Nakladatel: Nakladatelství Gnóm!

Krédo: Malé knihy, velká fantazie. Kapesní nakladatelství pro dospělé snílky. Soliterní díla s vysokým obsahem imaginace a myšlenek.

Nakladatelství Gnóm! vzniklo roku 2016 a zabývá se vydáváním žánrové literatury (science fiction, horor, fantasy). Přitom však pečlivě vybíráme jen taková díla, která díky svým literárním kvalitám snesou srovnání i s „nejkrásnějším“ písemnictvím a hranice žánru tak vlastně přesahují.
Již se třetí vydanou knihou, sbírkou hororových povídek amerického spisovatele Lairda Barrona, jsme zaznamenali značný úspěch – byla českou Akademií science fiction, fantasy a hororu jmenována nejlepší hororovou knížkou a zároveň nejlepší povídkovou sbírkou roku 2017.
Knihy pod značkou Gnóm! jsou poměrně luxusně zpracované a nabízejí kromě zábavy i určitý filozofický přesah. V roce 2018 vznikla v rámci nakladatelství ještě edice Pulp Robot, v níž budou vycházet knížky levnější a zaměřené hlavně na to, aby poskytly čtenáři kvalitní únik z reality všedních dnů.

„Gnóm“ je trpaslík, skřítek. (Slovo pochází z latinského gnómus, a to snad z řeckého genómos – „žijící v zemi“.) Také nakladatelství Gnóm! je malé, pomalé, podzemní a zpravidla neviditelné. Přesto by vás občas mohlo překvapit nějakým tím pokladem vytaženým z hlubin.

gnom.name/


Nakladatelství Gnóm! - Nejnovější knihy

knihaPíseň, kterou se objasňuje svět knihaStopa blesku knihaČerná hora knihaSacculina

Nakladatelství Gnóm! - Související články

Čirá ponurost

Evenson_PisenKterouSeObjasnujeSvet

Horor představuje směr, jenž v literatuře slaví dlouhodobě slušné úspěchy. Většinou si jej spojujeme se slavnými jmény jako Edgar Alan Poe nebo Stephen King, ale i jiní autoři dokážou u čtenářů vyvolat stejně mrazivé reakce. A to ani nemusí jít o dlouhé texty.

Získejte balíček tří knih z nakladatelství Gnóm

gnom-balicek-perex

Máte rádi příběhy, ze kterých na vás dýchne temná atmosféra i napětí a navíc obsahují prvky fantasy? V tom případě vás nabídka nakladatelství Gnóm! nadchne. A hned o tři tituly si můžete také zasoutěžit.

Vyšetřovatel

Barron_CernaHora

Rčení udělat kozla zahradníkem naznačuje poměrně nešťastnou volbu. Na druhou stranu pověřit bývalého zabijáka vyšetřováním a honbou za sériovým vrahem se může ukázat jako rozumné využití zabijákových zkušeností a dovedností.

Takové to prosté rybaření

Fracassi_Sacculina

Zatímco domácí rybáři nejčastěji vyrážejí se svými skládacími stoličkami k líně tekoucím proudům našich ospalých řek, případně k zelenajícím se rybníkům, ti zahraniční mohou sáhnout pro troše toho vzrušení na ne vždy klidné mořské hladině.

Do stepí a království psaného slova

Nemecek_NaLovuKvizonu

Jsou příběhy, jejichž hrdinové brázdí nekonečné dálavy vesmíru. Známe i takové, v nichž autoři vystavěli svým postavám celé nové světy. A pak jsou tu povídky Jakuba Němečka.