Pravdivý příběh hrdiny

čtyřia_nahled
Právě vychází v nakladatelství Academia kniha o odvážném muži, který zachránil několik lidských životů a ohrozil přitom ten svůj. Nenechte si ujít fascinující příběh z období nacismu.

William Hastings Burke: Čtyřiatřicet

Čtyřiatřicet. Právě tolik jmen obsahoval seznam, který předložil ve vězeňské cele Albert Göring americkým vyšetřovatelům, aby prokázal svou aktivní protinacistickou činnost.

Albert Göring, bratr Hermanna Göringa, jednoho z hlavních pohlavárů Třetí říše a architekta holokaustu, jako zapřísáhlý antinacista, který svého jména využíval k záchraně Židů před nacistickou zvůlí, to znělo příliš fantaskně a neuvěřitelně. Nikdo mu nevěřil až do chvíle, kdy se seznam dostal do rukou majora Victora Parkera, jednoho z vyšetřovatelů u norimberského tribunálu, který na něm našel jméno své rakouské tety židovského původu. Ta potvrdila, že jí Albert nezištně pomohl uniknout hrůzám holocaustu. Přestože byl Albert Göring po mnoha peripetiích nakonec osvobozen, ani poté jej nečekal šťastný osud… Mladý australský autor William Hastings Burke rozhodl zmapovat životní příběh Alberta Göringa a vyhledal žijící pamětníky jeho činů a jejich příbuzné. Výsledkem je fascinující výpověď o muži, který své prominentní příjmení využil k nezištné záchraně lidských životů, ačkoliv tím riskoval ten vlastní. „34“ není suchopárnou historickou studií, ale čtivým popisem pátrání po obdivuhodných činech Alberta Göringa. Muže, o kterém nebyl natočen hollywoodský velkofilm, ale jeho činy si v nejmenším nezadají s nejslavnějšími zachránci Židů za druhé světové války. Přeložila Pavla Machalíková.

Čtyřiatřicet

Vydalo nakladatelství Academia

Autor: Burke, William Hastings

Počet stran: 212 stran

Vazba: vázaná

Formát: 130×200 mm

Rok vydání: 2013

Cena: 325 Kč

ISBN: 978-80-200-2105-2

Více o knize se dozvíte zde

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeČtyřiatřicet

Burke, Hastings William

Academia, 2013

Pravdivý příběh hrdiny - DISKUZE

Počet reakcí: 1
  1. JaPa JaPa napsal:

    Knihu si určitě koupím, toto téma mě zajímá. Myslím, že jsem se někde dočetla, že za války spáchal Albert Göring sebevraždu, tak mě zajímá jak to opravdu bylo…

Napsat komentář