Nakladatel: Nakladatelství Gnóm!

Krédo: Malé knihy, velká fantazie. Kapesní nakladatelství pro dospělé snílky. Soliterní díla s vysokým obsahem imaginace a myšlenek.

Nakladatelství Gnóm! vzniklo roku 2016 a zabývá se vydáváním žánrové literatury (science fiction, horor, fantasy). Přitom však pečlivě vybíráme jen taková díla, která díky svým literárním kvalitám snesou srovnání i s „nejkrásnějším“ písemnictvím a hranice žánru tak vlastně přesahují.
Již se třetí vydanou knihou, sbírkou hororových povídek amerického spisovatele Lairda Barrona, jsme zaznamenali značný úspěch – byla českou Akademií science fiction, fantasy a hororu jmenována nejlepší hororovou knížkou a zároveň nejlepší povídkovou sbírkou roku 2017.
Knihy pod značkou Gnóm! jsou poměrně luxusně zpracované a nabízejí kromě zábavy i určitý filozofický přesah. V roce 2018 vznikla v rámci nakladatelství ještě edice Pulp Robot, v níž budou vycházet knížky levnější a zaměřené hlavně na to, aby poskytly čtenáři kvalitní únik z reality všedních dnů.

„Gnóm“ je trpaslík, skřítek. (Slovo pochází z latinského gnómus, a to snad z řeckého genómos – „žijící v zemi“.) Také nakladatelství Gnóm! je malé, pomalé, podzemní a zpravidla neviditelné. Přesto by vás občas mohlo překvapit nějakým tím pokladem vytaženým z hlubin.

gnom.name/


Nakladatelství Gnóm! - Nejnovější knihy

knihaAmerická modlitební příručka knihaKrev je můj chleba knihaProč číst fantasy, jak to, že zvířata v knížkách mluví a odkdy se Američané bojí draků knihaDoupě. Zhroucení koně

Nakladatelství Gnóm! - Související články

Síla slova a myšlenky

Shepard_AmerickaModlitebniPrirucka

K modlitbě se mnozí lidé uchylují až jako k poslední možnosti, dostanou-li se do úzkých. Jaká je reálná síla takové prosby? A komu ji adresovat, aby měla šanci být vyslyšena? Na to a mnoho jiného nám možná odpoví Americká modlitební příručka.

Kdo a proč se bojí fantazie

LeGuinova_ProcCistFantasy

Přestože pohádky a fantasy patří mezi nejstarší literární útvary vůbec, i dnes se najdou mnozí, kdo se té trochy snění bojí. Svůj strach pak skrývají za prohlášení o brakovosti a zbytečnosti zmíněných žánrů. My ale víme své a z draků strach nemáme.

Násilím proti násilí

Barron_KrevJeMujChleba

Když jste jednou vykonavatelem vůle významné mafiánské rodiny, tak nějak se očekává, že u své profese zůstanete až do smrti. Což nemusí trvat dlouho. Dá se vůbec z rozjetého vlaku násilí a vražd vystoupit?

Temné stránky všeho

Evenson_Doupe_ZhrounceniKone

Napětí a strach jsou atributy nejčastěji spojované s hororem. Napadlo by vás ale, že se nemusejí vyskytovat jenom v tomto žánru? Protože bát se můžeme kdykoli, kdekoli a hlavně čehokoli. A děsiví nemusejí být jen duchové, ale častěji spíš skuteční lidé z masa a kostí.

Horor není jen o strachu

Barron_TaNadhernaVec

Bojíte se rádi? Věřte, že horor nemusí nutně být jen o rychlém tepu, rozklepaných rukách či vystrašených pohledech přes rameno. Může to být i Ta nádherná věc, jež na nás všechny čeká.