Nakladatel: Edika

Související články

O prázdninách hravě

kniha-leto-klid-cteni

Školní lavice zejí prázdnotou, učebnice leží schované hluboko v šuplících a prázdniny se rozjíždějí. Ale i v létě se můžete dozvědět mnoho zajímavého a přitom bez „nudného“ učení. Nevěříte? Zábavný svět létání, genetiky, a dokonce i fyziky vás přesvědčí o opaku.

Tajná příručka pro společensky méně zdatné

Tajna-kniha-pro-aspergery-perex

Pro lidi s Aspergerovým syndromem jsou sociální interakce často noční můrou. Nový rádce, určený zejména mladším čtenářům, to ale třeba dokáže změnit. Stručně a přehledně popisuje pravidla společenského chování těm, kteří se v nich ztrácí.

Máte doma zvídavou ratolest?

TIpy_naucne vypravy_freephotosbank

Zvídavost je přirozená lidská vlastnost. Někdo je zvědavý méně, někdo více a touží odhalit všechna tajemství života. Pokud patříte mezi druhé jmenované, tak se připravte na dobrodružnou cestu za poznáním. Prozkoumejte oceány, povrch pod Zemí anebo putujte napříč historií…

100 let republiky očima Zdeňka Ležáka

Vyroci vzniku Ceskoslovenska

28. říjen představuje jedno z nejvýznamnějších dat československé historie. Právě letos oslavíme 100 let od vzniku Československé republiky. Tématu výročí ČSR se věnoval i český publicista a spisovatel Zdeněk Ležák ve svých dvou komiksově pojatých knihách.

Zábavné učení bez mučení

Skolacka

Je to jen pár týdnů, kdy začal další školní rok a děti opět získávají nové a nové znalosti. K nim mohou přijít i v pohodlí svého pokoje. Stačí vzít do ruky knížku a vydat se na dobrodružnou cestu za poznáním. Tentokrát do světa písmenek, zvířat, vědy či tajemné zahrádky.

Jak na pubertu

Rogge_Puberta

Puberta je důležité období v životě člověka; je ale poněkud náročné. Chcete vědět, jak ho přestát ve zdraví a bez újmy na rodinných vztazích? Začtěte se do knihy, která je plná užitečných příkladů z praxe.

Jak proniknout do světa mincí a bankovek

Numismatika a notifilie

Chtěli byste se stát vášnivým sběratelem? A ze všeho nejvíce vás lákají mince a bankovky? Pomocí dnešní populárně-naučné knihy se seznámíte se základem sběratelství, nejnovějšími trendy a prvky. Zaujme jak začátečníky, tak i pokročilé…

Zábavné přírodní vědy pro malé vědce

Maly vedec

Fyzika a chemie mohou být zábavné! Nevěříte? Dnešní kniha vás přesvědčí. Je rozčleněna  do tématických oblastí a plná pokusů. Nahlédněte do tajů přírodních věd a proměňte se v malé vědce a vědkyně. 

Po stopách ptačího zpěvu

Ptaci nasich lesu_uvodni

S novou knihou nakladatelství Edika Ptáci našich lesů se mohou i ti nejmenší naučit rozlišovat ptáky podle zvuků. Vydejte se do lesa a zažijte zajímavé dobrodružství!

Naše milované české pohádky

Marta Knauerova_Zlata kniha ceskych pohadek

Darujte svým dětem k Vánocům nádhernou pohádkovou sbírku plnou kouzelných ilustrací, příběhů, říkadel, básniček a hádanek s jejich oblíbenými hrdiny!