Nakladatel: Cattacan

Související články

Procházka historií

historicke-romany

Přeneste se do časů dávno minulých a společně s hlavními hrdiny na pozadí velkých dějin prožívejte jejich životy. Ať už se totiž podíváte do 13. století, nebo do poloviny toho 20., narazíte na fascinující a inspirující lidské osudy.

Zasoutěžte si o knihu autobiografických reportáží o době holokaustu

A prived zpet nase roztrousene

Svědectví o životě českých Židů za druhé světové války není nikdy dost. Proto je dobře, že znovu vychází jedno z prvních svědectví, které u nás vyšlo již v roce 1946. Český židovský novinář v něm zaznamenal svoje autentické zážitky, ale i holokaustem vyprovokované úvahy o dobru a zlu.

Svědectví o tragickém osudu českých Židů

A prived zpet nase roztrousene

Shromažďování v ghettech, utrpení v koncentračních táborech a pochody smrti. To byla realita, kterou na vlastní kůži zažívali Židé během holocaustu. Líčení jejich tragických osudů doplňuje autor úvahami a myšlenkami o dobru a zlu.

Znalosti a poznatky hravě v knihách pro děti

čtoucí dítě - ilustrační

Obohaťte si předvánoční čas hravým učením a poznáváním. Můžete sáhnout po knihách ze zavedených edic pro zvídavé děti, vyzkoušet si hodinu českého jazyka s Hurvínkem, Spejblem a Máničkou, nebo se vydat na cestu časem či po České republice. 

Pepina se vrací potřetí

Hele rekni to_uvodni

Kniha Hele, řekni to! je třetím dílem z oblíbené dětské série o trampotách Pepiny Karáskové Já se z toho picnu, jejíž autorkou je Michaela Krýslová. Zábavné vyprávění provázejí veselé ilustrace Jany Chroustové.

Zasoutěžte si o příběh o tom, jak důležité je nemlčet

hele-rekni-to-perex

Při venčení psa se malá Pepina setká s pánem, který se chová opravdu podivně. Tuší, že by o tom měla říct rodičům, jenže co kdyby jí nevěřili? Ukažte na jejím příkladu svým ratolestem, že o některých věcech by se mlčet skutečně nemělo.

Nejlepší přítel člověka

pes

Přinášíme vám čtyři zajímavé tipy, které nadchnou nejen milovníky psů, ale všechny, kdo mají rádi zvířata a v knížkách preferují humorné i dojímavé momenty. Dozvíte se také užitečné informace o výcviku svého čtyřnohého miláčka.

Vyhrajte důkaz o tom, že pes vám změní život

hafani-perex

Róza sama sebe vždy pokládala za posledního člověka na světě, který by měl mít psa, přesto je to nakonec „psina“ Madla Labradorová, která dá jejímu životu v těžkých chvílích nový směr. Přečtěte si, jak jejich příběh dopadne.

Pocitopis z Vietnamu

Tatranka v Hanoji

Autorka knihy se přestěhovala do Vietnamu za manželem a v novém světě se musela rozkoukat. V netradičním cestopisu popisuje své bezprostřední příhody a přináší zajímavé a zábavné postřehy nejen o Vietnamu, ale i o zdejších obyvatelích.

Povídky – krátké čtení na dlouhé chvíle

Ceske-jednohubky-kratke-cteni-pro-dlouhe-chvile

Přivítejte nový týden ve společnosti povídkových souborů českých autorů! Nabízíme vám příběhy z dob minulých, časů hojnosti, ale také strachu, povídky oslavující přírodní krásy, i témata odkazující na absurdnost, ironii či komičnost reálného a smyšleného života.