Nakladatel: Nakladatelství Gnóm!

Krédo: Malé knihy, velká fantazie. Kapesní nakladatelství pro dospělé snílky. Soliterní díla s vysokým obsahem imaginace a myšlenek.

Nakladatelství Gnóm! vzniklo roku 2016 a zabývá se vydáváním žánrové literatury (science fiction, horor, fantasy). Přitom však pečlivě vybíráme jen taková díla, která díky svým literárním kvalitám snesou srovnání i s „nejkrásnějším“ písemnictvím a hranice žánru tak vlastně přesahují.
Již se třetí vydanou knihou, sbírkou hororových povídek amerického spisovatele Lairda Barrona, jsme zaznamenali značný úspěch – byla českou Akademií science fiction, fantasy a hororu jmenována nejlepší hororovou knížkou a zároveň nejlepší povídkovou sbírkou roku 2017.
Knihy pod značkou Gnóm! jsou poměrně luxusně zpracované a nabízejí kromě zábavy i určitý filozofický přesah. V roce 2018 vznikla v rámci nakladatelství ještě edice Pulp Robot, v níž budou vycházet knížky levnější a zaměřené hlavně na to, aby poskytly čtenáři kvalitní únik z reality všedních dnů.

„Gnóm“ je trpaslík, skřítek. (Slovo pochází z latinského gnómus, a to snad z řeckého genómos – „žijící v zemi“.) Také nakladatelství Gnóm! je malé, pomalé, podzemní a zpravidla neviditelné. Přesto by vás občas mohlo překvapit nějakým tím pokladem vytaženým z hlubin.

gnom.name/


Nakladatelství Gnóm! - Nejnovější knihy

knihaSirotčinec v údolí knihaKřídločky knihaPíseň, kterou se objasňuje svět knihaStopa blesku

Nakladatelství Gnóm! - Související články

Démon v duši

Fracassi_SirotcinecVUdoli

Když se o někom řekne, že je posedlý ďáblem, zpravidla se jen pousmějeme, případně chápavě pokývneme hlavou. Pokud se to navíc týká dítěte, dnešní svět má tendenci hledat chyby hlavně ve společnosti. Ale co když tam venku opravdu řádí krvežízniví démoni?

Jenom tak roztáhnout křídla

LeGuinova_Kridlocky

Toužili jste někdy létat? Nemyslím v letadle. Mám na mysli létat jako ptáci, vlastními silami. Pěkně si protáhnout křídla, zaplachtit si, pak křídly mávnout a stoupat k obloze jako bájný Ikarus? Samozřejmě bez obavy ze slunečních paprsků. Co kdyby to vážně šlo?

Čirá ponurost

Evenson_PisenKterouSeObjasnujeSvet

Horor představuje směr, jenž v literatuře slaví dlouhodobě slušné úspěchy. Většinou si jej spojujeme se slavnými jmény jako Edgar Alan Poe nebo Stephen King, ale i jiní autoři dokážou u čtenářů vyvolat stejně mrazivé reakce. A to ani nemusí jít o dlouhé texty.

Získejte balíček tří knih z nakladatelství Gnóm

gnom-balicek-perex

Máte rádi příběhy, ze kterých na vás dýchne temná atmosféra i napětí a navíc obsahují prvky fantasy? V tom případě vás nabídka nakladatelství Gnóm! nadchne. A hned o tři tituly si můžete také zasoutěžit.

Vyšetřovatel

Barron_CernaHora

Rčení udělat kozla zahradníkem naznačuje poměrně nešťastnou volbu. Na druhou stranu pověřit bývalého zabijáka vyšetřováním a honbou za sériovým vrahem se může ukázat jako rozumné využití zabijákových zkušeností a dovedností.