Jak porozumět sám sobě

mezilidske-vztahy
Dnešní tipy ukrývají několik knih pro dospívající. Objasní jim některá z tabuizovaných témat, pomohou jim vyznat se sami v sobě a rozhodovat se tak, aby rozum a city zůstaly v rovnováze. Zkrátka díky následujícím třem knihám se budou cítit v pohodě!

Jak se správně rozhodovat? Srdcem? Hlavou? Tedy na základě rozumu či citů? Jak naslouchat svému srdci a zároveň si udržet vstřícný přístup ke světu vám v knize Srdce a Hlava poradí Nishi Singhal.

Život má být legrace! Ale co když vašim dětem brání přílišné přemýšlení v tom, aby si tu legraci užily?
Pojďme se na to podívat se Srdcem & Hlavou. Jsou to nejlepší přátelé, kteří společně pracují na tom, aby se udrželi v rovnováze. Srdce vnáší radost a lásku do přítomného okamžiku. Hlava dělá to, co je třeba udělat. Jenže co se bude dít, když se naši přátelé na den rozdělí? Tento příběh byl napsán proto, aby nám připomněl, jak moc důležité je naslouchat svému srdci a mít vstřícný přístup ke světu – mimo jiné proto, že nám to do života přináší radost

Srdce a Hlava

Příběh o přátelství
Autorka: Nishi Singhal
Ilustrátorka: Lera Munoz
Přeložila: Petra Dombrovská

Počet stran: 32
Vazba: vázaná
Formát: 208.1×205 mm
ISBN: 978-80-247-0950-5
Doporučená cena: 339 Kč

Knihu Srdce a Hlava vydalo nakladatelství Alferia.

Ukázka z knihy

 srdce_a_hlava_ukazka

Stáhněte si celou ukázku.

O autorovi

Nishi Singhal se zabývá duševním zdravím a emocionální pohodou. Je autorkou několika knih pro děti a také učitelkou jógy.

Zdroj informací: joyparade.co

O ilustrátorce

Lera Munoz je francouzská ilustrátorka dětských knih – ilustrovala jich více než 15.

Zdroj informací: lerart.wixsite.com

————————————————

Hazel Meadová se prostřednictvím ilustrovaného průvodce životem nazvaném Proč o tom nemluvíme?! pokouší dospívajícím objasnit témata, o kterých se běžně příliš nemluví.

Na jakou nejosobnější věc jste se zeptali internetu? Ilustrátorka Hazel Meadová provedla rozsáhlý průzkum, na jehož základě vytvořila barevnou, pozitivní a otevřenou knihu o všem, co se nás bytostně dotýká, ale v čem občas trestuhodně tápeme – o našich skrytých touhách, pochybách, o potřebě sebepéče a v neposlední řadě i o vtahu k sobě samým a našemu okolí. Kniha obsahuje stovky objasňujících a vysvětlujících ilustrací a je tak zábavným, otevřeným a inkluzivním průvodcem po zásadních životních otázkách. Jedná se vlastně o jakýsi program citové výchovy, který by se měl vyučovat všude!

Co kdyby existovala kniha, která by se zabývala zásadními životními ponaučeními? Jistě, formální vzdělání vás vybaví potřebnými znalostmi například o fotosyntéze. Ovšem když přijde na to, jak rozpoznat případného nadějného životního partnera, překonat smutek milované osoby (nebo svůj vlastní), jak se připravit na vyšetření děložního čípku nebo jak se naučit sebeobraně, většina z nás naprosto tápe.

Autorka s využitím nejnovějších výzkumů, rozhovorů s odborníky a svých typických ilustrací zpochybňuje tabu, která nás nutí mlčet. Protože odpovědi na zásadní životní otázky jsou málokdy černobílé, odpovídá na ně barevně, přístupným způsobem a úvahami plnými pochopení. Kniha Proč o tom nemluvíme?! (Why aren’t we talking about this?!) se zabývá záležitostmi, na které se bojíme zeptat, a přitom je zoufale potřebujeme znát a mluvit o nich, abychom lépe přijímali druhé i sami sebe. Je to odvážná výzva zapomenout na „normálnost“ a naučit se lidi přijímat v jejich jedinečnosti.

Proč o tom nemluvíme?!

lustrovaný průvodce životem
Autorka a ilustrátorka: Hazel Meadová
Přeložil: Petr Kovařík

Počet stran: 216
Vazba: brožovaná
Formát: 216×275 mm
ISBN: 978-80-7413-584-2
Doporučená cena: 375 Kč

Knihu Proč o tom nemluvíme?! vydalo nakladatelství Zoner Press.

Ukázka z knihy

proc_o_tom_nemluvime

Podívejte se na celou ukázku.

O autorce a ilustrátorce

Hazel Meadová je ilustrátorka a pochází z umělecké rodiny. Je autorkou oblíbených ilustrací, které demystifikují menstruaci, poukazují na sexismus a vybízejí nás, abychom se na sebe vzájemně dívali s empatií a otevřenou myslí a abychom kriticky uvažovali o mediálních stereotypech. Svými kresbami ráda otevírá debaty a zpochybňuje tabu a společenské normy ve snaze pomáhat lidem být sami sebou.

Zdroj informací: nakladatelství Zoner Press

————————————————

Rádi byste lépe rozuměli svým pocitům? Chcete být pozitivní? A cítit se lépe? Možná vám s tím pomůže Můj deník v chillu, díky kterému prostě budete v pohodě.

Tenhle parádně barevný deník je plný aktivit pro tebe – můžeš do něj psát, kreslit, čmárat. Není to ale jen tak ledajaký deník! Pomůže ti cítit se v pohodě – věřit si, chápat, jak se zrovna cítíš a proč máš najednou někdy špatnou náladu. Poradí, jak to máš říct ostatním, kteří tě třeba neznají nebo ti tolik nerozumí. Pomůže ti cítit se skvěle díky svým úspěchům a těšit se z každodenních věcí. Zkus deník otevřít pět minut denně (rodiče nebo kamarádi u toho být můžou, ale nemusí). A schválně, jestli pak budeš víc v chillu než dřív…

Můj deník v chillu

… a jsem v pohodě
Autoři: Annabel Rosenhead a Nadim Saad
Ilustrátor: Daniel Bobroff
Přeložila: Petra Marxová

Počet stran: 148
Vazba: brožovaná
Formát: 155×223 mm
ISBN: 978-80-271-3780-0
Doporučená cena: 299 Kč

Knihu Můj deník v chillu vydalo nakladatelství bambook.

O autorech

Annabel Rosenhead je psychoterapeutka, poradkyně a autorka knížek, pomáhá lidem v tom, aby měli lepší vztahy.

Zdroj informací: nakladatelství Grada

Nadim Saad je vztahový kouč, autor sedmi knížek, pomáhá rodinám a dětem lépe komunikovat a podporuje jejich sebevědomí. Spolupracuje se zkušenými terapeuty, založil společnost Happy Confident Company. Má tři děti.

Zdroj informací: nakladatelství Grada

O ilustrátorovi

Daniel Bobroff je ilustrátor, který vymyslel, jak bude tahle knížka vypadat. Dělá i grafický design a má pořád plno nápadů.

Zdroj informací: nakladatelství Grada


Zapojte se do našich aukcí, v nichž najdete tyto knihy a mnoho dalších za skvělé ceny.

Která z dnes představených knih vás nejvíce zaujala? Napište nám svůj názor v komentářích.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeSrdce a Hlava
Příběh o přátelství

Singhal, Nishi

Alferia, 2023

zobrazit info o knizeMůj deník v chillu
... a jsem v pohodě

Rosenhead, Annabel – Saad, Nadim

bambook, 2023

zobrazit info o knizeProč o tom nemluvíme?!
Ilustrovaný průvodce životem

Meadová, Hazel

Zoner Press, 2023

Napsat komentář