Nakladatel: Nakladatelství Gnóm!

Krédo: Malé knihy, velká fantazie. Kapesní nakladatelství pro dospělé snílky. Soliterní díla s vysokým obsahem imaginace a myšlenek.

Nakladatelství Gnóm! vzniklo roku 2016 a zabývá se vydáváním žánrové literatury (science fiction, horor, fantasy). Přitom však pečlivě vybíráme jen taková díla, která díky svým literárním kvalitám snesou srovnání i s „nejkrásnějším“ písemnictvím a hranice žánru tak vlastně přesahují.
Již se třetí vydanou knihou, sbírkou hororových povídek amerického spisovatele Lairda Barrona, jsme zaznamenali značný úspěch – byla českou Akademií science fiction, fantasy a hororu jmenována nejlepší hororovou knížkou a zároveň nejlepší povídkovou sbírkou roku 2017.
Knihy pod značkou Gnóm! jsou poměrně luxusně zpracované a nabízejí kromě zábavy i určitý filozofický přesah. V roce 2018 vznikla v rámci nakladatelství ještě edice Pulp Robot, v níž budou vycházet knížky levnější a zaměřené hlavně na to, aby poskytly čtenáři kvalitní únik z reality všedních dnů.

„Gnóm“ je trpaslík, skřítek. (Slovo pochází z latinského gnómus, a to snad z řeckého genómos – „žijící v zemi“.) Také nakladatelství Gnóm! je malé, pomalé, podzemní a zpravidla neviditelné. Přesto by vás občas mohlo překvapit nějakým tím pokladem vytaženým z hlubin.

gnom.name/


Nakladatelství Gnóm! - Nejnovější knihy

knihaSacculina knihaNa lovu kvizonů knihaGwilanina harfa a jiné povídky knihaAmerická modlitební příručka

Nakladatelství Gnóm! - Související články

Takové to prosté rybaření

Fracassi_Sacculina

Zatímco domácí rybáři nejčastěji vyrážejí se svými skládacími stoličkami k líně tekoucím proudům našich ospalých řek, případně k zelenajícím se rybníkům, ti zahraniční mohou sáhnout pro troše toho vzrušení na ne vždy klidné mořské hladině.

Do stepí a království psaného slova

Nemecek_NaLovuKvizonu

Jsou příběhy, jejichž hrdinové brázdí nekonečné dálavy vesmíru. Známe i takové, v nichž autoři vystavěli svým postavám celé nové světy. A pak jsou tu povídky Jakuba Němečka.

Hra s lidskými osudy

Roanhorse_StopaBlesku

Příroda nám dává najevo, že ji pěkně štveme. My, lidé. A tak ve svých projevech nevole přitvrzuje. Nestačí-li zemětřesení a záplavy, přivolá si na pomoc nesmrtelné bohy a pro jistotu ještě bezpočet netvorů. Dokáže lidstvo přežít?

Dva tucty do kapsy

Guinova_GwilaninaHarfa

Povídkové sbírky jsou skvělým čtením do naší uspěchané doby. Člověk snadněji vyšetří těch pár (desítek) minut, aby zvládl dočíst jeden příběh do konce na jeden zátah. Uspořádat průřez tvorbou mimořádně plodné autorky však představuje výzvu. Pojďme se podívat, jak si s tím v Gnóm!u poradili.

Síla slova a myšlenky

Shepard_AmerickaModlitebniPrirucka

K modlitbě se mnozí lidé uchylují až jako k poslední možnosti, dostanou-li se do úzkých. Jaká je reálná síla takové prosby? A komu ji adresovat, aby měla šanci být vyslyšena? Na to a mnoho jiného nám možná odpoví Americká modlitební příručka.