Nakladatel: nová forma

Související články

Existence

Konvicka_Existence

Počasí se zbláznilo.
Slyším, jak venku hvízdá vítr, stránky novin vráží do zdí, lísají se k odpadkovým košům a s třepotáním objímají dopravní značky.

O psaní

Konvicka_O psani

Spousta čtenářů mi klade stále stejnou otázku – jak to vlastně dělám, že si jen tak sednu, vymyslím příběh a napíšu knihu. Přál bych si, aby to bylo tak jednoduché, jenže přesně takhle to nefunguje.

O knihách

Konvicka_O knihach

Jedna kamarádka z univerzity se mě kdysi zeptala, proč mám knihy tak rád. Proč vlastně lidské plémě už po tisíce let listuje stránkami, roluje svitky a přehrabuje se kupkami hliněných destiček? Co je na knize tak výjimečného, že se umí dotknout lidských citů a ovlivňovat životy? Jak je možné, že vytištěné slovo starého velikána dokáže inspirovat velikány budoucí? Vždyť je to jen štos papírů v tvrdých deskách, někdy ani to ne.

Prodám babičku

Cervenkova_Prodam babicku

Prodám babičku, ročník 1937, výška 162 cm, váha 67 kg, výdrž za běžného provozu 10 hodin denně. Báječně peče, slušně vaří (česká kuchyně), zvládá praní, žehlení. Na svůj věk v dobrém stavu (lehce odřená, špatně slyší, nechodí). Pozor, křehká!

Jak jsem se setkala s čarodějem

hindrakova_ngongské hory_uvodni

O čarodějnictví jsem se zajímala už od prvních cest do Keni. To jsou jen pohádky, odpovídali mi na mé všetečné dotazy místní lidé a já jsem jim uvěřila. Holt v Keni lidé v čarodějnice nevěří, řekla jsem si a přestala se ptát.

Postapokalyptické sci-fi

Tipy_Postapokalypticke scifi

Máte rádi napínavé sci-fi příběhy o zákeřných virech a konci světa? V tom případě vám představujeme dvě knihy, které vás v tomto směru jistě nezklamou.

Konec světa se blíží!

subjekt-perex

Postapokalyptické sci-fi Subjekt Patrika Svobody vypráví o konci světa tak, jak ho známe,  o boji přeživších lidí o holé životy, o hledání odpovědí na dávno zapomenuté otázky.

Získejte napínavý příběh z postapokalyptického světa

subjekt-perex

Svět, jak jsme ho znali dosud, už neexistuje a ti, kterým se podařilo přežít, stále nemají vyhráno. I v karanténních zónách jim hrozí nebezpečí a o svůj život musí bojovat. Může se jejich nadějí stát neznámý muž, který se v zemi nikoho probudil?

Kibera – peklo všedních dnů

Kibera_slum

Blátivé cestičky mezi plechovými a hliněnými boudami lemované odpadky, hnilobný zápach, nemocní psi a žebrající děti válející se na zemi. Pro Kiberu, jeden z největších afrických slumů, nacházející se v hlavním keňském městě Nairobi, mám jediné označení – peklo.

Byl jsem dítětem ulice

nahled_C01

Byl jsem dítětem ulice. Ano, byl. Velmi nerad na tuto část svého života vzpomínám. Občas se v noci budím úplně zpocený a trápí mě zlé sny. Kdybych si mohl něco přát, vymazal bych těchto několik let ze své paměti. Nadobro! Napořád!