Nakladatel: Meander

Meander je nezávislé nakladatelství, které se s velkou péčí věnuje originální umělecké tvorbě pro děti a mládež, zejména původní tvorbě a autorské knize, klade přitom velký důraz na výtvarné pojetí titulů. Snaží se vydávat knihy, z nichž bude dětem a mladým lidem jasné, proč se vůbec říká „krásná literatura“. S Meandrem spolupracovali nejen respektovaní autoři (od Violy Fischerové přes Jiřího Stránského, Ludvíka Vaculíka až po Václava Havla), ale také začínající literáti, kteří v Meandru debutovali (například Petr Nikl, z něhož časem vyrostl autor Knihy roku v soutěži Magnesia Litera).

https://www.meander.cz/


Meander - Nejnovější knihy

knihaVařená vejce – Tade jandre knihaMeandry Prahy knihaNeskutečná skutečnost knihaAtlas domácích bytostí

Meander - Související články

Zábavné učení pro děti i rodiče

tipy pondeli uvod (1)

Myslíte si, že už toho víte dost a že vzdělávat a učit by se měly především vaše děti? No, možná tak docela nemáte pravdu. V šesti publikacích, které jsme dnes vybrali do pravidelných tipů, se ledasčemu přiučí i dospělí. Tak vezměte své ratolesti a pusťte se do toho společně!

Nejlepší přátelé

martha_a_alan

Dobří přátelé jsou k nezaplacení. Své o tom věděli i Alan Ingram Cope a jeho kamarádka ze školy Martha Marshall. Právě o jejich přátelství pojednává kniha Emmanuela Guiberta s názvem Martha a Alan.

O diskriminaci Romů a Romek v Evropě

zpravy-od-alaina-nahled

Dnes vám přiblížíme fotograficko-komiksový příběh pojednávající o situaci Romek a Romů v Evropě a o lhostejnosti, se kterou se setkávají. Jedná se o propracovanou reportážní výpověď, která si zaslouží vaši pozornost, neb diskriminace osob romského původu je i dnes ožehavým tématem.

Vládce zločinu a hrůzy

fantomas_se_zlobi

Jste fanoušky komiksů? A máte rádi příběhy plné napětí? Pak pro vás máme tip, který splňuje oba požadavky: nenechte si ujít sérii Fantomas se zlobí Oliviera Bocqueta a Julie Rocheleauové. Co myslíte, podaří se konečně dopadnout vládce zločinu a hrůzy?

Nejslavnější galerie světa

doba_ledova

Francouzský tvůrce Nicolas de Crécy vzdal svým komiksem Doba ledová hold nejslavnější galerii světa – Louvru. Své čtenáře mimoděk donutí zamyslet se nad otázkou, co vlastně z různých artefaktů činí umělecké dílo…