Pravidla aukcí v Klubu knihomolů

aukce
Kromě informací o knižních novinkách, pozvánek na literární akce, recenzí i dalších článků o knihách a literatuře, najdete v Klubu knihomolů také možnost krásné nové knihy získat. Pokud nemáte štěstí při soutěžení, máte šanci knihy vybojovat v aukcích, které pro vás rovněž pořádáme.

Všechny aukce v Klubu knihomolů se řídí níže uvedenými pravidly. Svým příhozem v kterékoli aukci stvrzujete, že jste se s těmito pravidly seznámili a zavazujete se je dodržovat.

 

Komu jsou aukce určeny

Do aukcí se mohou zapojit pouze registrovaní členové Klubu knihomolů starší 18 let. Nemáte-li u nás ještě svůj účet, můžete se kdykoli zaregistrovat. Občanství v ČR není podmínkou pro účast v aukci, uvedené ceny poštovného ovšem platí pouze pro případ zasílání knih na adresu v ČR.

 

Jak aukce probíhají

 • Aukce začínají na vyvolávací ceně, která ve většině případů nepřesahuje 50 % doporučené ceny dané knihy.
 • Na aktuální cenu v aukci lze přihodit pevně dané částky, které jsou v nabídce na stránce aukce. Minimální příhoz je stanoven v závislosti na doporučené ceně knihy.
 • Od 30. června 2016 lze přihazovat také s pomocí automatu. Více informací najdete v článku o automatickém přihazování.
 • Na stránce aukce se uvádí – název knihy v aukci, předpokládaný konec aukce, doporučená cena, aktuální cena v aukci, přezdívka posledního přihazujícího, stručné info o knize a odkaz na stránku s anotací. Návštěvníci webu mají k dispozici také náhled obálky knihy a přehled všech dosavadních příhozů v aukci.
 • Na začátku aukce je stanoven i konec aukce – ten je zpravidla stanoven na 20.00 cca 7–10 dní po začátku aukce.
 • Konec aukce se v závislosti na posledním příhozu posunuje tak, aby aukce byla ukončena 5 minut po posledním příhozu.
 • Je přísně zakázáno uměle navyšovat aukční cenu a přihazovat do výše, kterou není účastník aukce ochoten uhradit. Taktéž je přísně zakázáno přihazovat sám na sebe se zjevným úmyslem o zmaření aukce.

 

Předání vydražených knih

 • Po skončení aukce bude její výherce do deseti pracovních dní kontaktován na email, který uvedl při registraci, a bude mu oznámeno číslo variabilního symbolu, pod kterým uhradí cenu, za kterou vydražil danou knihu, a případný poplatek za poštovné a balné. Číslo účtu pro zaslání platby je 2401233306/2010 (Fio banka).
 • Platbu je třeba uhradit do 10 dnů od zaslání informací o platbě.
 • Vydražená kniha bude výherci aukce zaslána do 10 dnů od uhrazení poplatku.
 • Výherce aukce může za účelem sloučení do jedné zásilky požádat o uložení vydražené knihy u pořadatele aukce po dobu maximálně jednoho měsíce. Po uplynutí jednoho měsíce od ukončení aukce první knihy v plánované zásilce budou všechny vydražené knihy odeslány na adresu dražitele.
 • Každou vydraženou knihu je vždy třeba zaplatit do 10 dnů od zaslání emailu s informacemi o platbě, a to i v případě, že bude součástí společné zásilky.

 

Poštovné a balné

Vydražené knihy lze předat osobně, nebo zvolit zaslání prostřednictvím tří dopravců: České pošty, Uloženky (WE/DO) nebo Zásilkovny.

Osobní předání

 • Výherce může využít osobního odběru v Brně a dalších městech (aktuální seznam viz odkazovaný článek). V tomto případě na mail s informacemi o platbě musí odpovědět, že má zájem tuto službu využít, jinak se předpokládá zaslání poštou. Cena při využití osobního předání je 0 Kč. Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Zaslání prostřednictvím Uloženky

 • Výherce může využít zaslání knih přes Uloženku. V tom případě platí  poštovné a balné dle velikosti balíku: do 10 kg 85 Kč. Výdejní místa jsou v Brně, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Olomouci, Ostravě, Plzni, Praze a v Ústí nad Labem, adresy viz odkazovaný článek.
 • Také lze využít zaslání na partnerskou pobočku DPD ParceslShop – platí se jednotné poštovné 130 Kč, seznam desítek výdejních míst najdete v odkazovaném článku.
 • Maximální hmotnost balíku zasílaného prostřednictvím Uloženky je 10 kg včetně obalových materiálů.

Zaslání prostřednictvím Zásilkovny

 • Další možností je zaslání knih prostřednictvím Zásilkovny. Platí se jednotné poštovné a balné 90 Kč až do výše 5 kg za balík (včetně obalových materiálů). Seznam poboček najdete v odkazovaném článku.

Zaslání prostřednictvím České pošty

Vzhledem ke skokovému zdražení od 1. března 2019 dochází k úpravě cen. Bude rozhodovat hmotnost, tloušťka knihy a nově také délka nejdelší strany balíku.

 • Základní poštovné při zaslání jedné knihy činí 65 Kč, u zásilky těžší než 1 kg 75 Kč
 • U knihy, jejíž tloušťka vč. obalových materiálů přesáhne limit 5 cm, činí poštovné a balné 95 Kč, u knih velkých formátů s délkou strany od 35 cm do 50 cm 115 Kč 
 • Poštovné a balné při zaslání dvou a více knih činí 95 , nepřesáhne-li hmotnost limit 2 kg vč. obalových materiálů.

 

Zaslání na pobočku Balíkovny

Česká pošta nově nabízí službu Balíkovna. Platí se jednotné poštovné a balné 70 Kč do celkové hmotnosti balíku 10 kg. Mapu poboček najdete na webu Balíkovny. A podrobnější informace najdete v našem článku.

Balíky nad 2 kg zasílané na Vaši adresu

Při zaslání knih, jejichž hmotnost vč. obalových materiálů přesáhne 2 kg a nepřekročí 5 kg, činí poštovné a balné 120 Kč. Je-li hmotnost knih vč. obalových materiálů od 5 do 10 kg, činí poštovné a balné 130 Kč. V obou případech vám knihy doručí kurýrní služba (DPD, In Time apod.).

 

 Ostatní pravidla aukcí

 • Předmětem aukcí jsou výtisky knih propagovaných v Klubu knihomolů. Jedná se o nové knihy, ne recenzní výtisky. (Pokud dojde k poškození při přepravě do redakce KK, bude na to u příslušné aukce knihy upozorněno.) U audioknih jde o fyzická CD.
 • Pořadatel aukce neručí za škody vzniklé při přepravě. (Knihy balíme tak, aby byly ochráněny před poškozením při dopravě, jako jsou např. otlučené rohy, i proti dešti.)
 • Za zásilku, která se vrátí jako nedoručená, bude adresátovi vyplacena zpět cena zaslaného zboží bez poplatku za poštovné a balné. Zásilku lze zaslat znovu pouze poté, co adresát znovu uhradí poplatek za poštovné a balné. Je-li cena poštovného vyšší než 65 Kč (resp. 90 Kč), musí příjemce uhradit poštovné v plné výši.
 • Pokud dražitel knihu nezaplatí v termínu, bude mu zaslán mail s urgencí. Pokud ani na tento mail nezareaguje, ztrácí na knihu nárok.
 • Přehled všech aktuálních aukcí je zveřejněn pod záložkou AUKCE v horním menu.
Doporučení:
Share

Pravidla aukcí v Klubu knihomolů - DISKUZE

Počet reakcí: 73
 1. Alena Badinová Alena Badinová napsal:

  Pro uživatele Jinx: prosím, ozvěte se, mail pro Vás se mi vrátil nedoručený :(

 2. Sporran napsal:

  Knížky dorazily bleskově. Moc děkuji. Zdraví Jitka

 3. omacka napsal:

  Musím říct, že bych osobně velice ocenil, kdyby v aukcích existoval třeba jakýsi filtr na odbornou a naučnou literaturu

 4. viethoa napsal:

  Dobrý den,
  ráda bych se zeptala, zda máte v plánu dát do aukce knihu Křišťálový meč od V. Aveyard (nakladatelství CooBoo). Předchozí díl mě zaujal, tak bych si ráda koupila i pokračování.
  Děkuji za odpověď.

 5. Markéta Markéta napsal:

  Dovolujeme si upozornit na změnu v poštovném při zasílání balíků prostřednictvím Zásilkovny. Změna platí na všechny nové balíky (od dnešního dne).

 6. Zdenka napsal:

  Dobrý den, vyhrála jsem v aukci více knih. Je možné je poslat jednotně a zaplatit tak jedno poštovné nebo je to za jednu knihu jedno poštovné ?
  Díky

  • Markéta Markéta napsal:

   Dobrý den, spojení knih do jedné zásilky je pro nás samozřejmostí. Naší snahou je nabízet nové knihy za co nejlepší možné ceny, k čemuž patří i možnost neplatit na poštovném více, než je nezbytně nutné. Proto nabízíme možnost spojit knihy do jedné zásilky či uložit si knihy až po dobu 1 měsíce a postupně do balíčku přidávat další knihy. Informace k vydraženým knihám Vám přijdou dnes do mailu. Hezký den.

 7. evik159 napsal:

  Dobrý den, v aukci 23.8.2015 jsem vyhrála dvě knihy a dosud mi nepřišla výzva k placení. Přehlédla jsem něco?
  Děkuji za info.

 8. Gudrun Gudrun napsal:

  Dobrý den,
  knihy vyhrané v aukci v pořádku dorazily, děkuji a těším se, až budu mít čas na čtení Lenka

 9. samsonka napsal:

  Dobrý den, během měsíce února jsem vydražila celkem 4 knihy ale nemám žádnou odezvu od p.Glozarové (posílala jsem už 2 emaily ale nemám žádnou odpověď), nemám podklady pro zaplacení vydražených knih…děkuji za odpověď

 10. fotbalista fotbalista napsal:

  Dobrý den chtěla jsem jse jen zeptat vyhrála jsem aukci ta vikingská čarodejnice nebo tak nějak . a zajímalo by mě nikdo mě ještě nezkontaktoval děkuji.

 11. Markéta Markéta napsal:

  Vzhledem ke skokovému zdražení poštovného České pošty jsme upravili ceny poštovného a balného. Ceny jsou aktuální od 7. února 2015. Ceny při zaslání prostřednictvím Uloženky či Zásilkovny zůstávají nezměněny.

Napsat komentář