Zasoutěžte si o příběh o tom, jak důležité je nemlčet

hele-rekni-to-perex
Při venčení psa se malá Pepina setká s pánem, který se chová opravdu podivně. Tuší, že by o tom měla říct rodičům, jenže co kdyby jí nevěřili? Ukažte na jejím příkladu svým ratolestem, že o některých věcech by se mlčet skutečně nemělo.

Naučte děti, jak chránit své intimní hranice

Pepina jde vyvenčit pejska a v odlehlejší části parku narazí na pána, který se chová velice podivně. Asi by to měla někomu říct, jenže copak tohle se dá vyprávět? Vždyť by jí to nikdo nevěřil. Navíc by to ani říct nedokázala, protože jakmile si na toho chlápka vzpomene, hrůzou se jí sevře krk. Nakonec se Pepina přece jen svěří kamarádům a s překvapením zjišťuje, že není jediná, kdo něco podobného zažil. Postupně se dozvídá, jaká různá nebezpečí mohou děti potkat i jak se jim dá úspěšně čelit. A hlavně pochopí, že některá tajemství by si člověk opravdu neměl nechávat pro sebe. Protože když to řekne, ochrání tím nejen sebe, ale také ostatní děti.

Součástí knihy jsou Pracovní listy. S jejich pomocí si děti zopakují a rozšíří nabyté poznatky tak, aby dokázaly dát člověku, který by se pokoušel narušovat jejich intimní hranice, jasné STOP!

 

Hele, řekni to!

Autorka: Michaela Krýslová

Vydalo: nakladatelství Cattacan
Ilustrace: Jana Chroustová
Počet stran: 80
Vazba: pevná
Vydáno: 10/2020
ISBN: 978-80-88349-18-1

Přečtěte si více o knize Hele, řekni to!, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Cattacan. A nezapomeńte si také prohlédnout ukázku.

Nakladatelství Cattacan vzniklo v roce 2016 a navázalo na nakladatelství Ecce liber (název Ecce liber se stal jeho mottem; nakladatelství patřilo mezi činnosti firmy FKP Consulting, která vznikla v roce 2004 a věnovala se především kulturním aktivitám a jejich propagaci). Jedná se o malé nakladatelství vzniklé z chuti vydávat sice málo, ale zato jen hezké knížky. Je otevřeno všem žánrům a oblastem literatury, ať už jde o beletrii nebo literaturu faktu.

 

Vyhrajte knihu Hele, řekni to!

Pepinu by nikdy nenapadlo, co vše se jí může stát při venčení psa. Setkání s mužem, který se chová velmi podivně, je pro ni navíc natolik traumatizující, že o tom nedokáže nikomu říct. Má totiž pocit, že by si všichni mysleli, že si vymýšlí. Jenže není jediná, kdo něco takového zažil, a brzy zjistí, že mluvit o tom je naopak velmi důležité a může tím ochránit nejen sebe, ale i své kamarády a další děti. O některých věcech je zkrátka nutné dospělým říct a vy to svým ratolestem můžete připomenout s knihou Michaely Krýslové. Součástí publikace je i deset pracovních listů, se kterými si děti své poznatky zopakují a rozšíří.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Cattacan vám přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou knihu Hele, řekni to! vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Hele, řekni to!
probíhá od 13. do 26. listopad 2020.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 3 dětské knihy Hele, řekni to!

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeHele, řekni to!

Krýslová, Michaela

Cattacan, 2020

Zasoutěžte si o příběh o tom, jak důležité je nemlčet - DISKUZE

Počet reakcí: 2
  1. Ivuška61 napsal:

    Moc děkuji za výhru Ptačí mysl, včera došla.

  2. hkohoutice napsal:

    Dobrý den,

    moc děkuji za výhru, včera došla.
    Děkuji za pěkný vanoční dárek pro syna. děkuji

Napsat komentář