Rubrika: Nepřehlédněte

Pád nebes se může jevit jako detektivka

messner-nahled

Kniha Pád nebes (vydaná nakladatelstvím Jota) se v uplynulých dnech připojila k dalším v Čechách publikovaným překladům próz světoznámého italského horolezce Reinholda Messnera. Její prezentace proběhla v pátek 25. listopadu 2016 v Café Paláce knih Neoluxor.

… není čas na iluze

uvod

Publicista, reportér a vedoucí Centra pro studium Blízkého východu na Metropolitní univerzitě Praha Břetislav Tureček vydává v Knižním klubu po předcházejících třech titulech titul čtvrtý, publikaci Blízký východ na propastí.

Kde budeme za dvacet let? Tomáš Sedláček věští v nové knize

sedlacek-nahledovy

Mnohým z nás se asi po přičtení dvaceti let k současnému věku protočí panenky. Jak bude za dvacet lez vypadat život náš a našich blízkých? Autoři knihy 2036 to také rozhodně neměli lehké. Publikace Tomáše Sedláčka přináší zastřená, leč odvážná zamyšlení nad tím, jak by to v rozličných oborech naší společnosti mohlo vypadat za dvě dekády.

Není větší štěstí než…

miloslav-stingl-uvod

Na knihu, která by obsáhla biografii dnes jistě nejznámějšího českého cestovatele Miloslava Stingla, čekala čtenářská veřejnost řadu let. Nyní díky nakladatelství JOTA, které již přineslo řadu Stinglových cestopisů, se jí dočkala v podobě nádherné publikace Miloslav Stingl. Biografie cestovatelské legendy, jejímž autorem je mladý historik Adam Chroust. Dílo bylo v přítomnosti obou pánů prezentováno a pokřtěno 2. listopadu 2016 v Paláci knih Neoluxor.

Na veletrzích už jsem zažil i vousatou Krásku, směje se Christopher Paolini

christopher-paolini-nahledovy

Organizátoři knižního festivalu Humbook návštěvníky prvního ročníku rozhodně neošidili. Nejočekávanějším hostem byl americký spisovatel Christopher Paolini, autor knihy, jež odstartovala dračí šílenství. Nachází čtenáři v Eragonu chyby? Na čem právě pracuje?

Tipy na cestu za opomíjenými skvosty

Skrytá krása Čech

Tak zní podtitul nové publikace Nakladatelství ČAS, knihy Skrytá krása Čech, jejímiž autory jsou Otomar Dvořák a Josef Pepson Snětivý (autory fotografií pak Jiří Fišar, Josef Pepson Snětivý a Matyáš Bernard Snětivý). Vydavatelský počin de facto rozšiřuje řadu děl Otomara Dvořáka, v nichž spisovatel vede čtenáře po památných, tajemných a především krásných stopách vtisknutých do české scenérie.

Veronika Jonášová pokřtila stylového průvodce Berlínem

berlinanka-nahled

Evropské metropole se od sebe navzájem liší nejen historickými památkami, ale také vyhraněnou, leckdy striktní módou. Do Paříže s luxusní kabelkou, do Říma ve vzdušných, elegantních šatech a do Berlína?  Pokud si nejste jistí, nezoufejte. Veronika Jonášová vám napoví.

„Postava Alfreda je inspirována mladým Hitlerem,“ prozradila Ruta Sepetys

Ruta Humbook

Tvorba Ruty Sepetys tvoří výjimku na poli současné young adult literatury. Nenalezneme v ní milostné trojúhelníky ani bojovou arénu. Namísto toho nám americká autorka litevského původu nabízí nepřikrášlený, krutý obraz Stalinovy vlády a jímavé osudy pobaltského lidu.

„Popelku si pouštíme každé Vánoce,“ přiznává Natalja Ščerba

natalja-scerba-nahledovy

Mánie spojená s literaturou fantasy, za kterou vděčíme především knihám o mladém kouzelníkovi z pera J. K. Rowlingové, pronikla i do doposud mlčenlivého Ruska. Natalja Ščerba, host festivalu Humbook, velkého zájmu využila a vydala knihu Časodějové. Nejen o ní byl náš rozhovor.

Petr Koukal zahájil novou životní kapitolu důvěrnou zpovědí

koukal-nahled

Nedávným exhibičním zápasem ukončil svou badmintonovou kariéru. Jak je vidět, v novém období svého života Petr Koukal rozhodně zahálet nebude. O tom svědčí i právě vycházející kniha Jsem., zpověď o úskalích seriózního sportu a tabuizované nemoci.