Deníček pro nejmenší promyšlený do posledního detailu

fotodenicek
Najít na trhu deníček pro miminko, který by zohlednil celé nádherné období těch nejmenších, se může stát skutečným oříškem. Mnoho maminek by o tom jistě mohlo vyprávět. Pokud hledáte skutečně nejobsáhlejší fotodeníček pro své dítě, který si navíc můžete upravit podle svého přání, pak zkuste ten, který byl připravený společně s maminkami…

Každý rodič si přeje zdokumentovat tu nejhezčí část života svého potomka s pomocí deníčku, který by zachytil všechny, podle něj důležité a nepřehlédnutelné okamžiky, na které bude celá rodina později s úsměvem vzpomínat. Každý jsme ale jiný, máme své požadavky, představy a přání. Sama vím ze zkušenosti, že najít takový, který by vyhovoval, je velice těžké. Většinou v něm chybí místo pro údaje, které bych chtěla zapsat. Když se mi ale dostalo do ruky vydání fotodeníčku z nakladatelství Smart Press, byla jsem nejen překvapená jeho obsáhlostí, ale i dalšími možnostmi úprav.

Tvůj fotodeníček od těhotenství do tří let připravila Jana Abelson Tržilová nejen na podkladě svých nepříjemných zkušeností se sháněním vhodného diáře pro své dítě. Využila i rad a přání ostatních maminek, které výrazně přispěly ke konečné verzi, jež překvapí snad všechny.

Deník je zároveň i nádhernou knihou v luxusním provedení. Je rozdělen na jedenáct kapitol na celkem 216 tvrdých stranách, které mají za účel popsat dle přání rodičů vývoj miminka a nejvýznamnějších událostí v jeho životě až do tří let. Co je na knize zajímavé je nepochybně fakt, že obsahuje i prostor pro záznamy z těhotenství. I přesto, že je těhotenství jedním z nejkrásnějších a nejdůležitějších období, ve většině deníčků pro děti prostě chybí…

Rodiče ho zde mohou využít například k záznamům z přibírání váhy maminky, jejích pocitů při čekání na miminko, ale mohou popsat i své zážitky, když se onu radostnou zprávu dozvěděli, nebo chvíle, kdy jejich miminko spatřilo poprvé světlo světa.

Kniha je připravená ve formě deníčku i fotoalbumu v jednom, takže si rodiče mohou připravit vlastní ilustrovanou fotogalerii.
Nechybí samozřejmě ani klasické záznamy o přehledu růstu dítěte, návštěvách u lékaře, výživě, oslav narozenin, rodině a příbuzných a mnoho dalších. K dispozici jsou i stránky pro otisk nožičky a ručičky, ale i pro vložení vlásků dítěte. Prostor je dán i prvním kresbám.

Každá stránka je barevně zviditelněná a popsaná údaji, které rodiče mohou, ale nemusí vyplnit.

Vzhledem k tomu, že děti dostávají či sami vyrábějí přáníčka k nejrůznějším příležitostem, v knize jej mohou uchovat v užitečných kapsách. Tam lze ale vložit třeba i CD s fotografiemi nebo jiné záznamy, které rodiče považují za důležité k zachování.

Deníček je vyroben v kroužkové vazbě, což umožňuje například vytrhnout stránky, které rodiče v knize mít nechtějí, nebo naopak vložit další obrázky, fotky apod. Deníček je výbornou inspirací pro rodiče, protože na některé údaje třeba nechtěně zapomenou. Tato kniha je sama navede tak, aby ty nejdůležitější nevynechaly. Vše je ale na druhou stranu připraveno tak, že rodiče nejsou nuceni ke všem záznamům a pokud některé vynechají, stránky nezůstanou prázdné…

Kniha je vzhledem ke svému luxusnímu provedení vhodná i jako výborný dárek pro nastávající rodiče. Jedná se o deníček vymyšlený u nás, v Česku, nejde tedy o žádný převzatý titul a tím se tato knížka stává ještě zajímavější, protože byla připravena maminkami z našich podmínek.

Doporučila bych ji jako skutečně nejpodrobnější deník dítěte pro každou maminku, který jsem měla možnost vidět. Protože chvíle, které zdokumentujeme, si vybavíme naprosto přesně i po mnoha letech právě díky i těm nejmenším detailům. A tento deník vám v tom pomůže.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeTvůj fotodeníček od těhotenství do tří let

Tržilová, Jana Abelson

Smart Press, 2013

Deníček pro nejmenší promyšlený do posledního detailu - DISKUZE

Počet reakcí: 2
  1. PAVLA napsal:

    Chci objednat deníček pro miminko

Napsat komentář