Rubrika: Nepřehlédněte

Hyde Park Civilizace v knižní podobě

stach-obalka

Ve čtvrtek 22. září 2016 byla v Paláci knih Luxor představena kniha Hyde Park Civilizace, kterou vydává Edice České televize jakožto tištěnou verzi vybraných rozhovorů s hosty stejnojmenného pořadu ČT 24. Výběr a editaci rozhovorů připravili Daniel Stach a Gabriela Cihlářová, přepisy rozhovorů z televizních záznamů pořídili Matěj Hrábek a Pavlína Jurzykowská.

Fenomén Trump

trump-obalka-vyrez

Nakladatelství Pejdlova Rosička vydává knihu Fenomén Trump s podtitulem Poslední vzpoura bílých mužů. Jejím autorem je spisovatel, komentátor a hostující profesor New York University Tomáš Klvaňa, který v USA strávil řadu let. On osobně i jeho host publikaci představili a pokřtili v Paláci knih Luxor ve středu 21. září 2016.

Literární podzim zahájil francouzský spisovatel Hédi Kaddour

protejsi-brehy-nahled

V rámci Literárního podzimu zavítal do Francouzského institutu autor Hédi Kaddour, aby zde na tiskové konferenci představil výpravný román Protější břehy, odehrávající se v severní Africe dvacátých let dvacátého století.

Kočičí detektivka z kampaně na hithit.com

dsc_00840000

V Paláci knih Neoluxor byla tento čtvrtek odpoledne představena a také pokřtěna žánrově netradiční kniha Kočka v síti. Vznikla s využitím crowdfundingové kampaně na hithit.com a je určena mladým čtenářům. Navíc se jedná o detektivku, v níž hlavní roli hrají, jak už název napovídá, kočky.

Veronika Bednářová uvedla audioverzi své knihy Má americká krása

ma-americka-krasa-nahled

Když česká novinářka odjížděla před patnácti lety na studijní pobyt do New Yorku, pravděpodobně nečekala, že bude svědkyní jedné z nejtragičtějších událostí dvacátého prvního století. Kniha, v níž na pobyt vzpomíná, byla nyní uvedena jako audiokniha.

Vstaňte a pojďte si zaběhat! – vybízí běžecký guru Miloš Škorpil

Milos_Skorpil_nahled

Zajímá vás, proč a jak běhat? Dívali jste se v televizi na Partu maraton a máte pocit, že Miloš Škorpil je pohodář, který by mohl rozpohybovat i vás? Přečtěte si náš rozhovor, který má ambice zvednout vás ze židle.

Vyšla kniha Olympijský rok, kronika českých atletů

olympijsky rok nahled

Po roce intenzivní spolupráce byl zakončen projekt Českého rozhlasu a Českého olympijského výboru dokumentárním seriálem Olympijský rok. Pod stejným názvem vychází i kniha bohatá na fotografie, jež dává sportovním fanouškům nahlédnout do zákulisí olympijských příprav.

Pavel Kohout a jeho zakopaný pes

DSC_0064

Zástupci nakladatelství Mladá fronta přivítali ve čtvrteční podvečer v Paláci knih Neoluxor Pavla Kohouta při příležitosti křtu a autogramiády jeho již po sedmé vydaného románu Kde je zakopán pes. Pavel Kohout dorazil i se svou ženou Jelenou a dcerou Terezou.

Miluje Hrabala a Praha je jeho nejoblíbenější město na světě

rozhovor_nahled

I to o sobě prozradil islandský host letošního knižního veletrhu v Praze Sjón, celým jménem Sigurjón Birgir Sigurðsson, básník, spisovatel a textař. Jako partnera do rozhovoru si jej vybrala studentka tišnovského gymnázia. Rozhovor proběhl v tiskovém centru veletržního paláce a my vám jej s laskavým svolením studentského časopisu TiGy přinášíme:

Majgull Axelsson cestuje za náměty k ledovcům i zemětřesení

majgull axelsson

Tvorba Majgull Axelsson čerpá z příběhů utlačovaných, vykořisťovaných a bezmocných. Dětmi v sexuálním průmyslu počínaje, oběťmi chudoby ve Švédsku konče; reportážní romány prozrazují její novinářskou minulost. Nejen o ní jsme si v rámci Světa knihy povídali.