Novinky z neurosvěta

neurosvet-nahled
Zajímá vás, jak funguje lidský mozek? V tom případě jsou dnešní tipy přesně pro vás! První kniha vás seznámí s mozkem, nervovým systémem a jak rozpoznat symptomy různých onemocnění. Druhá kniha se naopak zabývá pocity, tedy ztrátou, smutkem a truchlením a jak se s těmito emocemi lépe vyrovnávat.

Anthony William se ve své nové knize Mystický léčitel: Mozek a jeho zdraví věnuje mozku a nervovému systému. Publikace má společně s autorovou navazující knihou sloužit jako celoživotní příručka, ve které se dočtete o různých „druzích“ mozku, o nemocech spojených s nervovou soustavou nebo například o příčinách různých duševních onemocnění.

Mystický léčitel: Mozek a jeho zdraví

Novinky, objevy, vysvětlení a doporučená doporučení ohledně správného fungování mozku. Odpovědi na otázky kolem záhadných symptomů a poruch týkajících se mozku a nervové soustavy.
Autor: Anthony William
Přeložila: Eva Fuková

Počet stran: 528
Vazba: brožovaná
Formát: 175×245 mm
ISBN: 978-80-7625-269-1
Doporučená cena: 699 Kč

Knihu Mystický léčitel: Mozek a jeho zdraví vydalo nakladatelství Metafora.

Mystický léčitel ve dvou knihách Mozek a jeho zdraví a Mozek a jeho zdraví –  Praktický průvodce vrhá světlo na náš mozek a nervový systém. Původním záměrem byla jediná životně důležitá kniha, ale vzhledem k obsažnosti tématu vznikly knihy dvě – první víc teoretická, druhá víc zaměřená na konkrétní postupy a recepty. Každá kniha je použitelná samostatně, takže můžete začít s tou, kterou potřebujete nejvíce –, a později pokračovat tou druhou pro získání komplexního pohledu na zdraví mozku.

Kniha Mozek a jeho zdraví je navržena tak, aby vám sloužila jako celoživotní příručka. Dozvíte se v ní mimo jiné:

  • Co znamená statický mozek, slitinový mozek, virový mozek, emoční mozek, zanícené kraniální nervy, závislý mozek, kyselý mozek a vyhořelý mozek – a co s tím můžete dělat.
  • Skutečné příčiny více než sta symptomů, nemocí a poruch souvisejících s mozkem a nervovou soustavou.
  • Příčiny epidemie duševního, emočního a neurologického utrpení – od každodenních problémů se soustředěním a výkyvů nálady po diagnózy, které mění život, jako například ALS, Parkinsonova choroba a postcovidový syndrom.

Ukázka z knihy

Tato kniha je průvodce, který vám pomáhá přežít na cestě životem.

V první části „Příběh vašeho mozku“ se dozvíte, proč váš mozek potřebuje pomoc. Co se děje v mozku a v nervové soustavě, že trpíme jako nikdy dřív? Co znamená mít statický mozek, slitinový mozek, virový mozek, emoční mozek, zanícené kraniální nervy, vyhořelý mozek, závislý mozek, kyselý mozek? Když budete vědět, co ovlivňuje mozek a přispívá k současné epidemii duševního, emočního a fyzického utrpení, konečně najdete cestu léčení.

Druhá část „Vymývání mozku“ vám poskytne informace o tom, jak můžete chránit sebe a svoji rodinu před módními pastmi týkajícími se zdraví a přetrvávajícími mýty, kvůli nimž jsme stále nemocní a ztracení. Proč není filozofie „všeho střídmě“ tak neškodná, jak se zdá? Proč mikrodávkování, alkohol a kofein nepřinášejí slíbené prospěšné účinky? Co znamená povyk kolem potravinových hodnotových systémů? Odpovědi jsou zde.

Ve třetí části „Mozkoví potížisté“ se dozvíte o vystavení toxinům a o problematických látkách, které jsou součástí našeho každodenního života a poškozují zdraví mozku a nervové soustavy. Obsahuje podrobnosti o tom, čemu a jak jsme vystaveni a jak mozkoví potížisté pronikají hematoencefalickou bariérou nebo způsobují problémy v jiných částech těla, následkem čehož dochází k oslabení mozku, a poskytne vám novou obrannou linii proti hrozbám, které nás obklopují.

Kapitoly ve čtvrté části „Mozková invaze“ vysvětlují pravdu o několika z nejběžnějších, matoucích a složitých onemocnění. Díky vhledům do úzkosti, deprese, poruch příjmy potravy, obsedantně-kompulzivní poruchy (OKP), bipolární poruchy, Alzheimera a demence konečně pochopíte sebe a své blízké.

Stáhněte si celou ukázku.

O autorovi

Anthony William se narodil s mimořádnou schopností rozmlouvat s vrcholnou duchovní silou, již on sám nazývá Duch. Ten mu poskytuje překvapivě přesné informace ohledně diagnóz a léčby nemocí, převratné informace, které často předbíhají dobu a současné lékařské komunitě ještě vůbec nejsou známy. Od čtyř let, kdy šokoval svou rodinu oznámením, že babička, dosud zcela bez potíží, má rakovinu plic (což se krátce nato lékařsky potvrdilo), využívá Anthony svého daru odhalovat i ty nejzáhadnější choroby a radí, co dělat pro úplné uzdravení. Nebývalá přesnost a úspěšnost, s níž jako léčitel-médium pracuje, mu vynesly důvěru a lásku tisíců lidí po celém světě, mezi nimiž najdeme i filmové a rockové hvězdy, miliardáře, autory bestsellerů a nespočet dalších lidí všech společenských vrstev, kteří se uzdravili až díky vhledům získaným prostřednictvím Ducha. Anthony se stal též neocenitelným pomocníkem pro lékaře, kteří potřebovali vyřešit obtížné případy.

Zdroj informací: nakladatelství Metafora

O nakladateli

Nakladatelství METAFORA bylo založeno v roce 2001 a od té doby vydalo několik set titulů všech žánrů. K vydaným beletristickým titulům patří mimo jiné knihy Dana Browna, bestseller Jíst, meditovat, milovat či knihy islandské autorky Yrsy Sigurdardóttir. V oblasti poznání je METAFORA vydavatelem knih takových autorů, jako je Elizabeth Haichová, Judy Hallová či Anthony Wiliam. V lednu 2019 spojila METAFORA síly s Nakladatelským domem GRADA a společně dále pokračují ve vydávání krásných i poučných knih pod značkou METAFORA. S knihami z METAFORY je čas číst, snít a žít.

————————————————

Truchlící mozek od neuroložky Mary-Frances O’Connorové, Ph.D. seznamuje čtenáře a čtenářky s převratnými objevy o tom, jak náš mozek funguje v době truchlení, smutku a prožívání ztráty. Kniha tak přináší poznatky, které pomáhají lépe pochopit, jak je v nás zakořeněná láska a smutek a jak se s našimi emocemi vyrovnávat.

Truchlící mozek

Jak se učíme z lásky a ztráty
Autorka: Mary-Frances O’Connor
Přeložila: Hana Pleško

Počet stran: 286
Vazba: vázaná
Formát: 130×205 mm
ISBN: 978-80-8111-631-5
Doporučená cena: 399 Kč

Knihu Truchlící mozek vydalo nakladatelství Noxi.

V knize Truchlící mozek se renomovaná odbornice na truchlení a neuroložka Mary-Frances O’Connorová, Ph.D., dělí o převratné objevy týkající se toho, co se děje v mozku, když truchlíme, a nabízí nové paradigma pro pochopení lásky, ztráty a učení.

Od nepaměti se potýkáme se zármutkem, když nám zemře blízká osoba. Básníci a dramatici psali o temném plášti smutku, o hluboké propasti smutku a o tom, jak zničující je pocit zlomeného srdce. Dosud jsme však měli jen málo vědeckých poznatků o této univerzální zkušenosti.

Kniha Truchlící mozek přináší fascinující nový pohled na jednu z nejcharakterističtějších zkušeností lidské existence. O’Connorová strávila desítky let výzkumem vlivu zármutku na mozek a v této knize s nakažlivým nadšením zpřístupňuje nejnovější poznatky neurovědy a ukazuje, jak jsou v nás zakódovány láska a zármutek. V lásce nám naše neurony pomáhají vytvářet vazby k druhým lidem, ale při ztrátě našich blízkých se mozek musí vyrovnat s jejich odchodem a představit si budoucnost, která nezahrnuje jejich přítomnost.

Kniha je založena na autorčině průkopnické práci v oblasti neurozobrazování, výzkumu v této oblasti a skutečných příbězích. Kniha Truchlící mozek kombinuje vyprávění příběhů, srozumitelně podané vědecké poznatky a praktické postřehy. Pomáhá nám lépe pochopit, co se děje, když truchlíme, a zjistit, jak se snadněji vyrovnat se ztrátou milované osoby.

Ukázka z knihy

Po celou dobu existence lidských vztahů se potýkáme se zdrcujícím zármutkem, který následuje po smrti milované osoby. Básníci, spisovatelé a umělci nám poskytují dojemná vylíčení jeho téměř nepopsatelné povahy. Je to jako amputace části nás samých nebo nepřítomnost života, která nás zahaluje jako těžký plášť. Abychom dokázali popsat, jak toto břemeno nést, musíme se jako lidské bytosti pokusit sdělit, jak náš zármutek vypadá. Ve 20. století začali psychiatři jako Sigmund Freud a Elisabeth Kübler-Rossová z objektivnější perspektivy popisovat, co lidé, s nimiž hovořili, cítili během truchlení, a zjistili určité vzorce a podobnosti. Ve vědecké literatuře tak bylo do velké míry zaznamenáno, „jaký“ zármutek je – jaké jsou při něm pocity, jaké způsobu- je problémy, dokonce i jaké vyvolává tělesné reakce.

O autorce

Mary-Frances O’Connorová, Ph.D je docentkou klinické psychologie a psychiatrie na University of Arizona. Její výzkum se zaměřuje na fyziologické koreláty emocí, zejména na širokou škálu fyzických a emocionálních reakcí během ztráty blízké osoby, včetně stesku a izolace. Je přesvědčena, že klinický vědecký přístup k prožívání a mechanismům truchlení může zlepšit intervence u poruchy dlouhodobého truchlení.

Zdroj informací: web autorky

O nakladateli

Vydavatelství Noxi působí na českém a slovenském knižním trhu od roku 2004 a jeho zakladatelkou je Jana Mišíková. Zatím jsme vydali téměř 200 knih a nabídku stále rozšiřujeme. Tomu jsme přizpůsobili i naše webové stránky. Nakladatelství se zaměřuje hlavně na knihy o zdraví – zdravém životním stylu, receptech – kuchařky, smoothie, detox, ale také na self help a duchovní tematiku pro klid duše a v neposlední řadě také na beletrii. S rokem 2015 jsme po deseti letech vyměnili staré logo za nové, abychom více propojili logo s jeho významem, a to ten, že knížky se čtou hlavně v noci.


Zapojte se do našich aukcí, v nichž najdete tyto knihy a mnoho dalších za skvělé ceny.

Zajímáte se o neurovědu a o to, jak funguje lidský mozek? Napište nám svůj názor v komentářích. 

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeMystický léčitel: Mozek a jeho zdraví

William, Anthony

Metafora, 2023

zobrazit info o knizeTruchlící mozek

O\'Connor, Mary-Frances

Noxi, 2023

Napsat komentář