Nakladatel: Cattacan

Nakladatelství Cattacan vzniklo v roce 2016 a navázalo na nakladatelství Ecce liber (název Ecce liber se stal jeho mottem; nakladatelství patřilo mezi činnosti firmy FKP Consulting, která vznikla v roce 2004 a věnovala se především kulturním aktivitám a jejich propagaci).

Jedná se o malé nakladatelství vzniklé z chuti vydávat sice málo, ale zato jen hezké knížky.
Je otevřeno všem žánrům a oblastem literatury, ať už jde o beletrii nebo literaturu faktu.

V současnosti nakladatelství plánuje tyto edice: Prvosenka (začínající autoři), Místa a osudy (dramatické příběhy z lokální historie, zejména z 20. století –
beletrizované i jako literatura faktu), Genius loci (místopisné publikace), Obec sobě (publikace o obcích ve spolupráci s „místními“) a Mazam* (eseje ap.). Další publikace nakladatelství připravuje mimo ediční řady.

https://cattacan.cz/


Cattacan - Nejnovější knihy

knihaA přiveď zpět naše roztroušené… knihaHele, řekni to! knihaHafani: Madla a já knihaPovídky ze Svrabové čtvrti

Cattacan - Související články

Procházka historií

historicke-romany

Přeneste se do časů dávno minulých a společně s hlavními hrdiny na pozadí velkých dějin prožívejte jejich životy. Ať už se totiž podíváte do 13. století, nebo do poloviny toho 20., narazíte na fascinující a inspirující lidské osudy.

Zasoutěžte si o knihu autobiografických reportáží o době holokaustu

A prived zpet nase roztrousene

Svědectví o životě českých Židů za druhé světové války není nikdy dost. Proto je dobře, že znovu vychází jedno z prvních svědectví, které u nás vyšlo již v roce 1946. Český židovský novinář v něm zaznamenal svoje autentické zážitky, ale i holokaustem vyprovokované úvahy o dobru a zlu.

Svědectví o tragickém osudu českých Židů

A prived zpet nase roztrousene

Shromažďování v ghettech, utrpení v koncentračních táborech a pochody smrti. To byla realita, kterou na vlastní kůži zažívali Židé během holocaustu. Líčení jejich tragických osudů doplňuje autor úvahami a myšlenkami o dobru a zlu.

Znalosti a poznatky hravě v knihách pro děti

čtoucí dítě - ilustrační

Obohaťte si předvánoční čas hravým učením a poznáváním. Můžete sáhnout po knihách ze zavedených edic pro zvídavé děti, vyzkoušet si hodinu českého jazyka s Hurvínkem, Spejblem a Máničkou, nebo se vydat na cestu časem či po České republice. 

Pepina se vrací potřetí

Hele rekni to_uvodni

Kniha Hele, řekni to! je třetím dílem z oblíbené dětské série o trampotách Pepiny Karáskové Já se z toho picnu, jejíž autorkou je Michaela Krýslová. Zábavné vyprávění provázejí veselé ilustrace Jany Chroustové.