Nakladatel: Edika

Nakladatelství Edika představuje širokou nabídku knih, které jsou určeny nejen pro děti a mládež, ale také jejich rodiče a pedagogy. Moderní učebnice sledující trendy ve vzdělávání pro všechny věkové skupiny a stupně pokročilosti. Knižní portfolio nakladatelství Edika zahrnuje nejen ucelené řady jazykových učebnic, vysokoškolské učebnice, učebnice pro technické obory, odborné slovníky či dvojjazyčné verze známých literárních děl, ale také bohatou nabídku publikací a pracovních sešitů pro rozvoj schopností a dovedností dítěte, jeho předškolní i školní přípravu. Součástí knih jsou rozmanité přílohy jako například oblíbené zvukové nebo multimediální CD či DVD nosiče, které jsou v případě jazykových učebnic a příruček namluvené rodilými mluvčími.

Cílem nakladatelství je vydávat publikace a multimédia zaměřená na výchovu a vzdělávání, nejen pro všechny úrovně škol, ale i širší trh se zvláštním důrazem na jazyky, učebnice pro děti a psychologii. Mezi nejúspěšnější tituly patří Pravidla českého pravopisu, dětská naučná kniha s názvem Čeští panovníci byli taky jenom lidi nebo 111 napínavých experimentů pro děti.

www.edika.cz/uvod/

Edika - Nejnovější knihy

knihaPracovní sešit pro chytré děti knihaJan Žižka knihaTajná kniha pro aspergery knihaVelká kniha mladého technika

Edika - Související články

O prázdninách hravě

kniha-leto-klid-cteni

Školní lavice zejí prázdnotou, učebnice leží schované hluboko v šuplících a prázdniny se rozjíždějí. Ale i v létě se můžete dozvědět mnoho zajímavého a přitom bez „nudného“ učení. Nevěříte? Zábavný svět létání, genetiky, a dokonce i fyziky vás přesvědčí o opaku.

Tajná příručka pro společensky méně zdatné

Tajna-kniha-pro-aspergery-perex

Pro lidi s Aspergerovým syndromem jsou sociální interakce často noční můrou. Nový rádce, určený zejména mladším čtenářům, to ale třeba dokáže změnit. Stručně a přehledně popisuje pravidla společenského chování těm, kteří se v nich ztrácí.

Máte doma zvídavou ratolest?

TIpy_naucne vypravy_freephotosbank

Zvídavost je přirozená lidská vlastnost. Někdo je zvědavý méně, někdo více a touží odhalit všechna tajemství života. Pokud patříte mezi druhé jmenované, tak se připravte na dobrodružnou cestu za poznáním. Prozkoumejte oceány, povrch pod Zemí anebo putujte napříč historií…

100 let republiky očima Zdeňka Ležáka

Vyroci vzniku Ceskoslovenska

28. říjen představuje jedno z nejvýznamnějších dat československé historie. Právě letos oslavíme 100 let od vzniku Československé republiky. Tématu výročí ČSR se věnoval i český publicista a spisovatel Zdeněk Ležák ve svých dvou komiksově pojatých knihách.

Zábavné učení bez mučení

Skolacka

Je to jen pár týdnů, kdy začal další školní rok a děti opět získávají nové a nové znalosti. K nim mohou přijít i v pohodlí svého pokoje. Stačí vzít do ruky knížku a vydat se na dobrodružnou cestu za poznáním. Tentokrát do světa písmenek, zvířat, vědy či tajemné zahrádky.