Nakladatel: Novela bohemica

Hlavní pozornost věnujeme české beletrii, především próze, ale vydáváme také literaturu faktu, objevujeme nedávnou historii a otevíráme nové pohledy na český domov i proměnlivý svět.

Během třináctileté editorské práce v Salonu, literární příloze Práva, jsem měl kromě jiných radostí to potěšení přečíst hodně dobrých knih – nejen ze světové literatury, ale také řady českých autorů. Jejich texty se mi občas dostávaly před oči ještě v rukopisech. Někteří z tehdejších debutantů jsou dnes čtenými a překládanými spisovateli. I díky nim mne nepřestala přitahovat proměna rukopisu v knihu a vlastní život díla mezi čtenáři. Postupně jsem tak došel k rozhodnutí vyměnit zajímavou a zábavnou, ale zároveň i celkem pohodlnou roli glosátora či uvaděče textů a jmen na stránkách novin za riskantnější dobrodružství tvorby nových knih. Na podzim roku 2009 jsem proto založil nakladatelství Novela bohemica, v němž na jaře roku 2010 vyšla – k dvoustému výročí narození prvního z českých básníků – novela Jaroslava Balvína Mácha: Deníky.

Zdenko Pavelka

www.novelabohemica.cz

Novela bohemica - Nejnovější knihy

knihaŘecká tragédie knihaEskejp knihaDobře mrtvý dědeček knihaSto a jedna pověst z Polné a okolí

Novela bohemica - Související články

Dluhová krize v Řecku

Recka tragedie 1

Řecko už není bráno jen jako země, kam během léta míří davy turistů. Stalo se známé i díky své dluhové krizi. Právě na její kořeny a důvody se zaměřují autoři dnešního knižního tipu. Předkládají odlišný obraz evropské politiky a ekonomiky než média.

Fejetony s dědečkem

Karel Hvizdala_Dobre mrtvy dedecek

Nakladatelství Novela bohemica vydalo druhou knihu fejetonů Karla Hvížďaly, v níž vystupuje řada osobností české společnosti 20. století, ale hlavní postavu představuje dobře mrtvý dědeček.

Mezilidské vztahy v české moderní próze

Skutecne_lidske_pribehy

Mezilidské vztahy a pohnuté osudy, to je téma, kterému jsou věnovány dnešní knižní tipy. Každý příběh představuje hlavní hrdiny a jejich odlišný přístup ke společnosti. Navíc se jedná o tituly českých autorů, kteří bývají v záplavě světové literatury opomíjeni.

Krásy přírody na dosah

Krajiny srdce

Prázdniny, volno a teplé počasí. Ideální kombinace k poznávání české a slovenské krajiny. Pokud máte rádi přírodu, neváhejte sáhnout po knize Krajiny srdce, ve které vám řada autorů představí krásy naší země doprovázené fotografiemi. A kdo ví, třeba naleznete inspiraci na zajímavý výlet.

Masaryk a jeho snahy o demokratizaci společnosti

masaryk-demokrat

O prezidentu Osvoboditeli již byl sepsán nespočet historických prací rozebírajících jeho politickou činnost i soukromí ze všech možných detailů. Nový titul české historičky se zaměřuje na celoživotní demokratizační úsilí prvního československého prezidenta.