohodlnou roli glosátora či uvaděče textů a jmen na stránkách novin za riskantnější dobrodružství tvorby nových knih. Na podzim roku 2009 jsem proto založil nakladatelství Novela bohemica, v němž na jaře roku 2010 vyšla – k dvoustému výročí narození prvního z českých básníků – novela Jaroslava Balvína Mácha: Deníky.

Zdenko Pavelka

www.novelabohemica.cz


Novela bohemica - Nejnovější knihy

knihaVšichni umřete knihaOko žraloka knihaŘecká tragédie knihaEskejp

Novela bohemica - Související články

Nenechte si ujít v týdnu od 23. do 29. ledna 2023

nenechte_si_ujit

Leden se pomalu chýlí ke konci, ale na vás čeká ještě několik literárních akcí, kterých se můžete zúčastnit. Nenechte si ujít představení knihy Všichni umřete, večer s Arnoštem Goldflamem, autorské čtení Evy Maškové či povídání o Jaroslavu Haškovi.

Nenechte si ujít v týdnu od 29. června do 5. července 2020

nenechte_si_ujit

Ani jsme se nenadáli a máme tu začátek prázdnin. I poslední červnové a první červencové dny si můžete zpříjemnit literární akcí, v pražském Anežském klášteře se například koná křest audioknihy neurochirurga Vladimíra Beneše. Ale hlavně opět začíná Měsíc autorského čtení v Brně!

Nenechte si ujít v týdnu od 29. července do 4. srpna 2019

nenechte_si_ujit

Polovinu prázdnin máme za sebou a pomalu končí i Měsíc autorského čtení. V následujícím týdnu se tak v Brně či Ostravě můžete na zajímavá autorská čtení vydat naposledy. A do Prahy přijede kanadská spisovatelka Danielle Dussault.

Praha město literatury

Praha.mesto.literatury

Projekt Praha město literatury na podporu pražského literárního života vznikl v roce 2009. V prosinci 2014 byla Praha přijata do sítě kreativních měst literatury UNESCO.

Nenechte si ujít v týdnu od 29. ledna do 4. února 2018

nenechte_si_ujit

Jaké akce se v literárním světě odehrají příští týden? Například oblíbené scénické čtení Listování zavítá do Karlových Varů, dále s uvedením knihy Rusové v Praze proběhne i beseda na toto téma, nebude chybět ani zajímavá přednáška o tvorbě Františka Hrubína v Pardubicích. A navštívit můžete i autorské čtení dvou básníků v Ústí nad Labem.