Nakladatel: Edika

Nakladatelství Edika představuje širokou nabídku knih, které jsou určeny nejen pro děti a mládež, ale také jejich rodiče a pedagogy. Moderní učebnice sledující trendy ve vzdělávání pro všechny věkové skupiny a stupně pokročilosti. Knižní portfolio nakladatelství Edika zahrnuje nejen ucelené řady jazykových učebnic, vysokoškolské učebnice, učebnice pro technické obory, odborné slovníky či dvojjazyčné verze známých literárních děl, ale také bohatou nabídku publikací a pracovních sešitů pro rozvoj schopností a dovedností dítěte, jeho předškolní i školní přípravu. Součástí knih jsou rozmanité přílohy jako například oblíbené zvukové nebo multimediální CD či DVD nosiče, které jsou v případě jazykových učebnic a příruček namluvené rodilými mluvčími.

Cílem nakladatelství je vydávat publikace a multimédia zaměřená na výchovu a vzdělávání, nejen pro všechny úrovně škol, ale i širší trh se zvláštním důrazem na jazyky, učebnice pro děti a psychologii. Mezi nejúspěšnější tituly patří Pravidla českého pravopisu, dětská naučná kniha s názvem Čeští panovníci byli taky jenom lidi nebo 111 napínavých experimentů pro děti.

knihy.cpress.cz/edika.html


Edika - Nejnovější knihy

knihaDobrodružství v přírodě knihaMarie Terezie a její Habsburkové knihaJail City knihaTajemné a kouzelné stromy

Edika - Související články

Kniha jako odměna za vysvědčení

Deti v parku

Prázdniny klepou na dveře. Ale nejdříve musí proběhnout poslední den školy, kdy páni učitelé a paní učitelky rozdají vysvědčení. Ať už se dařilo lépe či hůře, snaha se vždy cení. A proč ji neodměnit dárkem v podobě knížky? Vybere si každý, od těch nejmenších školou povinných až po školou otrkané. Navíc kniha bývá skladná a

K 300. výročí narození Marie Terezie

marie-terezie-a-jeji-habsburkove-perex

Marie Terezie je jedna z nejznámějších žen spjatých s českou historií. Letos uplynulo 300 let od jejího narození a právě u této příležitosti vyšla řada titulů. Ten dnes představovaný sleduje historii Habsburků, zaměřuje se především na vládu Marie Terezie, a komiksová část se věnuje válkám o habsburské dědictví, které musela česká královna vybojovat.

Jail City – komiks i hra

Otcenaskova_Lezak_Jail City

Dětské sny se někdy plní. Robertovi se ten jeho splnil v záhadně ztraceném Jail City mezi kovboji a indiány. Okolnosti ho donutily stát se skutečným ostříleným pistolníkem.

Zasoutěžte si o ilustrovaný život Marie Terezie

marie-terezie-a-jeji-habsburkove-perex

Významnou českou panovnici Marii Terezii a její nejdůležitější reformy známe všichni. Pokud se však chcete dozvědět i to, co ve školních osnovách nenajdete, můžete si přečíst bohatě ilustrovanou knihu věnovanou jejímu životu a vládě.

Napínavá sci-fi

Knizni tipy_napinava sci-fi

Říkáte, že sci-fi není zrovna váš šálek čaje? A co jej třeba spojit s komiksem? Nebo s napínavým thrillerem o havárii letadla? A co takhle příběh s dinosaury v hlavní roli? Všechny tyto dobrodružné možnosti vám nabízíme v dnešních tipech!