Nakladatel: Cattacan

Nakladatelství Cattacan vzniklo v roce 2016 a navázalo na nakladatelství Ecce liber (název Ecce liber se stal jeho mottem; nakladatelství patřilo mezi činnosti firmy FKP Consulting, která vznikla v roce 2004 a věnovala se především kulturním aktivitám a jejich propagaci).

Jedná se o malé nakladatelství vzniklé z chuti vydávat sice málo, ale zato jen hezké knížky.
Je otevřeno všem žánrům a oblastem literatury, ať už jde o beletrii nebo literaturu faktu.

V současnosti nakladatelství plánuje tyto edice: Prvosenka (začínající autoři), Místa a osudy (dramatické příběhy z lokální historie, zejména z 20. století –
beletrizované i jako literatura faktu), Genius loci (místopisné publikace), Obec sobě (publikace o obcích ve spolupráci s „místními“) a Mazam* (eseje ap.). Další publikace nakladatelství připravuje mimo ediční řady.

Cattacan - Nejnovější knihy

knihaHafani: Madla a já knihaPovídky ze Svrabové čtvrti knihaTatranka v Hanoji aneb Vietnam, můj paralelní svět knihaŠmuky po baronce z Levetzow

Cattacan - Související články

Vyhrajte důkaz o tom, že pes vám změní život

hafani-perex

Róza sama sebe vždy pokládala za posledního člověka na světě, který by měl mít psa, přesto je to nakonec „psina“ Madla Labradorová, která dá jejímu životu v těžkých chvílích nový směr. Přečtěte si, jak jejich příběh dopadne.

Pocitopis z Vietnamu

Tatranka v Hanoji

Autorka knihy se přestěhovala do Vietnamu za manželem a v novém světě se musela rozkoukat. V netradičním cestopisu popisuje své bezprostřední příhody a přináší zajímavé a zábavné postřehy nejen o Vietnamu, ale i o zdejších obyvatelích.

Povídky – krátké čtení na dlouhé chvíle

Ceske-jednohubky-kratke-cteni-pro-dlouhe-chvile

Přivítejte nový týden ve společnosti povídkových souborů českých autorů! Nabízíme vám příběhy z dob minulých, časů hojnosti, ale také strachu, povídky oslavující přírodní krásy, i témata odkazující na absurdnost, ironii či komičnost reálného a smyšleného života.

Čtyři postavy, dvě staletí, jeden cit

Smuky-po-baronce-Levetzow

Co mají společného dva páry, které prožívají milostná dobrodružství? Výjimečnou kolekci šperků z českého granátu, která propojuje hrdiny napříč staletími. Příběh odehrávající se na historickém pozadí doplňuje odborný text o špercích.

Od kolébky do puberty

Deti v parku

Knižní nadílka tentokrát potěší jak začínající čtenáře, tak i dospívající a mládež. Zažijí celou řadu dobrodružství a seznámí se se zajímavými knižními hrdiny.  Příznivci sociálních sítí zjistí, jak získat nové followery. Příběhy obvykle doprovází bohaté ilustrace.