Nakladatel: Edika

Nakladatelství Edika představuje širokou nabídku knih, které jsou určeny nejen pro děti a mládež, ale také jejich rodiče a pedagogy. Moderní učebnice sledující trendy ve vzdělávání pro všechny věkové skupiny a stupně pokročilosti. Knižní portfolio nakladatelství Edika zahrnuje nejen ucelené řady jazykových učebnic, vysokoškolské učebnice, učebnice pro technické obory, odborné slovníky či dvojjazyčné verze známých literárních děl, ale také bohatou nabídku publikací a pracovních sešitů pro rozvoj schopností a dovedností dítěte, jeho předškolní i školní přípravu. Součástí knih jsou rozmanité přílohy jako například oblíbené zvukové nebo multimediální CD či DVD nosiče, které jsou v případě jazykových učebnic a příruček namluvené rodilými mluvčími.

Cílem nakladatelství je vydávat publikace a multimédia zaměřená na výchovu a vzdělávání, nejen pro všechny úrovně škol, ale i širší trh se zvláštním důrazem na jazyky, učebnice pro děti a psychologii. Mezi nejúspěšnější tituly patří Pravidla českého pravopisu, dětská naučná kniha s názvem Čeští panovníci byli taky jenom lidi nebo 111 napínavých experimentů pro děti.

knihy.cpress.cz/edika.html

Edika - Nejnovější knihy

knihaTajemné a kouzelné stromy knihaSerpens Levis knihaCesta psa Barona za domovem knihaLogopedická cvičení

Edika - Související články

Napínavá sci-fi

Knizni tipy_napinava sci-fi

Říkáte, že sci-fi není zrovna váš šálek čaje? A co jej třeba spojit s komiksem? Nebo s napínavým thrillerem o havárii letadla? A co takhle příběh s dinosaury v hlavní roli? Všechny tyto dobrodružné možnosti vám nabízíme v dnešních tipech!

Zasoutěžte si o steampunkový komiks

Serpens-Levis-perex

V ulicích staré Prahy řádí podivný zloděj. Nekrade peníze ani cennosti, ale zajímají ho mrtvoly, které čekají na svůj další osud na patologii. Kdo prahne po mrtvých tělech a k čemu je využívá? To můžete vypátrat společně s Violou a Johannnem.

Česká historie poutavě a zábavně

praha

Praha, matička měst. Jaká ale skrývá tajemství? Jak to doopravdy bylo se Židovským městem a jaké bylo pozadí událostí týkajících se mistra Jana Husa? Takové a další otázky vám zodpoví dnešní tipy.

Komiksovou knihu o husitství pokřtili autoři v lapidáriu Betlémské kaple

Autoři

I po šesti stech letech od upálení mistra Jana Husa k nám příběh tohoto kněze a reformátora tehdejší církve stále promlouvá. Aby byl jeho odkaz přístupnější i dětem a mládeži, šéfredaktor časopisu ABC Zdeněk Ležák a výtvarník Michal Kocián společně vytvořili publikaci Ve jménu Husa, kde prostřednictvím komiksů a nenáročných, snadno srozumitelných textů přibližují období husitské

Zahrajte si o historické osobnosti v komiksu

Ve-jmenu-Husa-perex

Poznejte příběhy tří osobností, které se významně podílely na minulosti naší země. Přečtěte si úvodní text a dále si ponořte do komiksu, který vám historické události přiblíží neobvyklou formou. Kniha je zaměřená na mládež, ale osloví i dospělé.