Nenechte si ujít v týdnu od 2. do 8. května 2011

192_big
Tento týden ve Zlíně pokračuje festival Literární jaro a tak vás pozveme na některé akce, kterých se můžete zúčastnit. Pro ty z vás, kteří rádi něco tvoří je pak určena beseda s Darinou Ivancovou v Brně a na své si přijdou i milovníci humoru…

V plném proudu je festival Literární jaro, které se koná ve Zlíně a nabízí autorská čtení, besedy o literatuře a setkání se zajímavými osobnostmi. Těšit se mohou i děti, pro které je také připraven program.
Hned v úterý 3. května je přichystáno setkání s ilustrátory a autory nakladatelství Babobab – Kniha není jen text. Sálku hudebního oddělení Krajské knihovny Františka Bartoše bude hlavně na děti čekat spisovatelka a redaktorka Tereza Horváthová a ilustrátorky Michaela Kukovičová a Eva Volfová, které představí graficky zajímavé poutavé knihy z produkce tohoto nakladatelství.
Stejné nakladatelství pak na další den, středu 4. května připravilo opět pro děti výtvarnou dílnu s ilustrátorkami Babobabu.
A rovněž ve středu se zájemci mohou setkat s autory nakladatelství Meander, který představí tvorbu pro děti a rodiče. Svá díla tu bude prezentovat Markéta Pilátová a Ivan Binar.
Program s názvem Kniha není jen text, se uskuteční 3. 5. 2011 od 16 hodin.
Výtvarná dílna pro děti proběhne ve středu 4. 5. 2011 od 9 hodin.
Představení nakladatelství Meander se koná ve středu 4. 5. 2011 od 18 hodin v sálku hudebního oddělení Krajské knihovny Františka Bartoše.

Pro milovníky humoru připravil pražský Dům čtení setkání s americkým autorem Jonem Davisem. Ten je známý především svými dvěma humornými knihami – Hezký víkend a Sousedi. Tento Američan sice žije v Praze, ale otázkou je, jak toto město vidí jako cizinec on – stejně jako my rodilí Pražáci? Pro všechny, kteří se rádi zasmějí je tedy určeno setkání s tímto zajímavým autorem.
Autorské čtení, beseda a autogramiáda Jona Davise se bude konat ve středu 4. 5. 2011 od 18 hodin v Domě čtení v Praze.

Další pozvánka letí do Brna, kde knihkupectví Barvič a Novotný přivítá mladou výtvarnici Darinu Ivancovou. Ta si pro účastníky akce nachystala zajímavé vyprávění, ukázku své tvorby i dobré rady pro ty, kteří chtějí vyrábět své vlastní originální šperky. Techniku výroby si tak můžete přijít shlédnout na vlastní oči. Součástí akce bude i představení nové knihy Dariny Ivancové s názvem Křišťálová pryskyřice, jako doprovod vystoupí hudební skupina Adagir. Křišťálová pryskyřice je krásná čirá hmota, s kterou lze hravě experimentovat, lít do forem, ale i na rovné plochy, na kterých se udrží díky povrchovému pnutí, zalévat přírodniny, korálky, drátky apod. V knize najdete srozumitelné návody, jak s pryskyřicí pracovat, jak si vyrobit formičky na odlitky, jak pryskyřici dále brousit, barvit a zdobit.
Autogramiáda Dariny Ivancové ke knize Křišťálová pryskyřice se uskuteční ve čtvrtek 5. 5. 2011 od 17 hodin v knihkupectví Barvič a Novotný v Brně.

V Brně ještě zůstane i v pozvánce na další akci. Eva Talpová bude hostem v Mahenově památníku, kde proběhne autorské čtení z její knihy „S andělem ne“. Děj tohoto příběhu navazuje na předchozí román „Po velmi tenké čáře“ a hlavní hrdinkou je opět Leona Málková. Jen se její další příběhy trochu více zamotávají, jsou složitější – stejně ale jako její povaha. Leonin příběh se prolíná s epizodami ze života jejích rodičů a prarodičů, jejichž prostřednictvím se děj vrací do počátečních desetiletí 20. století a dotýká se postupně zlomových událostí našich moderních dějin.
Autorské čtení Evy Talpové z románu „A andělem ne“ se koná v Brně, v Mahenově památníku ve čtvrtek 5. 5. 2011 od 18 hodin.

Milovníci fotbalu si přijdou na své při setkání s legendou tohoto sportu Pavlem Nedvědem, který bude představovat svou knihu „Můj obyčejný život- Běh od revoluce do Evropy a ke Zlatému míči“.
Ten v roce 2009 oznámil ukončení své kariéry. Vlastní sportovní úspěchy v knize z nakladatelství Argo  líčí skromně, velmi lidsky a stejně se staví i ke konci své fotbalové kariéry: vidí v něm dobrý závěr sportovní dráhy, která byla jeho životní láskou.
Autogramiáda Pavla Nedvěda ke knize „Můj obyčejný život- Běh od revoluce do Evropy a ke Zlatému míči“ se koná v Praze, v Paláci knih Neoluxor na Václavském náměstí v sobotu 7. 5. 2011 od 15 hodin.

Všechny akce naleznete v našem kalendáři akcí, kde si můžete vybírat i z dalších literárních setkání z celé naší republiky.

Doporučení:
Share

Napsat komentář