Nakladatel: Meander

Meander je nezávislé nakladatelství, které se s velkou péčí věnuje originální umělecké tvorbě pro děti a mládež, zejména původní tvorbě a autorské knize, klade přitom velký důraz na výtvarné pojetí titulů. Snaží se vydávat knihy, z nichž bude dětem a mladým lidem jasné, proč se vůbec říká „krásná literatura“. S Meandrem spolupracovali nejen respektovaní autoři (od Violy Fischerové přes Jiřího Stránského, Ludvíka Vaculíka až po Václava Havla), ale také začínající literáti, kteří v Meandru debutovali (například Petr Nikl, z něhož časem vyrostl autor Knihy roku v soutěži Magnesia Litera).

https://www.meander.cz/


Meander - Nejnovější knihy

knihaMráčkovy prázdniny knihaJak obejmout ježka knihaDevět tet jde na výlet knihaO zahradním skřítkovi

Meander - Související články

Sci-fi z Čech i ze světa

sci-fi uvod (1)

Prozkoumejte spolu s námi pondělní knižní tipy, které tentokrát přinášejí novinky ze žánru sci-fi a fantasy. Najdete mezi nimi i dva komiksy, které jistě neosloví pouze mládež, ale ocení je každý, kdo má toto obrázkové čtení v oblibě. Tak pojďme na to!

Již osmý výlet do Macanuda

macanudo-8-nahled

Vydejte se již poosmé na výlet do komiksového Macanuda! Zažijte plno dobrodružství s nejen dobře známými postavami, jako jsou kocour Fellini, Oliver Oliva, Jindřiška nebo tučňáci, ale poznejte i postavy nové, například podmořského dobrodruha Alexandra Skafandra nebo Křivej Chleba.

Další komiksové dobrodružství

Macanudo-7–nahled

Přinášíme již sedmý návrat do světa Macanudo! Vrhněte se do dalšího dobrodružství s kocourem Fellinim, medvídkem Madariagou, Jindřiškou nebo tajemným mužem v černém a spolu s nimi poznejte i zbrusu nové postavy – Křivej Chleba nebo Čekatel! Komiks pro malé i velké rozhodně nenudí.

Šestý díl oblíbeného komiksu

macanudo-6_nahled

Dnes se již pošesté vrátíme do komiksového světa předního argentinského tvůrce! Čekají vás známé postavy jako Jindřiška, méďa Madariaga nebo Fellini, kteří jsou připraveni vám vykouzlit úsměv na tváři. Milý, vtipný a odpočinkový komiks vhodný pro dětské i dospělé čtenáře, to je Macanudo!

Kreslený humor s něžnými postavami

Macanudo 5_uvodni

Krátké příběhy podávané čtenářům prostřednictvím komiksových stripů talentovaného Ricarda Linierse, to je série zvaná Macanudo, jejíž 5. díl potěší stejně jako ty předchozí i všechny následující.